Kauko haluaisi tottakai Jämijärven liittyvän Kankaanpäähän. Vaihtoehtoja ei ole. Jos ei liittyisi niin jämin-kepulaisille tulisi tuho. Sen hoitaisi kauko ja kaukon poika.
Juhantalo lopettaa eduskunta työskentelyn.
9
436
Vastaukset
- jannuj
Jep Juhantalo omien etujen varjolla kaatoi Jkp.n ja nyt meinaa väkisin ottaa Jämijärven. Ketku mikä ketku
- velkavolvo62
Hyvä jos koko jämijärvi häviäisi pois kartalta.
- Porari
velkavolvo62 kirjoitti:
Hyvä jos koko jämijärvi häviäisi pois kartalta.
Ei Jämijärven ole syytä hävitä minnekään. Jämijärven tärkein olemassaolon tarkoitus on nimittäin se, että ilman Jämijärveä pitäisi porara reikä jokaiseen karttaan jossa Jämijärvi sijaitsee.
- kokenut39
Kake valehtelee minkä ehtii ja tiedot tulee hevosmiesten uutistoimistosta. Mielipiteet Bresnevin ajalta esim erikoissairaanhoidossa. Siinä on ollut valinnanvapaus jo vuosia.
- hektori
Herralla on paljon pimeitä liikesuhteita eikä niistä moni tiedä.
- hattimies
Kake ei enää näemmä uskalla naamaansa jämpällä näyttää...taisi koplata taas liikaa..
- huutonetti
Ihmettelen yleensäkin ilmiötä nimeltä Juhantalo.
Miten ihminen, joka on lakimies, yrittäjä, ja pääsee kauppa ja teollisuusministeriksi, jää kiinni lahjuksista, lentää pihalle hallituksesta, miten tällainen vielä valitaan kansanedustajaksi useiksi vuosiksi?
Lisäksi häntä on pidetty kuin sankarina, vaikka äijä on täysi kelmi.
Tunsin syvää myötähäpeää kun katsoin arkistosta Juhantalon haastattelua, kun hän antoi julkilausuman heti erottamisen jälkeen.
Hän sanoi siinä ettei ymmärrä miksi hänet erotettiin, varsinkin juuri silloin kun suomi tarvitsi kykeneviä ja rohkeita päätöksentekijöitä hallitukseen.
Ei tainnut mennä jakeluun herra lakimiehelle että rikollisilla ei ole sijaa hallituksessa.
Itse asiassa asia ei olekaan noin, mikä on valitettavasti käynyt ilmi myöhemmin.
Eduskuntaan pääsee mikä rikollinen tahansa jos äänimäärä on riittävä. - Ihahhahhaa
Hyvä hyvä. Kake lopettaa. Mutta minkä ihmeen työskentelyn? Ei se mitään työtä ole ollutkaan.
Ajellaan valtion kustannuksella isolle kirkolle silloin tällöin kahvittelemaan ja painelemaan juu eii jaapas jäävi nappuloita ja sitten kotia lompsa täynnä kokouspalkkioita.
Varsinaisia työn sankareita. - FreundAusHallertau
Jämijärvi on tuhon oma. Suuri virkakoneisto muutaman asukkaan vuoksi. Umpiluupää -poliitikkoja ja tahvoja jotka heitä äänestävät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi6310134Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit176888Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?736638Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j976206Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k684876Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?444558Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa
Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh594428Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset134321Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus324313Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja464160