Piraattiyhdistys EXE

Tarvitseeko kirjanpitoa tai sähköturvallisuusmääräyksiä? Kannattaako käyttää kypärää tai muuten olla vähän varuillaan?
421313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 42

Vanhimmat

JK ansaitsee kärkipaikan

Äänestä

kohde näkyvissä

Äänestä

Kenestä kyse?

Äänestä

Jari K missä olet?

Äänestä

Huomenta JK

Äänestä

JK JK JK ???

Äänestä

suunsoittaja hallitukseen mitä sä oikein kuvittelet JK hahahaha

Äänestä

tärkeä aihe ylös

Äänestä

Ollaanpa sitä puskista huudellessa tosi rohkeita.

Äänestä

kyykkypåskalla tässä vain

Äänestä

uskomatonta

Äänestä

Pohjois-Korean hallinto on poistanut tästä viestin sääntöjen vastaisena.

Äänestä

meinaan kopioida tietsikkapelejä

Äänestä

onko 90 minuutin kasetti?

Äänestä

Jahas, Lahden avohoitopotilaat ovat löytäneet Suoli24:sen...

Äänestä

Kohtaako autoexec.bat virheen ja resetoituu?

Äänestä

rähisyttää rähisyttää olen jäljessä

Äänestä

JK JK JK JK JK miten menee onko keltainen kypärä hyvin?

Äänestä

tänään leivotaan pullaa pullaa pullaa keltainen kypärä täyteen pullaa pullaa pullaa oms moms moms moms moms moms om nom nom nom

Äänestä

haluaisin liittyä tähän yhdistykseen

Äänestä

miulla on koukkukäsilö ja silimä sokkee luastariloa iskin piähän

Äänestä

Lahden avohoitopotilaille tiedoksi että EXE valitaan Srallitukseen samalla kuin ERV ja GE:kin, vanhukset kuten BU jäävät lehdellä soittelemaan!

Äänestä
  • Mietipä nyt päiväunesi seurauksia.

    Äänestä

  • Ja näin tapahtui!

    Äänestä

  • Olitko ääntenlaskijana?

    Äänestä

  • Tarkkailukermakko kirjoitti:

    Olitko ääntenlaskijana?

    Demokratia on toteutunut. Meillä on fiksu jäsenkunta ja he äänestivät etunsa mukaisesti. =)

    Äänestä

EXE piraattipuolue ei kestä arvostelua lainkaan, toisia kyllä arvostelee ja mustamaalaa. heikko itsetunto?

Äänestä

mums mums pulla on hyvää

Äänestä

Oho wau

Äänestä

Huomenta JK

Äänestä
  • huomenta vain

    Äänestä

vaali on kiva asia

Äänestä

suuri päivä hävitä tänään

Äänestä

miten tähän yhdistykseen voi liittyä

Äänestä
  • soita jarille ja kysy

    Äänestä

jumbosija tuli vahingossa

Äänestä

onks jarii näkyny

Äänestä

On näkynny

Äänestä

kypärä on keltainen niin on paras

Äänestä
  • Miten homma etenee?

    Äänestä

taidan tulla kylään

Äänestä

On se niin ikävää kun riitapukareilta otettiin kiistakapula pois. Mistä nyt saadaan tappelulle aihe? Tilitätte kahdeksankympin lauantai-illan kännirinkulassa että on se niin väärin.

Tää on niin nähty taloyhtiöissäkin. Kun kymmenien vuosien riita lopulta ratkeaa niin eläkeläiset on ihan hukassa kun ei enää olekaan syytä ja perustetta käydä toistensa kimppuun. Sitten niitä syitä pitää yrittää keksiä lisää mutta kaikki tietävät että riitaa haastetaan vain siksi että siitä on jo tullut papparaisille elämäntapa. Vähän ajan kuluttua hiljenee ja kun ei enää ole rakasta riitelyharrastetta niin osa näistä hiipuu pois elämän tarkoituksen hävittyä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


EXE_EXE_ kirjoitti:

Tarvitseeko kirjanpitoa tai sähköturvallisuusmääräyksiä? Kannattaako käyttää kypärää tai muuten olla vähän varuillaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu