Ratikka kylvää tuhoa jo rakennusvaiheessa. Sen työmaa on tehnyt Tampereen keskustasta hengenvaarallisen. Keskustorilla on nupukivien alla pelkkää tyhjää. Maan päältä voikin pudota nyt helvettiin. Ei ollut ratikka hyvä idea, ei edes ratikkauskovaisille.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/425ef372-5767-4587-ade7-69d31765a651_u0.shtml
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/425ef372-5767-4587-ade7-69d31765a651_u0.shtml
Vastaukset 14
Vanhimmat
Metroahan tässä kaivattiinkin.
Metrosta olisi ollut sentään jotain käytännön hyötyäkin, kun liikennettä oltaisiin saatu pois maan päältä. Ratikka ei tuo yhtään lisää tilaa, vaan päin vastoin sotkee liikennettä entisestään. Ajojohtimien kannatinpylväät vievät tilaa, ja fillarilla ajamisesta tulee kiskojen kohdalla vaarallista.
mene katsomaan Länsimetroa, esim Tapiolan ja Matinkylän asemia. et meinaa uskoa näkemääsi etkä iki-ikipäivänä halua sellasta Manseen.
tunneleita, rullaportaita, turhaa tungosta
Menee jo huumorin puolelle Tampereen tapahtumat tuollaiset kuopat ja komee päätös sisävesilaivalle ajaen karille.
Tampereen punikkien toimien onttous alkaa pikkuhiljaa paljastumaan. Ei tässä auta muu kuin panna Tampereen PolPo taas ja yhä kovemmalla kädellä hakkaamaan ja vangitsemaan Tampereen harvoja isänmaallisia; heidän syytänsähän se on, että punikkien salaisuudet paljastuu!
Tarkistitteko löytyykö Jimmy Hoffan ruumis sieltä?
Historian huomioiden todennäköisemmin natsien salahanke.
Näitä mystisiä reikiä/vajoamia on ilmennyt ympäri maailmaa. Syyt niidenkin kohdalla ovat useimmiten jääneet aivan arvailujen varaa. Milloin metaanipurkaus, milloin vesi tai sen katoaminen maaperästä, milloin salaiset tunneli- tai muut kaivuuhankkeet. ym.
Reikä osoittaa Tampereen kuuluvan Siperiaan ja siten myös olevan kiinteä osa Äiti-Venäjäämme. Kolminkertainen eläköönhuuto Venäjälle: Eläköön! Eläköön! Eläköön!
Reikä on tunnelin syytä! Pian kaikki talot putoavat tunneliin. Tunneli pitää täyttää pikimmiten betonilla.
Hämeenkadulla oli pieni vajoama joku vuosi sitten. Ei uutisoitu, mutta spekulointia oli, että vajoaako koko Hämeenkatu hämpin pohjalle.
Tampere vajoaa tunneliin. Ketä voimme syyttää asiasta?
Demarirouvien kvartettia.
Nyt kun tunnelia ja ratikkaa on ehditty syyttää, niin mä syytän areenaa.
Areenan syy!
Noin.