No et tietenkään ole. Mut jos olisit niin täällä voisi olla hauskaakin. Tai vielä enemmän. No onhan täällä nytkin ihan hyvä meininki.
Oisitpa Anu
25
413
Vastaukset
- PakkoSanoaEttä
Luojan kiitos mun nimeni ei ole Anu. Must se on yks rumimmista nimistä, mitä Suomesta löytyy.
Varmaan sen takia, että kaikki Anut, joita mä oon ikinä tavannu, on ollu tosi hanurista...- minätykkään
jotkut on kutsunut mua sillä nimellä, vaikka vain alkukirjain on sama. Lyhyt ja ytimekäs nimi. :):)
- DonkkaaJosYletät
Sä oot varmaan kääpiö muutenkin. Ja vieläpä kaksoisleualla. ;)
- Gjhkhgkh
- fähj.c
pip
- Voiollataisittenei
Ilman minua ei voi ollakaan hauskaa 😉 Mitä teet/missä oot?
- alkup_aloittaja
No tuli eilen vähän juhlittua. No eihän se taas ollut tarkoitus mutta joku houkutteli. :) Ihmeellisiä juttuja tännekin taas kertynyt. Itse en ole vastannut mihinkään kuin vasta tähän nyt.
- alkup_aloittaja
Tai olihan mun tarkoitus vähän yksikseen ottaa, mut se vähän lipsahti käsistä, kun tuli lähdettyä kyläileen. Laajeni juttu. ;)
- Voiollataisittenei
No siellä en kyllä nyt sattunu oleen. Toivottavasti oli kuitenkin hauska ilta. 😊
- aakkonen
Anu täällä moi. Nimeäni en valinnut mutta ei se niin huonokaan ole että vaihtaisin :)
- SairaanKallista
Eipä se sun tapauksessa mitään auttaskaan... ;)
- AaEtt
SairaanKallista kirjoitti:
Eipä se sun tapauksessa mitään auttaskaan... ;)
hihihhiii ei niin :D en töitä kuka oot, en tiedä sun nimee. haluatko vinkata kinkata vai syvennynkö leffan mielikuvitusmaailmaan
- SairaanKallista
Ai. Sä esiinnyt nykyään aikuisviihdetähtenä :D Lyön vaikka vetoo, että sitä leffaa ei edes muut kattois, vaikka maksettaiski. ;)
Ps. Kyylää sitä omaa lärviis, äläkä toisten himoja. ;) - eieeässääjonneille
SairaanKallista kirjoitti:
Ai. Sä esiinnyt nykyään aikuisviihdetähtenä :D Lyön vaikka vetoo, että sitä leffaa ei edes muut kattois, vaikka maksettaiski. ;)
Ps. Kyylää sitä omaa lärviis, äläkä toisten himoja. ;)Hyvää yötä, sinun nukkumaanmenoaika taisi mennäkin jo pari tuntia sitten 😄
- SairaanKallista
eieeässääjonneille kirjoitti:
Hyvää yötä, sinun nukkumaanmenoaika taisi mennäkin jo pari tuntia sitten 😄
Mut hyvä, että sää (AsEtt) ja koko kunnan valvova silmä päivystätte toistenki kuistilla.
Riittää tarinoita (ja kuvamateriaalia) sun jälkipolvilleski.
Ps. Eikä tarvi erikseen kumarrella. Mulle riittää ku pysyt neljän seinän sisällä. ;) - käylääkäris
SairaanKallista kirjoitti:
Mut hyvä, että sää (AsEtt) ja koko kunnan valvova silmä päivystätte toistenki kuistilla.
Riittää tarinoita (ja kuvamateriaalia) sun jälkipolvilleski.
Ps. Eikä tarvi erikseen kumarrella. Mulle riittää ku pysyt neljän seinän sisällä. ;)voi muru.
- alkup_aloittaja
Mitäpä huonoa tuossa nimessä nyt muka olisi? Ei mitään.:)
- Oikasupyyntö
Kuhan vaan on oikeutetulla listalla. ;)
- Niinnio
Jaa no jo kaikenlaista vastausta tännekin on tullut ja tuskin se mun anu on vastannu .😍
- hoihoihoidellaan
mitä hänelle sanoisit jos olis 😃
- Ei-ni
Ei ni, sait trollit vastaamaa
- entinenhuoleton
Ei se aina ollut ratkiriemukasta, hyvin usein kuitenkin.
- AnuAnus
Annus Snus Snu
Mitä vikaa on nimessä Anu?
En ymmärrä lainkaan.
(Ihan tavallinen suomalainen nimi
se on siinä missä muutkin.)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808522734732Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään1003556Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka272912Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv672360Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1022269TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain931533Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään281329- 411326
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli741286- 67966