Sote ja keskusta heikoilla

Hyvä kun sote kaatuu ja keskustan kannatus laskee.
22265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Ou jee saitko isonkin OO:n tuosta hyvästä??

Äänestä

Sellainen änkyttävä punikkipossu ei saa mitään aikaan, on kuin paska kärrynpyörässä

Äänestä
  • Sittenhän teitä on kaks samanlaista

    Äänestä

Keskustan kannatus tosiaan laskee. Isot marketit laitakaupungilla vetävät väkeä ja keskustassa ei kohta ole kuin muutama vanha mummo ostoksilla.

Äänestä
  • Heh heh foorumikin kuivuu pystyyn sieltäkin Seppään siirtynyt useampi pulju..

    Äänestä

Keskusta ulos kaupungista!

Äänestä

Kepu suojelee yliopiston professoreita heidän epämääräisissä tekoälykaupoissa eikä ministeri tutki väärinkäytöksiä.

Äänestä

Pääasia että saatiin kepun viemä soteuudistus nurin.

Äänestä
  • Paljon säästyi rahaa. Nyt aletaankin säästää digitalisaation avulla.

    Äänestä

  • On siellä keskustassa pari hyvää juttua nimittäin ravintoloita ja pubeja ei sinne muuten kannata mennä.

    Äänestä

  • Hyväniin kirjoitti:

    Paljon säästyi rahaa. Nyt aletaankin säästää digitalisaation avulla.

    Kunhan IBM tekes yliopisto sotku saadaan selvitettyä ja törppöilijät ulos tehtävistään.

    Äänestä

Parasta keskustassa on taksiasema. Kun tulee junalla tai bussilla niin pääsee nopeasti pois sieltä.

Äänestä

Kepu pettää aina. Ei ihme, että kannatus laskee...

Äänestä

Voevoe

Äänestä

Kepu on vaipunut sotesuohon näkymättömiin. Pinnalle nousee vain Paavo Väyrynen, kuten aina ennenkin.

Äänestä

Kepu on mennyt tämän sipilän mukana ihan hakoteille. Sipilä ajaa täysin Kokoomuksen politiikkaa eikä kepulla ole enää mitään virkaa tässä maassa. Joutaa hävitä koko maajussien entinen edunvalvoja. Kiitos poroporvari sipilälle kepun tuhoamisesta.

Äänestä
  • Sipilä nöyryyttää Kojamon varkaita. Hyvä juttu.

    SDP ei uskalla lakkoilla eduskuntaa vastaan.

    Äänestä

  • Ei muuta ku tuhertamaan pahvilappuun jotain ja pitämään älämölöä eduskunnan portaille.. Sipilä nauraa silmät päästään kun urvelot vähän osoittaa mieltään.

    Äänestä

Sipilä kuulee jo korvissaan ammuntaa.

Äänestä
  • Ei vaan hän kuulee itkemistä, kun Sipilän lattiaan tipauttamat ay-demarit itkevät.

    Äänestä

Kepu on mennyt puolue😈☠️

Äänestä

Kansanvihollinen Sipilä on pääministerinä enää max. kuusi kuukautta, Antti Rinne sen jälkeen neljä vuotta. Puoli vuotta menee Sipilän jälkien siivoamiseen, sen jälkeen alkaa hyvinvointiyhteiskunnan palautus entiselleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rinnekehiin kirjoitti:

Hyvä kun sote kaatuu ja keskustan kannatus laskee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu