Tänäin Metrolehdessä!

näihinpyrkimyspäivittäin

Kamikazxe pyöräililäjän kohtalo. Survoi auton ale ja tulilasiin. Loukkantu vakavasti. Oli lisäksi syyllinen.

2

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pyörätien_jatke

      Ikävä tapaus!
      Pyöräilijä luotti siihen ,että auto väistää häntä . Pyöräilijä oli itse tilanteessa väistämisvelvollinen ajaessaan pyörätien jatkeella, sillä auto ei tullut kolmion tai stopin takaa eikä myöskään ollut kääntyvä.
      Päivittäin näen kymmenittäin tapauksia vastaavan tyyppisillä pyörätien jatkeilla missä pyöräilijä ajaa pyörätien jatkeelle auton eteen. Kolareita ei ole tullut vaan on ollut ihan pienestä kiinni eli vain kymmenistä senteistä. Pyöräilijät ottavat mittaa jopa rekkojen ja linja-autojen kanssa. Vielä en ole joutunut todistamaan minäminä pyöräilijän häviötä.

    • eipelkästäänfillaristit

      Todistaa vain sen että liikenteessä pitää tuntea säännöt ja toimia niiden velvoittamalla tavalla. Koskee kaikkia liikenteessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      20
      5024
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      1802
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1250
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1190
    5. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      92
      1117
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1074
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      863
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      815
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      723
    10. Vappu Pimiä jakoi kuvia Maajussille morsian -kuvauksista! Seuraajalta tärkeä toive: "Voi miten..."

      Tätä kyllä kannattaa toivoa! Vappu Pimiällähän on tunnetusti myös sormensa pelissä näissä rakkausjutuissa ja hän toimii
      Suomalaiset julkkikset
      25
      709
    Aihe