näitä suomityttöjen häpäisyjä julkisesti?
jos tekijä olisi suomalainen mies niin hänet olisi varmasti jo lynkattu. mutta arabeilla on näköjään maassa erityisoikeuksia tehdä julmia väkivallantekoja
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005844677.html
kuinka kauan joudumme sietämään tätä
6
352
Vastaukset 6
- real008
Saamme Ruotsin lukemat vielä - Afrikan Lesothon jälkeen maailman tilaston 2. seksuaalirikoksissa. - ja silti kaikki ok sekä rasisimi.
- tuomarittietävät
Outoa että pystyi samalla kuvaamaan.
- saunantaa
Eiväthän suomipojat tuollaista tee. Näin ollen suomalaisia raiskareita ei ole koskaan tarvinnut lynkata koska suomalaisia raiskareita ei ole.
Paitsi tietysti suomalaiset naiset jotka raiskaavat. - nöintämä
Kuka tekee lakimme??? Kansanedustajat laativat lait jotka mahdollistavat maailman pienimmät tuomiot törkeistä rikoksista.
- jurrrrristi
Se, miksi Suomessa on rikoksista maailman lievimmät tuomiot johtuu tuomareista, ei lainsäätäjästä. Esim. törkeän raiskauksen vähimmäisrangaistus on kaksi vuotta vankeutta, maksimi kymmenen vuotta. Lähes aina tuomiot asettuvat lähelle minimiä, poikkeuksina vain huumausainerikokset ja murhat. Murhat vain sen vuoksi, koska täysi-ikäiselle ainoa tuomio murhasta on elinkautinen, poikkeuksena siinäkin alentuneesti syyntakeiset.
- PersuÄÖ69
Moraalittomien hepsankeikkojen oma vika. Sitä saa mitä tilaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 362052
- 41640
- 40603
- 42480
- 62472
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne60470- 45460
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k14433T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6427Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh21414