Aika mielenkiintoista että työajalla josta jo maksetaan korvaus, tai jopa sairaslomalla, voi kansanedustaja käyttää verovaroin maksettuja kyytejä erikseen itselleen tai omalle puolueelle kerätä lisää rahaa.
Eikö nuo reissut pitäisi vähintään tehdä omalla rahalla ja edes omalla ajalla, jos ei edes ehdi kansanedustajan toimissa toimia tai jos ollaan sairaslomalla.
On perkele touhua. Helvetin ahneita ja epärehellisiä.
Eikö nuo reissut pitäisi vähintään tehdä omalla rahalla ja edes omalla ajalla, jos ei edes ehdi kansanedustajan toimissa toimia tai jos ollaan sairaslomalla.
On perkele touhua. Helvetin ahneita ja epärehellisiä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Täysiä rottia kaikki. Vielä kouluvierailuista nyhtänyt rahaa ja pimittänyt tiedot siitä. Tekisipä joku työtön tai eläkeläinen vastaavanlaisen tempun niin pääsisi käräjille ja maksamaan takaisin valtiolle korkojen kera. Joten suomi on oikeus valtio ja tasapuolinen...paskanmarjat.
"Säätiölain 5 luku määrää ilmoittamaan toimintakertomuksessa lähipiirin ja säätiön välisen taloudellisen toimen raha-arvon. Säätiölain mukaan sen 5 luvun tahallisesta tai törkeän huolimattomasta rikkomisesta on tuomittava sakkoon säätiörikkomuksesta.
(Iltasanomat)
"– Vaikea tietysti sanoa, onko se tapahtunut ymmärtämättömyydestä, ja voidaanko tällainen katsoa huolimattomuudeksi, josta ei rangaista, Mähönen kertoo."
Vain äänestämällä voit vaikuttaa, kilin v*itut. Ihan sama onko väri, vihreä, sininen tai punainen, kaikki samaa paskaa vaan eriväreissä.
Toivolan toiminta on sitä kuuluisaa vihreää moraalia. Melkein samalla tasolla ollaan vasemmiston "paremman väkivallan" kanssa.
Nyt sitten odotellaan millä tavoin Kainuun sanomien kulttuurisivuilla reagoidaan näihin moraalisäteilyn kukkasiin. Varmasti siellä jotain nokkelaa sanottavaa keksitään, kuten aina.
Miksi ne siellä reagoisi, tällä ei ole mitään tekemistä kulttuurin kans elkei epärehellisyyden kulttuuria lasketa mukaan. Ei vihreätkään niin tyhmiä ole että lähtisivät noin tyhmää tekoa puolustamaan. Sinä vaan koetat käännellä asioita, mutta sinähän oletkin vanha kommari, polsu, vasuri ja kuuluisaa maanpetturein sukua.
Sanoo ettei ymmärrä tehneensä väärin, mikä voi olla hyvinkin totta.
Musta mies ei taida ymmärtää rahan päälle