Taikalle tosi avunpyyntö

tuntematonpolku

Hei Taika
Häviääkö nuo rahan pyytäjät elämästäni? Uskon aina maksavat takaisin. Sitä eivät tee. Rakkaus mieheeni on kaiketi pysyvää. Pysyykö hän nykyisessä työssään?
Yritän nyt hävitä noitten muka ystävieni hyväksikäyttäjien joukosta pois onnistuuko?
Näetkö minulle raikkaampaa elämää?
Kiitos jos viitsisit tulevaa polkuani katsoa.

6

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Katselen

      Hei en ole taika, mutta näkisin että miehesi, pysyy työssään ja kyllä teillä kestää rakkaus. Kyllä pääset pikkuhiljaa irtaantumaan rahan lainaamista. En tiedä mä nään tähän pienen vauvan ?? En tiedä mihin liittyy ootko raskaana??

    • tuntematonpolku

      Kiitos katselen. Luulisin pieni vauva näit. Todella tuo mies käyttäytyy kuin pieni vauva välillä. Saa kuiteskin esiintymisellään tahtonsa läpi. Ei ehkä minuun vaikuta,kun tunnen tuon luonteen piirteen hänessä. Eli sana itsekäs, ja saa isotkin asiat toimimaan. Eli miettinyt ennenkin tuota vauva kakara systeemiä hänessä. Olisiko narsistista piirrettä. Kuiteskin homma toimii häneltä. Muuten aivan rakastettava ihminen.

    • narsitinuhrilammas

      Sana narsisti nousi mulle heti -hän on taitava esiintyjä narsisti....miten jaksat? JA olet ylikiltti koska et rohkene irtisanoa rahanlainaajistasi sekä olet valinnut vauvanarsisitin! Ero ei tekisi pahaa tai erillään asuminen tuollasesta ihmisestä ja manipuloi käytöksellään sua ja muita ,narsitihan osaa sen jos ei ole daiju! Katso miestäsi ylhäältäpäin ,hän ei arvosta sua eikä kukaan rahanlainaaja,ei mitään kunnioitusta sua kohtaan keneltäkää,.sallit sen ihan omalla käytökselläsi-luukut kiinni kerjääjiltä.katkase välit hyväksikäyttäjiin,onko sulla paljo ylimäärästä rahaa heitellä kerjääjillesi? ja miksi kulutat itseäsi narsisitin kanssa??olet lammas muiden silmissä,ei mitään kunnioitusta sua kohtaa!!Irrota tuollaset ihmiset elämästäsi,takaan että pärjäät paremmin ja olet vapaa ja onnellisempi! Tiedän sen itsestän!

    • MariaIrmeli

      Hei! Nyt on yksi kutittikansio hukassa! Tärkeä.Koko talo pengottu! Missä voisi olla?

      Näetkö selviämmekö tästä kamalasta elämäntilanteesta? Onko valo edes olemassa?

      • Näkyjennäkijä

        Näen että sinun tulee painaa siitä valkeasta kytkimestä niin valo syttyy.


      • MariaIrmeli

        Kiitos! Nyt koetan keksiä mikä kytkin : )

        Mitä näet elämästäni. Parikymmentä vuotta yhtä kaaosta! Näilläkö mennään koko loppuelämä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      138
      6305
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      70
      5237
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3675
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3270
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      114
      2431
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2286
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2018
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1618
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      16
      1313
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      81
      1188
    Aihe