Syyskokous

aikataulua

Miksiköhän syyskokouksen ajankohta ei ole kalenterissa? Kyllähän se on täytynyt jo sopia ja paikka varata, joten mitä sitä piilottelemaan?

16

1069

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MistäVastauksenSaa

      Ihmettäkö sä täällä sitä kyselet. Mistä me tiedetään. Kysy asiaa Judoliitosta.

      • mistäVastaustaEisaa

        Hölmö. No eiköhän tuo pitäisi olla kalenterissa ilman kyselyäkin!


      • MistaaVastauksenSaa

        Toki. Siitä olen samaa mieltä, mutta tarkoitin, että mitä sitä täällä auttaa miettiä. Laittaa viestiä liittoon ja kysyy että millon on ja miksi ei ole kalenterissa. Ei tätä palstaa lukeva porukka voi ajankohtaa tietää.


    • Persu

      Kaikki vaan äänestämään toiminnan johtaja vaihtoon

    • 564321

      Eihän sitä liian aikaisin voi ilmoittaa ettei kukaan pääse välistä vetämään tai ulkopuolelta osallistumaan. Voi vahingossa joku ulkopuolinen päästä hallitukseen

    • asdzxcqwe

      tai sitten se ilmoitetaan kun se on päätetty ja kokousmateriaali in valmis. Vältytäänturhalta missä taloussuunnitelma kyselltä kun asiat kerrotaan sitten kun ne valmisteltu . Ja ulkopuolinen ei voi päästä osallistumaan kun seuroille se kutsu lähetetään ja seurat päättävät kenet lähettävät.

      • kliou

        Ulkopuolisella tarkoitetaan ,ei kuulu hyväveli kerhoon.


      • asdzxcqwe
        kliou kirjoitti:

        Ulkopuolisella tarkoitetaan ,ei kuulu hyväveli kerhoon.

        ja siltikään kutusun ajoitus ei vaikuta tuohon millään tavalla. Kerho voi halutessaan etsiä ihan millaisen tahansa huonovelikerhonjäsenen edustamaan itseään. Jos kerrot kerhollesi haluavsi edustaa yhdistystä niin luulein että saat valtakirjan. Kutsu tulee kerhoille ei yksittäisille judokoille. vainkerhot ovat liiton jäsenä


      • viela_jaksaa
        asdzxcqwe kirjoitti:

        ja siltikään kutusun ajoitus ei vaikuta tuohon millään tavalla. Kerho voi halutessaan etsiä ihan millaisen tahansa huonovelikerhonjäsenen edustamaan itseään. Jos kerrot kerhollesi haluavsi edustaa yhdistystä niin luulein että saat valtakirjan. Kutsu tulee kerhoille ei yksittäisille judokoille. vainkerhot ovat liiton jäsenä

        Ja jos kliou ei pääse edustamaan judoseuraansa, niin aina voi vaihtaa seuraa, jotta pääsee edustamaan. Jos ei sittenkään pääse, niin perusta oma seura jota johdat. Näin saat kutsut ja kaiken teidon hyvissä ajoin kuten tähänkin asti ja pääset ajamaan judon etua suomenmaassa parhaaksi katsomallasi tavalla.


    • tunnustatosiasiat

      Eikö tankki ole saanut jo tarpeeksi lellikeilleen aikaan hypää Tankki sivuun ennen kuin suomi judo kuolee. Lipponenkin joutas jo eläkkeelle.

    • omituistavouhkaamista

      Mitä ihmettä te meuhkaatte. Päivämäärä on tiedossa kaikilla niillä jotka judoa seuraavat.

      • öpolk

        Ihme jos erovuorossa olijat kehtaavat ilmoittaa,että ovat käytettävissä uuteen hallitukseen .Suomen judo ei ole ikinä ollut näin huonossa kunnossa .Pitäisikö kantaa vastuuta aikaansaannoksista(elikä suomen judon alasajosta).Puheenjohtaja saanut järjestettyä oman valmenettavan valmennuksen ja tuki asiat kuntoon,mikä ilmeisesti oli hänen ainoa motiivi lähteä puheenjohtajaksi.Hävetkää ,jos osaatte


      • asdzxcqwe

        no senkun ilmoittaudut itse tilalle ja teet parempaa jälkeä. Veikaampa että kokouksessa ei ole tunkua hallituspaikoilla. Nettisoturi toiminnalla ei varmaan suuria saa aikaan.


    • oppatipappatihappati

      Asian vierestä kun Tankkia haukutaan niin kovin. Niin kelle muulle ne tukirahat kuuluisi kun Emilialle? Kuitenkin viimeisin arvokisamitalisti Suomesta (kun tukia jaettiin, ei en unohtanut Turpalia joten turvat tukkoon)

      Systeemi, jossa luotiin valmennuspäälikkö ja muutaman henkilön valmentaja ansaitsee ehkä tarkempaa syyniä, mutta tässäkin kyseessä on ehkä henkilökohtaisesti kyseisen valmentajan toimet (jolla on aina ollut omat suosikkinsa jo juniorimaajoukkueissa) eikä liittotason päätös, missä ollaan menty vikaan.

      Tämän valmennuspäälikön toimi sen sijaan on hieman auki. Mitä hän on tehnyt ja miten? Voi olla, että paljonkin, siitä olisi kiva saada tiedotusta ja tietenkin tulosvastuuta.

      Jos huhuja kuuntelee, niin ainoat valmennuspäälikön aikaan saamat asiat ovat se, että vielä muutamalta valmentajalta lisää on palanut käpy Judoliiton toimintaan ja se että hän varailee ylikalliita lentoja joihin urheilijoilla ei meinaa olla varaa. Eikö edes tämän pitänyt muuttua kun siihen hommaan piti saada joku "pätevä". Nyt ollaan takaisin siinä pisteessä että kaikki hommaavat lentonsa itse kun homma on ihan yhtä ketuillaan kun ennenkin

      • jkgds

        Millähän oikeudella sanot ihmisille turvat tukkoon.Onko sinun mielepiteesi se ainoa oikea. Voisit käyttää edes sivistynyttä kieltä, kun tällaisessa sivistysvaltiossa eletään.


      • Huhunhuhu

        Huhuja kun kuuntelee?
        Äijät kiukuttelee kun on joutunut vähän hommiin...
        Sellaisia huhuja minä olen kuullut....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia

      "Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak
      Maailman menoa
      109
      4505
    2. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      55
      3316
    3. Oot kaunis

      Oot kaunis nainen.
      Ikävä
      84
      1103
    4. Alkuperäinen kristillinen kaste on uskoville annettava upotuskaste

      Kreikan sana BAPTIZO merkitsee upottamista. Alkuseurakunta kastoi upottamalla Apostolien tekojen kirjan mukaan: Ap.t 2
      Kaste
      552
      919
    5. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purraa jatkamaan valtiovarainministerinä!

      Ja jollei valtiovarainministerinä, niin sitten pääministerinä. Purra on nostanut Suomen talouden nyt komeaan kasvuun Ma
      Maailman menoa
      82
      809
    6. Kuka murhasi Anneli Auerin miehen?

      Tapaus edelleenkin selvittämättä.
      Maailman menoa
      168
      769
    7. Saisikin sinut

      Saisikin sinut nainen rakastajattareksi.
      Ikävä
      57
      759
    8. Pitäisikö naisen haluta "puolisomies"?

      Toivottavasti saan nyt tämän idean purettua hyvin sanoiksi? Mutta tuossa eräässä aloituksessa tuli vastaan tälläinen tek
      Sinkut
      139
      750
    9. Miksi piti uhota naapuri Venäjälle ja tehdä itsestä heidän vihollinen?

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f0eee963-3605-47e6-9989-a21347ce7757 "Jos sota syttyy Suomessa, näin tapahtumat vois
      Maailman menoa
      195
      738
    10. Asiantuntijat todistavat: Rydman valehteli.

      Virta oli oikeassa jokaisessa kolmessa eri väitteessä, sen sijaan RYDMAN VALEHTELI kaikissa kolmessa väitteessä. https:/
      Maailman menoa
      188
      695
    Aihe