CR-V hybrid speksit

Hype_rid

2.0 hybridin kulutuslukemia ei ole vielä tiedossa, mutta teho on 184 hv ja vääntö 315 Nm. Menee siis samoihin tehoihin kuin 1.5 turbo (171-188 hv, vaihteistosta riippuen). Tuotanto alkaa lokakuussa, mutta Eurooppaan ekat autot saadaan vasta 2019, kun japanilaiset ovat ensin saaneet omansa.

3

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lkjhbkuyfkg

      No onhan siitä: Japanin JC08 -testillä 3.9 l/100 km ja WLTC-testillä 4.7 l/100 km. Mutta WLTP lukemia ei vielä ole. Varmaan jossakin päälle viiden?

    • ljhgkjhfgkjfoiutbmvc

      Juu. Autoexpress:in mukaan 5.3 l/100 km etuvetona, 5.5 l/100 km nelivetona.

    • TaasYksiEpäonnistunutAut

      Ja käytännön ajossa reilut 6 litraa helposti ja nuo teholukemat ei oikein korreloi todelliseen suorituskykyyn lähellekään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1498
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1411
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      255
      961
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      195
      948
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      830
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe