Mopot ponttoonisillalla.

Eikö nakertajan puikulanaama-jonnet osaa ainuttakaan liikennesääntöä?
Eilenkin piti kakaroiden kanssa seisoa kevyenliikenteen väylän sivussa, kun joku vajakki kaahasin mopollaan hautausmaan puolella olevalla kevyenliikenteen väylällä.
Eikä aikaakaan kun kävelimme sillalla, niin kaksi mopoa tuli samaan aikaan siltaa pitkin.
toinen osasi edes vähän hiljentää(punainen mopo) mutta toinen(musta mopo) täys kusipää laski täysillä meidän ohi.
16652
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

oisit työntäny jannut jokeen.

Äänestä
  • Aloittaja kommentoija oleppa yhteydessä kunnan mielenterveys toimistoon kuulostat vakavasti milenvikaselta.

    Äänestä

Ponttooninsillalla joka päivä sama moporumba aamusta iltaan.

Äänestä

Siellä on aivan huippua kaahailla mopolla ja keulia ku poliiseja siellä ei ole🤣

Äänestä
  • toivottavasti keulit ja telot itsesi.halvaannut sit.keuli sit rullatuolilla ja pidä hauskaa.

    Äänestä

Oi niitä muistoja! Aikoinaan mekin siellä kaahasimma! Nyt harmaa arki ja pankkilaina kurittaa selkää

Äänestä
  • Köyhää kuritttaa pankkilaina....pakkoko se on velaksi ostaa. Löitkö pääsi pahasti mopoillessa?

    Äänestä

Elämä on ihanaa kun sen oikein oivaltaa!!!

Äänestä

vaikeeta elämää valittaa mopoista!!

Äänestä

Etkö voi vaan mennä ja sanoa heille itselleen siitä?

Äänestä

Puolikymmentä pökiötä tuli kaasupohjassa sillalla vastaan perjantai iltana, kumma ettei kuria ole näille kaahareille.
Pitääkö taas jotain ikävää sattua ennen kuin asiaan puututaan?

Äänestä

Itse kuljetan aina pitkää seivästä mukana kun menen sillalle. Piilotan seipään vastarannalle ja otan mukaan kun tulen takaisin. Eipä ole yksikään mopo yrittäny edes keulia ohitseni! Ihan mukavia kakruja näyttäs olevan.

Äänestä
  • Pitkä seiväs tai keppi on ollut minunkin apuni. Ei tarvita muuta kuin muka huolimattomasti pitelee pitkää ongen vapaa. Eipä ole kukaan liian innokkaasti ohitellut sen jälkeen vaikka kuinka yrittivät huudattaa riikkariaan.
    Vanhalla sattuu kuulo olemaan sopivasti epävireessä...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pitkä seiväs tai keppi on ollut minunkin apuni. Ei tarvita muuta kuin muka huolimattomasti pitelee pitkää ongen vapaa. Eipä ole kukaan liian innokkaasti ohitellut sen jälkeen vaikka kuinka yrittivät huudattaa riikkariaan.
    Vanhalla sattuu kuulo olemaan sopivasti epävireessä...

    Samoin ja kun lisäksi löytyy hartianseudulta tarpeeksi leveyttä ja lihasta, niin eipä siinä mopopojat aiheuta yskästelyäkään meikälle.

    Äänestä

Sillalla oo mitään asiaa ajella mopolla!
Penikat ajelee siitä sorateitä pitkin ettei tarvii päätielle näkyville mennä.
Ei taida olla mopot kunnossa tai sitten ei ole kuskin ajokunto ihan kohdallaan?

Äänestä

Autolla ennen vanhaa hilpastiin samaa siltaa pitkin sinne jäi transitti toiselle puolel
le ei sopi nu peilit otti kii

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poliisille-töitä kirjoitti:

Eikö nakertajan puikulanaama-jonnet osaa ainuttakaan liikennesääntöä?
Eilenkin piti kakaroiden kanssa seisoa kevyenliikenteen väylän sivussa, kun joku vajakki kaahasin mopollaan hautausmaan puolella olevalla kevyenliikenteen väylällä.
Eikä aikaakaan kun kävelimme sillalla, niin kaksi mopoa tuli samaan aikaan siltaa pitkin.
toinen osasi edes vähän hiljentää(punainen mopo) mutta toinen(musta mopo) täys kusipää laski täysillä meidän ohi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu