Varoituskaikille

Nirripois

Klamilassa pyörii rosvoja. Pitäkää ovet säpissä.

5

488

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SS-miäss

      Patruuna on jo piipussa valmiina tere tulemast.

    • polis

      Eikös se Haminasta hävinnyt piripää muuttanut sinne! Sivuapteekkia pyörittävä kaverikin taitaa nykyään pyöriä samoilla nurkilla:

      • MakeHaminaGreatAgain

        Toivoisin, että Haminasta karkotettaisiin Klamilaan kaikki piripäät mitä meillä täällä riittää, Klamila olisi sopiva sijoituskohde monessakin mielessä. Saataisiin asukaskuntaa nuoremmaksi ja vähän vipinää sinne hiljaiseen maalaiselämään. Juoppojahan siellä on jo yllinkyllin niin kyllä piripäitäkin muutama tusina mahtuu. Eivät edes erottuisi paikallisväestöstä habitukseltaan. Lipputankokin voitaisiin sijoittaa Klamilaan samalla.


      • VedetönKaivoKesätTalvet
        MakeHaminaGreatAgain kirjoitti:

        Toivoisin, että Haminasta karkotettaisiin Klamilaan kaikki piripäät mitä meillä täällä riittää, Klamila olisi sopiva sijoituskohde monessakin mielessä. Saataisiin asukaskuntaa nuoremmaksi ja vähän vipinää sinne hiljaiseen maalaiselämään. Juoppojahan siellä on jo yllinkyllin niin kyllä piripäitäkin muutama tusina mahtuu. Eivät edes erottuisi paikallisväestöstä habitukseltaan. Lipputankokin voitaisiin sijoittaa Klamilaan samalla.

        kela taxsi päivystää kujansuun pihassa että klanipää työttömät pääsee virojoelle uusimaan sossun tuet ja samalla jos saisi vähän vaate rahaa.


    • Ahmedahne

      Tahi Virojoelle. Sielläkin niitä piripäitä näkyy jo olevan valmiiksi. Ja sossukin löytyisi. Olisvat tarpeeksi kaukana Haminasta. Miehikkälä olis kans hyvä sijoitus paikka.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      52
      925
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      104
      891
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      806
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      3
      750
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      67
      634
    6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      2
      616
    7. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      185
      579
    8. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      56
      561
    9. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      70
      543
    10. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      24
      516
    Aihe