iPhone 7 äänetön

nappula kyljessä menee useasti päälle huomaamatta, säätö pitäisi olla päinvastoin, mieluummin näytössä, MIKÄ MOKA. Muuten ok luuri, näin 3 kk käyttäneenä. Eli miinukset vastapuoli ei välillä kuule ja toi helvetin nappula kyljessä.
10288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Sen nappulan toiminnon voi määrittää asetuksista:

Asetukset>yleiset>sivukytkin

Voit käyttää kyseistä nappulaa näytön kierron lukittamiseen, jos niin haluat.

Äänestä
  • Hyvä ! sivukytkin säätö puuttuu iphone 7:sta käytössä ajastettu äänetön Mikä malli kyseisellä säädöllä? tai trolliko iski

    Äänestä

  • senkanssaelettävä kirjoitti:

    Hyvä ! sivukytkin säätö puuttuu iphone 7:sta käytössä ajastettu äänetön Mikä malli kyseisellä säädöllä? tai trolliko iski

    En omista juuri kyseistä mallia, mutta kyseinen säätömahdollisuus löytyy ainakin muista ios-laitteista:

    https://img.gadgethacks.com/img/original/72/08/63569444357403/0/635694443574037208.jpg

    Itselläni kyseinen kytkin lukitsee näytön kierron, eikä mykistä laitetta.

    Äänestä

  • En onnistu, 7 näkymä erilainenkin, ainoastaan näytönlukitus ylösveto valikosta löytyy. Olis tärkeetä saada koko kytkin pois käytöstä, 1h yrittäny iphone vaikein luuri. Eikö kellään oo tietoa miten kytkimen saa pois käytöstä?! vaikka on lompakko kotelo se menee äänettömäksi niinku meni takakuoren kannssa.

    Äänestä

  • Ilmeisesti kyseinen asetus todellakin puuttuu uusimmasta versiosta... Onhan sinulla käytössä ios 12?

    Jos se on todella näin, niin sitten ei auta kuin hankkia sellainen kotelo, joka peittää näppäimen.

    Äänestä

  • On 12.0 Hulluin paikka koskaan äänetön kytkimelle.

    Äänestä

  • senkanssaeletttävä kirjoitti:

    En onnistu, 7 näkymä erilainenkin, ainoastaan näytönlukitus ylösveto valikosta löytyy. Olis tärkeetä saada koko kytkin pois käytöstä, 1h yrittäny iphone vaikein luuri. Eikö kellään oo tietoa miten kytkimen saa pois käytöstä?! vaikka on lompakko kotelo se menee äänettömäksi niinku meni takakuoren kannssa.

    Vaikeus ei johdu puhelimesta vaan käyttäjästä, android se vasta sekavaksi muuttuukin.

    Äänestä

  • lampaille tehty ei voi muuttaa edes tavallisia säätöjä

    Äänestä

  • tietäjä- kirjoitti:

    lampaille tehty ei voi muuttaa edes tavallisia säätöjä

    Et aikasemmin vastannut että mitä säätöjä ei voi muuttaa ja mitä säätöjä pitäisi voida muuttaa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


senkanssaonelettävä kirjoitti:

nappula kyljessä menee useasti päälle huomaamatta, säätö pitäisi olla päinvastoin, mieluummin näytössä, MIKÄ MOKA. Muuten ok luuri, näin 3 kk käyttäneenä. Eli miinukset vastapuoli ei välillä kuule ja toi helvetin nappula kyljessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu