Tanskan yleisradioyhtiö

sanoi irti 400 työntekijää. Ylessä ovat YT neuvottelut menossa, toivottavasti sieltäkin heitetään pihalle kaikki turhakkeet kuten Lindroos, Ferm ja Hietamäki.
4170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suomi Kaksinelosessa voisi pitää omat yt:t. Niiden seurauksena samaa paskajuttua jauhavia nettikeskustelijoita voisi vetää kakkoseen.

Äänestä

Ovat käynnissä jo. Älä sie turhaa ole huolissa. Lindroos on jo lähtökuopissa.

Äänestä

Missä näistä Ylen yt-neuotteluista on tarkempaa tietoa?

Äänestä

Ylestä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lopputilit kirjoitti:

sanoi irti 400 työntekijää. Ylessä ovat YT neuvottelut menossa, toivottavasti sieltäkin heitetään pihalle kaikki turhakkeet kuten Lindroos, Ferm ja Hietamäki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu