Ei saa valita, heti valitetaan

Jos kerran herrakerho muurarit saavat laillisesti estää naispuolisen ihmisryhmän pääsyn tiloihinsa, niin miksi baarin omistaja ei saa syytteeseen joutumatta valita minkä tyyppisiä ihmisiä asiakkaakseen haluaa? Tai huoltoaseman yrittäjä kenelle polttoainetta myy?
14411
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kysy tuota siltä puljun omistajalta täältä on turha kysellä.

Äänestä
  • Elämme murheellisia aikoja muurari hallitus tekee tavoitettaan muuttaa kansa orjikseen. Työtön orjuutetaan työvoima kiristyksellä muuttoon, näin hänet saadaan uudelleen velka kierteeseen uuden asunnon muodossa jonka Muurari veljet ovat tehneet. Veljet jakavat kultaisia kädenpuristuksiaan ja rypevät Optioissaan. Veli myy kansallisomaisuutta ulkomaan veljelle josta sipilän lailla saadaan tulot salaisina tuloutettua. Olipa onni että Hallituksessamme tehtiin ulkomaan veroparatiisi KATUMUS laki, noin vain ettei veljeä tarvinnut tuomita. Veljien hallitseva tiedotusvälineistö piti mölyt kurissa. berner ja orpo ovat päättäneet autosta tulevan kansan seurannan ja tarpeellisen vainonnan väline nyt vain autovero pois ja seurantalaitteet lailla määrätyiksi kansamme vainoon ja alistukseen. Kansa hurraa ja asentaa seurantaa veli poliiisi niittaa kaikki kaavasta vihastuneet uuden systeenin turvin nätisti ja hiljaisesti.

    Äänestä

Ei helv....ei kukaan voi olla noin nuija, ei vaan voi !!!!

Äänestä
  • Kyllä voi nimittäin sinä

    Äänestä

  • Voivoivoiiii kirjoitti:

    Kyllä voi nimittäin sinä

    Nämä viis' vuotiaiden kommentit ovat sitten hellyyttäviä:)))

    Äänestä

Tyhmä saa olla muttei tykkimies..noilla vapaamuurareilla onkin erityisoikeudet ja onhan se niinkin että eihän homojenkaan pikajunaan ole heteroilla mitään asiaa!

Äänestä
  • Ja eunukki jää aina asemalle

    Äänestä

Naisilla on oma järjestönsä, eikä sinne kelpuuteta MIEHIÄ, siis tasoissa ovat. En kaipaa kumpaakaan.

Äänestä
  • Eihän eunukki ei

    Äänestä

  • Niiihhh kirjoitti:

    Eihän eunukki ei

    Tämä Niiihhh on mitä ilmeisimmin itse eunukki koskapa hän asiaa esittää viesteissään täällä melkein joka päivä

    Äänestä

Onhan se hienoa, kun politiikassa on porsaanreikiä. Kaikenlaisia kerhoja on olemassa, joiden jäsenet voivat vapaasti matkustella ympäri maapalloa tapaamaan veljiä, ja sisaria virkavaltojen niihin puuttumatta. Heidän kokoontumisiinsa ei pääse ulkopuoliset salakuuntelemaan, joka on heidän järjestöjensä oma asia, se ei kuulu ulkopuolisille. Samalla tavallahan suurvaltioiden johtajatkin
liikkuvat maasta toiseen, sillä erotuksella, että suurvaltojen edustajat eivät jonota "rahvaan väestön seassa matkatavaroitaan lentokenttien nauhalta". Rappareilla tuskin on samoja oikeuksia, uskoisin ?
Kateelliset yksilöt ovat kehittäneet kaikenlaisia valheita monista porukoista, koska heitä itseään ei
ole niihin kutsuttu eikä hyväksytty. Jokinlainen "karsinta pitää olla lammaslaumassakin".

Äänestä

Voi vittu. Tältä muurarilta on laasti loppu!

Äänestä

Minulla on oikeus valita ravintolani asiakkaat. Jos heidän kansallispukunsa tai käytöksensä ei minua miellytä niin ulos jäävät. Edellytän asiakkailta myös sujuvaa suomen tai englannin suullista taitoa.
Juuri siksi esim. poliiseja ei näy asiakkaina useinkaan.

Äänestä
  • Taitaa vaatimuksena olla ihan muut suulliset taidot..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Baari-Bertta kirjoitti:

Jos kerran herrakerho muurarit saavat laillisesti estää naispuolisen ihmisryhmän pääsyn tiloihinsa, niin miksi baarin omistaja ei saa syytteeseen joutumatta valita minkä tyyppisiä ihmisiä asiakkaakseen haluaa? Tai huoltoaseman yrittäjä kenelle polttoainetta myy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu