Entä jos sittenkin?

Demarien tarkoituksena on kaataa haĺitus ja sen mukana tapahtuu muutakin.

Sotekin menee nurin ja paljon uhrattua rahaa ja työtä mene hukkaan. Kaikkihan on aloiteþava alusta.

Uudet vaalitkin saadaan ja sen mukana muuta tai töistä, josta ei edes tiedetä.

Pystyykö syntyvä sekahallitus, nykyisen porvarillisen tavoin, suoriutumaan
Suomen asioista?

5

349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jos.ja.jos

      Valvoohan eduskunta hallituksen toimintaa sekä poliittisesti että oikeudellisesti. Tuskin demarit mitään täyskaaosta ja mullistusta haikailevat.

    • oi.näitä.valitsemiamme

      Koska löytyy kansamme johtoon sellainen persoona,joka ei kalva toista puoluetta, vaan ajattelee järkevästi koko kansan etua?
      Sellaista odotellessa taitaa koko eduskunta vaihtua . Meidän ikäluokka seuraa näitä vaiheita jo pilven päältä.

    • SOINILLE-POTKUT-

      Soini EI sovi ulko- ministerin tehtävään, Soini on menettäny luottamuksen ,

      Soini ON vannonu ministerin valan SORMET RAAMATULLA,

      hän on vannonut edustaa virallista suomea kaikessa ministerin tehtävissä,

      HÄN ON PETTÄNY MINISTERIN VALANSA ,

      Soini edustaa vain OMAA näkemystään, EI virallisen suomen näkemystä !?


      KOKO hallituksen ET tarvi kaatua,
      SONILLE POTKUT
      VAIHDETAAN VAIN MINISTERÄ,

    • Lama-kokenut

      DEmarit ovat kautta aikain osallistuneet maton vetämiseen pois jalkojen alta monissa tilanteissa. Muistetaan miten Manu veti maton pois Kalevi Sorsan jalkojen alta ja teki tilaa arvovallaan Ahtisaarelle presidentille. Ei ollut epäselvää ---Sorsan manu kaatoi pois----pätevän miehen ja sahtivaarin auttoi pressaksi.

      Ei ole todellakaan hyväksyttävää tällainen peiton alla touhuilu----onkohan nyt demujen pomolla suuri haave kaataa hyvin työnsä tehnyt hallitus joka on saanut Suomen talouden nousuun----näyttöä on pilvin pimeien tämän päivän demujen touhuilusta.

    • Jos minun mieltäni kysytään, niin olen kyllä sitä mieltä, että pahin moka olisi kaataa nyt hallitus juuri ennen vaaleja. Mistä siihen hätään uusi kehiteltäisiin. Kukaan ei halua hallitukseen, sote on niin hurja peikko, että vanhoista kansanedustajistakin kuulemma 40 % jää pois seuraavista eduskuntavaaleista.
      Demarit eivät varmastikaan halua niskaansa epäonnistunutta sotea, vaan antavat nykyisen hallituksen kärsiä sen vaikeudet omassa niskassaan.
      Toivottavasti uudet yrittäjät - puolueihin katsomatta - ovat niin innokkaita, että saavat soten lopulta toimimaan. Sipilähän kyllä on vakuuttanut, että saavat sen tehdyksi. Mutta kyllä sen arvostelijoita tulee riittämään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      165
      2982
    2. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      112
      2266
    3. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      72
      1946
    4. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      47
      1703
    5. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      62
      1597
    6. Kuka on Farmi Suomi Riiko?

      Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe
      Tv-sarjat
      15
      1401
    7. Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä

      Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään
      Kankaanpää
      31
      1394
    8. Vastuuhenkilöt

      Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.
      Lapua
      72
      1246
    9. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      66
      1235
    10. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      10
      978
    Aihe