Klamilassa pyörii rosvoja. Pitäkää ovet säpissä.
Varoituskaikille
5
445
Vastaukset
- SS-miäss
Patruuna on jo piipussa valmiina tere tulemast.
- polis
Eikös se Haminasta hävinnyt piripää muuttanut sinne! Sivuapteekkia pyörittävä kaverikin taitaa nykyään pyöriä samoilla nurkilla:
- MakeHaminaGreatAgain
Toivoisin, että Haminasta karkotettaisiin Klamilaan kaikki piripäät mitä meillä täällä riittää, Klamila olisi sopiva sijoituskohde monessakin mielessä. Saataisiin asukaskuntaa nuoremmaksi ja vähän vipinää sinne hiljaiseen maalaiselämään. Juoppojahan siellä on jo yllinkyllin niin kyllä piripäitäkin muutama tusina mahtuu. Eivät edes erottuisi paikallisväestöstä habitukseltaan. Lipputankokin voitaisiin sijoittaa Klamilaan samalla.
- VedetönKaivoKesätTalvet
MakeHaminaGreatAgain kirjoitti:
Toivoisin, että Haminasta karkotettaisiin Klamilaan kaikki piripäät mitä meillä täällä riittää, Klamila olisi sopiva sijoituskohde monessakin mielessä. Saataisiin asukaskuntaa nuoremmaksi ja vähän vipinää sinne hiljaiseen maalaiselämään. Juoppojahan siellä on jo yllinkyllin niin kyllä piripäitäkin muutama tusina mahtuu. Eivät edes erottuisi paikallisväestöstä habitukseltaan. Lipputankokin voitaisiin sijoittaa Klamilaan samalla.
kela taxsi päivystää kujansuun pihassa että klanipää työttömät pääsee virojoelle uusimaan sossun tuet ja samalla jos saisi vähän vaate rahaa.
- Ahmedahne
Tahi Virojoelle. Sielläkin niitä piripäitä näkyy jo olevan valmiiksi. Ja sossukin löytyisi. Olisvat tarpeeksi kaukana Haminasta. Miehikkälä olis kans hyvä sijoitus paikka.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2034435Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t663169Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881747Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131337Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181326Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231137Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101111- 501098
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481079- 50989