Mistä johtuu? Onko kaikki linuksit jo korkattu, jottei trollaus enää onnistu?
Palsta kylmeni kuin seipaketti?
Kunhan_kyselen
53423
5Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 53
Vanhimmat
Kyllä, lähes kaikki M$:n W10:t eli linuksit on korkattu tavalla tai toisella. Tietoturvansa on perin kehno.
Jos "Mintillä_mennään" ei asiat ole kovinkaan huonosti, mutta ei ne koskaan ole niin hyvin etteikö niitä voisi vähän parantaa, tuplasti paranee jo silläkin että asentaa toiselle osiolle toisen mintin.
Sinoli olisi parempaa kylmänä, mutta minkäs voi, se on essolla läpöisessä hyllyssä,
Yli puolet palstan aloituksista on Windows-trollien tekemiä.
Minusta kyllä näyttää siltä, että se tuhannen palstan linukshihhuli olisi saanut jonkinlaiset bannit tännekin?
Kumma ettet sinä ole saanut banneja niinkui taisvat Windows-pikkunaskalitrollit saada.
Suomi23 pyrkii olemaan mahdollisimman vapaa keskustelu ja mielipiteiden ilmaisuun tarkoitettu sivusto, mutta silloin kun väki-vallalla uhkailijalle ei koidu sanktioita, on linjaukset tehty virheellisesti.
Ja väkivallalla uhkailu kuuluu vain linukshihhulien ominaisuuksiin. Me normaalit Windowsia käyttävät emme sellaista menetelmää käytä!
Eihän nyt ryhdikkäät Windows Herrasmiehet mitään banneja voi saada. Bannit annetaan vain ja ainoastaan linukshihhuleille ja tubutinpojille. Useimmiten vilkaisu mille tahansa tietotekniikkapalstalle riittää kertomaan syyn.....
Tekis hyvää sullekin.
Oikeudenmukaisuus toteutuu paremmin näin.
Jaa sinolilla? Niin, pitäähän sunkin saada joulu tömpsy.
Taitaa taas sepon peräkammari tuoksahtaa.
Aika tylsää p@skanjauhantaa täällä, ei jaksa tuhlata aikaa. Linux on hyvä käyttis mulle, ihan sama mitä täällä jauhetaan.
Ei kait täällä mitään asiaa kerrotakaan. Tänne tullaan aina silloin kun vi******ttaa. Ja tubutinpoikia siksi riittää. Linuks on näet perin vaikea ja toimimaton.
Tai kalapuikko paketti
Windows on tyhmille, joten... Selvennän että koska windowsi on tyhmille, niin sitä puoltava on tyhmä, joten tyhmältä tulee sitä tyhmää kirjoittelua, jota ei kukaan muu halua lukea, kuin vaan se tyhmä. (Aloitus on jo esimerkillinen tyhmän aloitus).
Tyhmille? Sepäs kummallista, kun me Windows Herrasmiehet kokoonnumme myös Mensan merkeissä, ei meillä kenelläkään ole linuksia tietokoneillamme!
Himmeätä on
"α Mensae (Alfa Mensaen), tähdistön kirkkaimman tähden, näennäinen kirkkaus on vain 5,09 mikä tekee tähdistöstä todella himmeän"
tuollakin kun täältä katselee.
"Windows Herrasmiehen" puppugeneraattori pyörii nyt kyllä täysillä kierroksilla. Vai että oikein Mensan jäsen, hehehehehhahahahahabuuuaahahahahahaaaaa...!!!
Muuten, kyseinen tyyppi tykkää näköjään vain herraseurasta. Jaa, jaa, hehheheh...!
Meidän ryhdikkäällä Windows Herrasmiesten kerholla on pääsyvaatimuksena 148 ÄO pistettä Mensan testeissä eli sama pistemäärä, kuin Mensan jäsenyyttä hakevalla.
Ja pakko ollakin, jottei kaiken maailman tubutinpojat änkeäisi tännekin - riittää että sotkevat tämän palstan!
No, tubutinpojat päässevät tuskin edes puoleen tuosta lukemasta.....
Oletko sinä muuten ihan terve ?
Paljonko sen winapinan ÄO olikaan? Siis ilman valehtelua. Suljetun Tubuttimen/Windows käyttö on rajallista, joten tarkkuutta niihin laskutoimituksien julkaisuun.
Ihmiset saa mielihyvää oudoista asioista, onko tämä itsensä hakuttavaksi asettaminen, sen ruoskan korvike, tämä kiinnostaa siis ihan oikeasti, saatko tästä jotain mielihyvää itsellesi.
Kysymys vaikuttaa loukkaukselta, mutta kyllä tässä on ihan aito uteliaisuus kysymyksessä.
karin ÄO on hyvin alhainen, mutta äö on hurjan korkea
ja hyvin huomattu että kari tykkää sinol-herrojen seurasta (hyvin intiimistä)
Tähän väliin on kyllä pakko todeta, että jos tällä karilla on Windows, on hänelläkin ainakin teoreettiset mahdollisuudet mensan jäseneksi.
Toista se on tubutinpojilla; Ei mitään mahdollisuutta!
Niin, mutta tubutinpojallahan tarkoitetaan juuri sen "suloisen" windowsin käyttäjää, eikö niin, Kari? Windowshan on tubutin.
Keskusteletteko te useinkin yksinänne täällä?
Kyllä se kuuluu linukshihhulien tapaan "keskustella" itsekseen. Näin he luulevat muidenkin olettavan linuksin käyttäjiä olevan enemmänkin, mutta taitaa olla vain se yksi ja ainoa tuhannen palstan hihhuli.
Täällä tuntuu olevan joitain omituisia olioita
Juuri nyt se tuhannen palstan linukshihhuli on aktivoitunut apua aloittelijalle palstalla ja seuraukset näkyy. Ei tartte kauaa etsiä.
Jotenkin se linuks vaan sekoittaa ihmisen kuin ihmisen pään, ei ole sitäkään vielä selvitetty tyhjentävästi.
Kannattaa sinunkin siirtyä pois Windows-linuks-tubuttimesta koska noin pahasti hakkaa vastaan.
Jakkara-matin ongelma on krooninen. Siihen ei liene apua saatavilla.
Hyvinkin rehellinen ja asiaa kirjoittava!
Pitäskö tenat vaihtaa?
Käy Seppo ostaan litra tenttua, että saat kakan luistamaan.
Ei nyt helvetissä, tuo paskan suoltaminen näyttää onnistuvan liiankin hyvin.
Olet oikeassa.
Onko teillä tubutinpojilla aina noin vaikeaa?
Kyllä! Windows on kovin hankala. Harkitsenkin vakavasti Linuxiin siirtymistä.
Kovin kauan olet harkinnut. Mutta vain harkinnut. Näyttää olevan sinulla kova kynnys ryhtyä panemaan niinkutsutuksi hösseliksi. No, itsepä syysi tiedät.
Johtuu siitä, että kaikki palstan entiset suuruufet ovat kyllästyneet ja lähteneet, mm. Hiski.
Yritys hyvä yksitoista.
Kaupan pakastealtaasta noita seipaketteja tulee osteltua ja sitten sulatuksen jälkeen paistettua. Kissakin tykkää syödä seitaä.
Kirjoitanpa tuon joululahjatoiveesi muistilistaani - aattona tavataan!
Meneppä muolle valehteleen pataattiiiii.
Totta, Kari sai ruoka-avusta vain kalapuikkolaatin, ja nekin sulaneita.
Kala hommeilksi sen joulu meni ja rahat sinoliin.
Ei jouluaattona saa trollata!
Koska nyt ei ole enää joulu, enkä edes trollaa, kysäisen kuitenkin, jotta mitä on tapahtunut, kun palsta tosiaankin on päässyt hieman kylmenemään?
Sei pakettikin lämpiää käytössä.
Ollaan vaan kyllästytty Windows "herrasmiesten" tyhjiin torinoihin.
Ahaa. Sielläkö sitä taas kakistellaan luita kurkusta ja tupsautellaan jauhoja suusta? Sellaista tavaraahan sitä menee, kun Herrasmiehet kirjoittaa erehtymättömätöntä verbaalista totuutta linukshihhuleille! Ymmärrän.
" Anonyymi kirjoitti:
Ylläpito on poistanut tästä viestin sääntöjen vastaisena."
Johon Windows_Herrasmiehet vastasi
"Hyvinkin rehellinen ja asiaa kirjoittava!"
Johon voimme todeta että siinä on ollut sääntöjen- tai lainvastaista höpinää.
Että sellainen kehuja.
Lähtökohta on se, että me Windowsia käyttävät kirjoittelemme aina asiallisesti ja järkevästi, ottaen linukshihhuleilta luulot pois. Mutta tällöinhän ei heille jää enää muuta keinoa kuin yrittää poistattaa viestimme. Siitähän tuossakin lienee kysymys.