Syyskokous

aikataulua

Miksiköhän syyskokouksen ajankohta ei ole kalenterissa? Kyllähän se on täytynyt jo sopia ja paikka varata, joten mitä sitä piilottelemaan?

16

1146

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MistäVastauksenSaa

      Ihmettäkö sä täällä sitä kyselet. Mistä me tiedetään. Kysy asiaa Judoliitosta.

      • mistäVastaustaEisaa

        Hölmö. No eiköhän tuo pitäisi olla kalenterissa ilman kyselyäkin!


      • MistaaVastauksenSaa

        Toki. Siitä olen samaa mieltä, mutta tarkoitin, että mitä sitä täällä auttaa miettiä. Laittaa viestiä liittoon ja kysyy että millon on ja miksi ei ole kalenterissa. Ei tätä palstaa lukeva porukka voi ajankohtaa tietää.


    • Persu

      Kaikki vaan äänestämään toiminnan johtaja vaihtoon

    • 564321

      Eihän sitä liian aikaisin voi ilmoittaa ettei kukaan pääse välistä vetämään tai ulkopuolelta osallistumaan. Voi vahingossa joku ulkopuolinen päästä hallitukseen

    • asdzxcqwe

      tai sitten se ilmoitetaan kun se on päätetty ja kokousmateriaali in valmis. Vältytäänturhalta missä taloussuunnitelma kyselltä kun asiat kerrotaan sitten kun ne valmisteltu . Ja ulkopuolinen ei voi päästä osallistumaan kun seuroille se kutsu lähetetään ja seurat päättävät kenet lähettävät.

      • kliou

        Ulkopuolisella tarkoitetaan ,ei kuulu hyväveli kerhoon.


      • asdzxcqwe
        kliou kirjoitti:

        Ulkopuolisella tarkoitetaan ,ei kuulu hyväveli kerhoon.

        ja siltikään kutusun ajoitus ei vaikuta tuohon millään tavalla. Kerho voi halutessaan etsiä ihan millaisen tahansa huonovelikerhonjäsenen edustamaan itseään. Jos kerrot kerhollesi haluavsi edustaa yhdistystä niin luulein että saat valtakirjan. Kutsu tulee kerhoille ei yksittäisille judokoille. vainkerhot ovat liiton jäsenä


      • viela_jaksaa
        asdzxcqwe kirjoitti:

        ja siltikään kutusun ajoitus ei vaikuta tuohon millään tavalla. Kerho voi halutessaan etsiä ihan millaisen tahansa huonovelikerhonjäsenen edustamaan itseään. Jos kerrot kerhollesi haluavsi edustaa yhdistystä niin luulein että saat valtakirjan. Kutsu tulee kerhoille ei yksittäisille judokoille. vainkerhot ovat liiton jäsenä

        Ja jos kliou ei pääse edustamaan judoseuraansa, niin aina voi vaihtaa seuraa, jotta pääsee edustamaan. Jos ei sittenkään pääse, niin perusta oma seura jota johdat. Näin saat kutsut ja kaiken teidon hyvissä ajoin kuten tähänkin asti ja pääset ajamaan judon etua suomenmaassa parhaaksi katsomallasi tavalla.


    • tunnustatosiasiat

      Eikö tankki ole saanut jo tarpeeksi lellikeilleen aikaan hypää Tankki sivuun ennen kuin suomi judo kuolee. Lipponenkin joutas jo eläkkeelle.

    • omituistavouhkaamista

      Mitä ihmettä te meuhkaatte. Päivämäärä on tiedossa kaikilla niillä jotka judoa seuraavat.

      • öpolk

        Ihme jos erovuorossa olijat kehtaavat ilmoittaa,että ovat käytettävissä uuteen hallitukseen .Suomen judo ei ole ikinä ollut näin huonossa kunnossa .Pitäisikö kantaa vastuuta aikaansaannoksista(elikä suomen judon alasajosta).Puheenjohtaja saanut järjestettyä oman valmenettavan valmennuksen ja tuki asiat kuntoon,mikä ilmeisesti oli hänen ainoa motiivi lähteä puheenjohtajaksi.Hävetkää ,jos osaatte


      • asdzxcqwe

        no senkun ilmoittaudut itse tilalle ja teet parempaa jälkeä. Veikaampa että kokouksessa ei ole tunkua hallituspaikoilla. Nettisoturi toiminnalla ei varmaan suuria saa aikaan.


    • oppatipappatihappati

      Asian vierestä kun Tankkia haukutaan niin kovin. Niin kelle muulle ne tukirahat kuuluisi kun Emilialle? Kuitenkin viimeisin arvokisamitalisti Suomesta (kun tukia jaettiin, ei en unohtanut Turpalia joten turvat tukkoon)

      Systeemi, jossa luotiin valmennuspäälikkö ja muutaman henkilön valmentaja ansaitsee ehkä tarkempaa syyniä, mutta tässäkin kyseessä on ehkä henkilökohtaisesti kyseisen valmentajan toimet (jolla on aina ollut omat suosikkinsa jo juniorimaajoukkueissa) eikä liittotason päätös, missä ollaan menty vikaan.

      Tämän valmennuspäälikön toimi sen sijaan on hieman auki. Mitä hän on tehnyt ja miten? Voi olla, että paljonkin, siitä olisi kiva saada tiedotusta ja tietenkin tulosvastuuta.

      Jos huhuja kuuntelee, niin ainoat valmennuspäälikön aikaan saamat asiat ovat se, että vielä muutamalta valmentajalta lisää on palanut käpy Judoliiton toimintaan ja se että hän varailee ylikalliita lentoja joihin urheilijoilla ei meinaa olla varaa. Eikö edes tämän pitänyt muuttua kun siihen hommaan piti saada joku "pätevä". Nyt ollaan takaisin siinä pisteessä että kaikki hommaavat lentonsa itse kun homma on ihan yhtä ketuillaan kun ennenkin

      • jkgds

        Millähän oikeudella sanot ihmisille turvat tukkoon.Onko sinun mielepiteesi se ainoa oikea. Voisit käyttää edes sivistynyttä kieltä, kun tällaisessa sivistysvaltiossa eletään.


      • Huhunhuhu

        Huhuja kun kuuntelee?
        Äijät kiukuttelee kun on joutunut vähän hommiin...
        Sellaisia huhuja minä olen kuullut....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      60
      1049
    2. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      98
      1024
    3. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      882
    4. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      60
      810
    5. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      135
      802
    6. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      124
      795
    7. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      25
      689
    8. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      45
      666
    9. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      52
      664
    10. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      14
      625
    11. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      620
    12. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      607
    13. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      83
      586
    14. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      578
    15. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      141
      575
    16. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      128
      573
    17. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      35
      570
    18. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      47
      568
    19. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      48
      527
    20. Pahkalassa tapahtuu

      Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi
      Parkano
      9
      523
    Aihe