Äkillinen syksyn sulkasato?

pelästynyt

Onko normaalia, että syksyllä tulee yhtäkkinen kuukauden aikana tapahtunut hiusten massakuolema, eli niitä tippuu paljon normaalia enemmän? Erityisesti päälaen alueelta.

Onko muilla ollut vastaavaa? Ei kai kaljuuntuminen kuukaudessa nyt tapahdu. Googlen mukaan aurinko vahvistaa kesällä hiuksia, jotka saattavat vetäytyä syksyllä lepovaiheeseen yhdessä ja tämä johtuisi ehkä siitä.

2

207

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nainen37v

      Minulla on aina ollut ns. ohut tukka. Hiustenlähdöstä olen kärsinyt enemmän tai vähemmän kausittain. Nyt on lähtenyt sen verran, että päälaen takaosaan on ilmestynyt selkeästi ns. kaljuuntuva läiskä, jota on hankala peittääkään tällä hiusmassalla. Lääkäriinkö tässä sitten pitää lähteä.

    • Nainen37

      Ja tämä läiskä on tullut kuukaudessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      355
      1438
    2. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      219
      860
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      71
      827
    4. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      793
    5. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      775
    6. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      40
      769
    7. 57
      702
    8. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      66
      679
    9. 59
      675
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      60
      659
    Aihe