Aloittelin hassun hauskaa keskustelua aiheesta "Kun kuuntelen Lerppaa" nimimerkillä nyt-kyllä-lerpattaa.
Joku - kukahan - vetäisi hernemaissipaprikat laakista stereoina sieraimiinsa alle tunnissa. Poistatti / poisti herkkähipiäisenä koko aloitukseni!
"Kuka pelkää Paulaa". ....???
Paula Koivuniemi on hieno artisti ja hänellä on hienoja kappaleita kuten:
"Kun Kuuntelen Tomppaa" ja " Jos Konduktöörin Nait"
Onhan tämä nyt jo pikkasen naurettavaa jos jompikumpi - Sensei tai 2010 - ei kestä pikku piruilua?
Jos minä voitan Lotossa niin lupaan, että Paula Koivuniemi esiintyy Thaimaassa ja rummuissa on Antti Nykänen.
Kysymys: Pattaya toki tulee olemaan Paulan ykkös keikkapaikka, mutta missä muualla hän voisi esiintyä?
Joku - kukahan - vetäisi hernemaissipaprikat laakista stereoina sieraimiinsa alle tunnissa. Poistatti / poisti herkkähipiäisenä koko aloitukseni!
"Kuka pelkää Paulaa". ....???
Paula Koivuniemi on hieno artisti ja hänellä on hienoja kappaleita kuten:
"Kun Kuuntelen Tomppaa" ja " Jos Konduktöörin Nait"
Onhan tämä nyt jo pikkasen naurettavaa jos jompikumpi - Sensei tai 2010 - ei kestä pikku piruilua?
Jos minä voitan Lotossa niin lupaan, että Paula Koivuniemi esiintyy Thaimaassa ja rummuissa on Antti Nykänen.
Kysymys: Pattaya toki tulee olemaan Paulan ykkös keikkapaikka, mutta missä muualla hän voisi esiintyä?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Korjaan. Rummuissa tulee olemaan Anssi, ei siis Antti.
Googlettakaapa ne live keikat joissa on.
HYVÄ KUKSATTAJA, KYLLÄ MINÄ PIKKU PIRUILUN KESTÄ JA PIDÄN PIKKASEN
NAURETTAVANA ALLA OLEVIA PURKAUKSIA.
KATSOTAANPA SIIS MITEN KUKSATUS JATKUU, TÄYTYYKÖ ANTAA VASTINETTA.
Ettekö te nyt jo kaikki huomaa että tällä aviomies-senseillä ei kaikki ole kohdallaan. Älkää kiusatko ja yllyttäkö sairasta ihmistä!
Huomasin eilen myös viimeistään, että kyse ei ole pelkästään trollaajasta, herjaajasta ja satusedästä, vaan täysin hajalla olevasta mentaalipotilaasta, jolle on jokin tragedia käynyt ja sen seurauksena mielensä aaltoilee laidasta laitaan satumaailmasta syytöksiin ja vihanpurkauksista lasten luritteluun.
En osallistu tuohon enää ja pahoittelen tähänastista osallistumistani. Eihän tuolle asialle mitään voi tehdä millään anonyymeillä keskustelupalstoilla.
Huomenta. Myös minä lopetan "sinun ajattelun". Tuntuu oikeasti pahalta seurata tuota mielesi sairautta. Tässä ei ole mitään hauskaa enää vaan olen hieman järkyttynyt. Pahoinvointia näkee niin paljon elävässäkin elämässä ja täällä on osa näistä pahnanpohjimmaisista.
Sori ja moro. Käytän tätä nimmaria nyt vikan kerran.
Sama homma, en enään kommentoi, enkä väännä vitsiä sensei/aviomiehen postauksista. Ei henkisesti sairasta, tuntematonta ihmistä kannata kiihottaa hyvään eikä pahaan, ties mitä tekee lähipiirilleen opiaatti päissään, noistä ei kukaan tiedä mitä keksivät tai minkälaisen käskyn kuulevat. Avohoito on edesvastuutonta nyky suomessa.
Sensei. Ihan hyvä tyyppi olet jne.
Täällä netissä jotkut kirjoittelevat mitä kirjoittelevat.
Kaikkea ei pidä ottaa liian vakavasti, eikä liian henkilökohtaisesti.
Jos leikin alkaa, leikin kestäköön -- sanotaan.
Älä välitä. Voit ihan hyvin pitää taukoa.
Kaikki kuitenkin jatkuu miten jatkuu.
Haluat tai et.
En minä hyvä heppunen vakavasti ota vaikka siltä voi vaikuttaa.
Voinet arvioida itseksesi kuka vakavasti ottaa.
Kuten sanottu, katson tilannetta täytyykö antaa vastinetta.
Kiitos vastauksestasi -- ja hyvä jos kaikki on hyvin.
Minä heppunen saatan muuten arvioida päivittäin oikeassa elämässä ihan oikeasti kenet pitää vakavasti øttaa. Kävikö tämä mielessäsi trollatessasi?
Ehkä annoit minulle nyt opetuksen siitä, kenen kertomuksista netissä kannattaa välittää. Ehkä et. Ehkä sinulle ei riitä yhden nuoren elämä. Minulle riittää kahden....
Nyt pitäisi minun painaa älä lähetä nappulaa....
En pysty, en ole täydellinen....
Ajattelen sinua.
Kun kuuntelen Lerppaa
kun kuulen kuinka rummut lyö
ja NumBall komppaa
kylmänväreet se aikaan saa, ahaa (aijaa)
mä kuuntelen Lerppaa
ja kuinka mun sydän kiihkeänä mukana
pomppaa
tussu Sensein raapaisee ou-jee, ou-jee
Tiikeri tämä Aviomies?
On. Tunnetaan lempinimellä Valeisin Tiikeri.
Kannattaa lukea erityisesti tätä avausta, ja harkita pattayan matkaa yhä uudelleen, varmaan on mielenkiintoisia keskustelun aiheita, suomibaareissa... kuuntelen lerppaa... nämä pojut eivät ole niitä terveimpiä
Kyllä kyllä, mutta NumBalllerppaan verrattuna vähintään kymmenen, jos ei sata kertaa terveempiä.
Resupetteri pattayarakkaus on mielisairauden muoto, tunkion arvostelu taas ei ole... ressukka.
Tunkio on Amalian jalkojen välissä.
Pomppaa...