Meillä saa olla terroristijärjestö nimeltään AY-yhdistys, jonka jäsenmaksut ovat verotuksessa vähennyskelpoisia ja se saa vapaasti terrorisoida yhteiskuntaa ja sen laillista yhteiskuntajärjestystä vastaan. Miksi mennä eduskuntavaaleissa äänestämään, koska joku yhdistys voi kapinoida vapaasti sen päätösvaltaa vastaan.
Suomen taloudessa jo menee joidenkin mielestä liian hyvin ja pitää heittää kapuloita rattaisiin. Ei kukaan työnantaja palkkaa hyvää työntekijää vain siitä ilosta että voisi sen erottaa. Pitää olla hyvä syy erottamiseen edelleenkin.
Suomi on ihme maa
7
256
Vastaukset 7
- Ayskäri
No hyvä että vtuttaa se on sulle ihan oikein.
- gggrett
SAK:ko Suomessa sanoo viimeisen sanan ?
- saikulle
sekös se löhöilijää vit.....ku sohvalta töihin.veromarkkoja nyt vaan tienaamaan et pääset SAIKULLE.omiasha syöt.kuulin juuri.
- Joh1334
No ei kai, kun hän erottuu edukseen. Hups, älämölö.
- Urtokenkä
Sipilä terrorisoi koko yrittäjä kuntaa , yrittää sada kaikki yritykset omalle lahkolleen,
Tekee hallaa sekaantumalla joka soppaan......- 12345654321
Älä viitsi liioitella. Etkö huomannut että Sipilän solvaaminen on JO ylittänyt sopivuuden ja kohtuuden rajat?
- Uusjärjestys
Sipilä jättää syvän vanhan ,
Terrorisoimaan maata ja tuomalla niitä vielä lisää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS692238Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.15895Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52786Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke44711- 43681
- 47634
- 80616
- 50585
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35574Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29556