Ihanaa! Keskuspuisto Hartolaan!

ralliEnglish

Itä-Hämeessä kerrottiin, että Hartolan taksiaseman viereen rakennetaan puistoalue, jota sanotaan keskuspuistoksi! Aivan mahtava juttu. WAU! Sinne tulee penkkejä ja kukkaistutuksia ja vaikka mitä! Kesäisin paikalliset trubaduurit voivat tulla esittelemään taiteellista itseilmaisuaan, lapsiperheet tulevat sunnuntaisin piknikille, joutilaat keski-ikäiset kutomaan ketjusilmukkoja, reippaat hartolalaisteinit... no, ehkä ei sentään....Ehkäpä keskuspuisto oli se täky, jonka me hartolalaiset tarvitsemme, jotta muuttovirta saataisiin positiiviseksi.

Pieni ongelma, ja todella pieni, on keskuspuiston koko. Mahtuuko sinne varmasti ne suunnitellut kahdeksan penkkiä, 3 pöytäryhmää, jäätelökioski, esiintymislava, bajamaja, ulkokahvila, nurmikkoaluetta piknik-liinojen levittämistä varten... kyllä kai sopu sijaa antaa, ja tarkoitushan on lähentää kuntalaisia toisiinsa (kunhan väestö ei muutu vielä sisäsiittoisemmaksi), kondomiautomaatti ja jokin kiva puutarhamaja. Mitä vielä?

0

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitkä asiat

        tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
        Ikävä
        74
        1094
      2. 69
        1024
      3. Rakas

        Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
        Ikävä
        47
        952
      4. Miltä se tuntuu

        Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
        Ikävä
        104
        948
      5. Pidit itseäsi liian

        Vanhana minulle? Niinkö?
        Ikävä
        51
        895
      6. Haluaisitko oikeasti

        Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
        Ikävä
        49
        694
      7. En mahda sille mitään

        Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
        Ikävä
        32
        674
      8. Mitä se olisi

        Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
        Ikävä
        34
        587
      9. Joko olet luovuttanut

        Mun suhteen?
        Ikävä
        50
        580
      10. Sinunkin pitää jättää

        Se kaivattusi rauhaan.
        Ikävä
        38
        536
      Aihe