Kokemuksia ko. firmasta?
Lännen kiinteistöympyrä
22
2889
Vastaukset
- Eiikinäenää
Ei voi suositella. Kaikista pitää sanoa vähintään viisi kertaa ennenkuin edes meinataan asioita hoitaa. Asiat hoituu jos hoituu viikkojen, kuukausien tai jopa vuosien päästä. Asiakaspalvelu ala-arvoista. Hallitukset maksaa saamattomalle ja hljaa hyväksyy naureskellen että no tollanen se nyt on, kestää ja samanaikaisesti palkka ja palkkiot juoksee. Hallinnassa olevat kiinteistöt rapistuu pikkuhiljaa, ei edes peruskiinteistöhuolto pelaa.
- Hentun
Toi pitää kyllä paikkansa,joka vuosi pyydetään lisää rahaa asioitten hoidosta ja jos ei hallitus suostu maksamaan niin aina vaan huonommin asiat hoituvat.
- Ärsyttävääijä
Valehtelee myös sujuvasti ettei mitään ikinä ilmoitella epäkohdista jne. Peittää sillä sen tosiasian ettei mitään viitsi tehdä. Ilmoitukset hukkuu tai unohtuu.
- Hohhoih
Melko tympeetä. Eikö hallitukset voi äänestää tollasta pois? Isännöitsijä on vastuussa toisten omaisuudesta ja mikäli touhu on oikeasti sitä mitä puhutaan ja koetaan niin miksi maksaa mitään? Jos selkeästi jättää kiukutellen asioita hoitamatta kun ei muka saa tarpeeksi rahaa niin jo on lapsellista ja melkeinpä kiristystä.
- Dosdos
Hyvä firma. Kaikki hoituu ammattitaidolla! Hyvä asiakaspalvelu. Suosittelen!
- Niinjust
Tosi hyvä. 4 kuukautta kestää saada papereita, mitään huolto-ja korjaustoimenpiteitä ei viedä eteenpäin, tai ilmoiteta talkkareille. Täsä jo 9 kuukautta odoteltu ovien korjauksia. Mummuille valehtelee silmät kirkkaina ettei kukaan ikinäkään ole mitään ilmoitellut rikkinäisistä paikoista tai korjaustarpeista. Kunnian miehiä, toden totta!
- Oikeestihei
Iso vaalea mies lakkaa tervehtimästä asukkaita jos puolikkaan pisteenkin verran kehtaakin sanoa hänelle vastaan tai vaatia tekemään työnsä. Ja kun kehtaa vaatia niin sehän se vasta aiheuttaakin sen että ei taatusti hoida mitään. Hieno mies, kerta kaikkiaan!
- Doslosku
Nuo jutut ei pidä paikkaansa. Olen ollut jo pitkään asiakkaana, eikä vastaavaa ole ikinä tapahtunut! Kateellista porukkaa.
- Anonyymi
Pitää paikkansa, yhden ihmisen takan kaikki asiat ja asiat makaa jos sattuu olemaan lomalla.
- Jolle3
Hyvä kokemus!
- Jomppenurmi
Ihan ok. Välillä hidasta palvelua, mutta muuten ok.
- Poliisille
Kovin on sanahelinää firman sivuilla:
"Hyvässä asunto-osakeyhtiössä ja sen järjestysmääräyksissä korostetaan yhteispeliä, huoneiston huolellista hoitoa ja muiden asukkaiden huomioonottamista!"
Ei kiinnosta isännöitsijää jos joku häirikiköi tahallaan tai ei osaa ottaa muita huomioon HUUTOMERKKI! - nimim
Aikas vaisua apua on saanut
- stiga
JOO ei aihetta kiitoksille. tiedä mitä ne siell tekee, ainaski kahveell aina kun toimistolle poikkean. Ja puhelimet toitottaa et olen syömässä. Hoida siinä sit hommia.
- Jabbaa
No ei ihmekään sitten kun toinen näyttää Jabba the hutilta. Ainakaan ei jaksa rappuja kävellä kun pitäisi töitään tehdä ja käydä sanotuista asioista käydä asukkaiden luona. Vastaus on aina se ivallisen ylimielinen"no en todellakaan tule". Voisi tehdä ihan hyvää rampatakin rappuja, siitä palkkansa saa, ei vittuilusta. Karkuun kyllä osaa mennä, takaperin, sekin ihme nähty.
- puhjoht
En voi suositella. Jatkuvasti lupaukset pettävät, asioista saa huomauttaa monta kertaa. Kyllä nyt on pakko huomauttaa firman johtajatarta - mikä kiinnostaa.....? Onko isännöitsijöillä liian monta taloyhtiötä hoidettavanaan vai mistä kiikastaa???
Toivoisin lisää kohtuullista kilpailua Kokemäelle. - vaihtamallaparanee
On vaihdettu toiseen.
- Tietoa2019
Kannattais muidenkin ottaa järki käteen ja vaihtaa vielä kun voi
- Anonyymi
Todella ala-arvoista palvelua.
Ei toimi mikään, isännöitsijät ei hoida hommaa ja asiakaspalvelussa ei vastata.
En koskaan ennen ole nähnyt yhtä huonoa isännöintiä kuin täällä.
Kaiken huippu, kun kysyy isännöitsiltä autopaikasta niin tulee vastaus että ottaa yhteyttä toimitusjohtajaan (?!), joka ei tietenkään vastaa sähköposteihin tai puheluun. - Anonyymi
Karmeita ihmisiä
- Anonyymi
PASKA! Vuokralaisena olen talossa, jota he isännöivät ja heidän kanssaan toimiminen on todella syvältä! Lähettävät virheellisiä laskuja, eivät vie asioita perille vaan koko ajan ”unohtelevat”. Ei voi luottaa heihin, että tekisivät työnsä vaan pakko soitella ja varmistella perään. Puhelimessa sihteeri huokailee ja raivoaa kun ei osaa käyttää tietokonetta/heidän systeeminsä on hidas tms. Raivostuttava!
- Anonyymi
Kiertäkää kaukaa, taloyhtiön kokouksetkin pidetään joskus tiistaisin klo 10. Mikään ilta aika ei heille sovi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1986888- 1592036
- 1131688
- 511390
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551228Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢501098Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu1001064Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?7996Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251944- 41929