Miksiköhän syyskokouksen ajankohta ei ole kalenterissa? Kyllähän se on täytynyt jo sopia ja paikka varata, joten mitä sitä piilottelemaan?
Syyskokous
16
1025
Vastaukset
- MistäVastauksenSaa
Ihmettäkö sä täällä sitä kyselet. Mistä me tiedetään. Kysy asiaa Judoliitosta.
- mistäVastaustaEisaa
Hölmö. No eiköhän tuo pitäisi olla kalenterissa ilman kyselyäkin!
- MistaaVastauksenSaa
Toki. Siitä olen samaa mieltä, mutta tarkoitin, että mitä sitä täällä auttaa miettiä. Laittaa viestiä liittoon ja kysyy että millon on ja miksi ei ole kalenterissa. Ei tätä palstaa lukeva porukka voi ajankohtaa tietää.
- Persu
Kaikki vaan äänestämään toiminnan johtaja vaihtoon
- 564321
Eihän sitä liian aikaisin voi ilmoittaa ettei kukaan pääse välistä vetämään tai ulkopuolelta osallistumaan. Voi vahingossa joku ulkopuolinen päästä hallitukseen
- asdzxcqwe
tai sitten se ilmoitetaan kun se on päätetty ja kokousmateriaali in valmis. Vältytäänturhalta missä taloussuunnitelma kyselltä kun asiat kerrotaan sitten kun ne valmisteltu . Ja ulkopuolinen ei voi päästä osallistumaan kun seuroille se kutsu lähetetään ja seurat päättävät kenet lähettävät.
- kliou
Ulkopuolisella tarkoitetaan ,ei kuulu hyväveli kerhoon.
- asdzxcqwe
kliou kirjoitti:
Ulkopuolisella tarkoitetaan ,ei kuulu hyväveli kerhoon.
ja siltikään kutusun ajoitus ei vaikuta tuohon millään tavalla. Kerho voi halutessaan etsiä ihan millaisen tahansa huonovelikerhonjäsenen edustamaan itseään. Jos kerrot kerhollesi haluavsi edustaa yhdistystä niin luulein että saat valtakirjan. Kutsu tulee kerhoille ei yksittäisille judokoille. vainkerhot ovat liiton jäsenä
- viela_jaksaa
asdzxcqwe kirjoitti:
ja siltikään kutusun ajoitus ei vaikuta tuohon millään tavalla. Kerho voi halutessaan etsiä ihan millaisen tahansa huonovelikerhonjäsenen edustamaan itseään. Jos kerrot kerhollesi haluavsi edustaa yhdistystä niin luulein että saat valtakirjan. Kutsu tulee kerhoille ei yksittäisille judokoille. vainkerhot ovat liiton jäsenä
Ja jos kliou ei pääse edustamaan judoseuraansa, niin aina voi vaihtaa seuraa, jotta pääsee edustamaan. Jos ei sittenkään pääse, niin perusta oma seura jota johdat. Näin saat kutsut ja kaiken teidon hyvissä ajoin kuten tähänkin asti ja pääset ajamaan judon etua suomenmaassa parhaaksi katsomallasi tavalla.
- tunnustatosiasiat
Eikö tankki ole saanut jo tarpeeksi lellikeilleen aikaan hypää Tankki sivuun ennen kuin suomi judo kuolee. Lipponenkin joutas jo eläkkeelle.
- omituistavouhkaamista
Mitä ihmettä te meuhkaatte. Päivämäärä on tiedossa kaikilla niillä jotka judoa seuraavat.
- öpolk
Ihme jos erovuorossa olijat kehtaavat ilmoittaa,että ovat käytettävissä uuteen hallitukseen .Suomen judo ei ole ikinä ollut näin huonossa kunnossa .Pitäisikö kantaa vastuuta aikaansaannoksista(elikä suomen judon alasajosta).Puheenjohtaja saanut järjestettyä oman valmenettavan valmennuksen ja tuki asiat kuntoon,mikä ilmeisesti oli hänen ainoa motiivi lähteä puheenjohtajaksi.Hävetkää ,jos osaatte
- asdzxcqwe
no senkun ilmoittaudut itse tilalle ja teet parempaa jälkeä. Veikaampa että kokouksessa ei ole tunkua hallituspaikoilla. Nettisoturi toiminnalla ei varmaan suuria saa aikaan.
- oppatipappatihappati
Asian vierestä kun Tankkia haukutaan niin kovin. Niin kelle muulle ne tukirahat kuuluisi kun Emilialle? Kuitenkin viimeisin arvokisamitalisti Suomesta (kun tukia jaettiin, ei en unohtanut Turpalia joten turvat tukkoon)
Systeemi, jossa luotiin valmennuspäälikkö ja muutaman henkilön valmentaja ansaitsee ehkä tarkempaa syyniä, mutta tässäkin kyseessä on ehkä henkilökohtaisesti kyseisen valmentajan toimet (jolla on aina ollut omat suosikkinsa jo juniorimaajoukkueissa) eikä liittotason päätös, missä ollaan menty vikaan.
Tämän valmennuspäälikön toimi sen sijaan on hieman auki. Mitä hän on tehnyt ja miten? Voi olla, että paljonkin, siitä olisi kiva saada tiedotusta ja tietenkin tulosvastuuta.
Jos huhuja kuuntelee, niin ainoat valmennuspäälikön aikaan saamat asiat ovat se, että vielä muutamalta valmentajalta lisää on palanut käpy Judoliiton toimintaan ja se että hän varailee ylikalliita lentoja joihin urheilijoilla ei meinaa olla varaa. Eikö edes tämän pitänyt muuttua kun siihen hommaan piti saada joku "pätevä". Nyt ollaan takaisin siinä pisteessä että kaikki hommaavat lentonsa itse kun homma on ihan yhtä ketuillaan kun ennenkin- jkgds
Millähän oikeudella sanot ihmisille turvat tukkoon.Onko sinun mielepiteesi se ainoa oikea. Voisit käyttää edes sivistynyttä kieltä, kun tällaisessa sivistysvaltiossa eletään.
- Huhunhuhu
Huhuja kun kuuntelee?
Äijät kiukuttelee kun on joutunut vähän hommiin...
Sellaisia huhuja minä olen kuullut....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä3211586Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa614161Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san163576Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1513478Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2422753Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1372478Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh2061929Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3771355- 771204
Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta20997