Mitä minä olen aina sanonut....

doghater

Vihdoin alkaa agendani menemään jo päättäjienkin jakeluun. Voin vain todeta aina olleeni oikeassa ja aikaani edellä. Kansanedustajakin ymmärtää nyt verrata koiraa aseeseen, hih!! Olen minä, The Original doghater, sitten älykäs ihminen. Palstan muista käyttäjistä ei ole aina voinut sanoa samaa, sen verran päätöntä haukkua olen täällä vuosien varrella osakseni saanut. Voidaanko jopa ajatella, että Minä olisin mielipidemuokkauksellani saanut yleistä mielipidettä muokattua niin, että päättäjienkin on ollut pakko herätä. Olisi se huikeaa!!

https://www.iltalehti.fi/politiikka/5f9b8bce-ea38-4e2d-a3ea-b58911219714_pi.shtml

8

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jättikoira

      Kaikkien koirien omistajien tulisi suorittaa "koira-ajokortti" ja kaikki koirat tulisi tottelevaisuuskouluttaa kokoon, rotuun tai roduttomuuteen katsomatta.
      Ei ole olemassa vaarallisia rotuja, on vain vääriä rotuja väärissä käsissä, väärissä tehtävissä ja väärin kohdeltuna.
      Koirien kasvattajien tulisikin olla tarkempia siitä kenelle ja mihin tarkoitukseen koiran myy!
      Koiraa ostavien tulisikin valita koira joka soveltuu juuri hänelle haastavuuden ja käyttö tarkoituksen mukaan!
      Vaativia koiria ei tulisi antaa aloittelijoille, vain hieman koirakokemusta omaaville eikä seurakoiraksi.
      Parasta olisi jos kaikki koirat ulkoilutettaisiin ainoastaan kytkettynä muualla kuin koiranulkoilutusalueella ja umpimetsässä. Viimeksi mainittuissakin koirien pitäisi olla täydellisesti omistajansa hallinnassa.

      P.S. Kääpiökoirat purevat ihmisiä useammin kuin suuret.

      • oikeasuunta

        Totta,taistelutyyppiset tulis kieltää.Ei niille ole käyttöä kun taistelut on kiellettyjä,tuppaavat heti taistelemaan kun pääsevät toisen koiran luo.Siksi,kielto paras.


    • Biologia
    • totuusjulki

      Tuskin kuule on sun mielipiteestä kiinni.Vaan hyökkäysten määrästä,joihin sinä et käsittääkseni ole mitenkään vaikuttanut.

      • doghater

        Kyllä niitä hyökkäyksiä aina on ollut, nyt niistä vaan puhutaan, kiitos minun:)


      • uskomatonotus
        doghater kirjoitti:

        Kyllä niitä hyökkäyksiä aina on ollut, nyt niistä vaan puhutaan, kiitos minun:)

        Höpöset omias....hyökkäyksistä ei puhuttu kakskytvuotta sitten,ku niitä ei ollu.Sinä olit silloin vaipoissas,mut se ei asiaan vaikuttanut.
        Luuletko,et suomi24 keskustelujen pohjalta tehdään uutisjuttuja hyökkäyksistä?
        Eihän sun kimppuus oo käynyt koira,etkä ole hyökkäystä näkemässä ollut,muista se,älä elä unelmissasi 😂


    • dogisti

      Kauheaa miten näistä koirahyökkäyksistä kirjotellaan nykyään lehdissäkin. Eikö uhrit ymmärrä edes hävetä?! Ovat koirapelkosia, koira haistaa pelon ja koira haistaa pahat ihmiset. Kyllä koira vaistoaa, ketä pitää purra. Paha saa palkkansa, pikkulapsissakin on syntyjään pahoja ja onpa joku huudellut ja kiusannut kivillä heittelemällä, siksi meidän doggi lähti tielle vähän kurmuuttamaan niitä. Oppivat oleen.

      • eilastenkässii

        Kukaan ei myy doggia tommoselle.Lelukoiran ehkä,jolla sitten se harhaisen paha omistaja .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7443
    2. 80
      5028
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4859
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4258
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      10
      3048
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2689
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2586
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      50
      2237
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2211
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1840
    Aihe