Mitä noloja tekoja olette tehneet humalassa? Itse joskus olen sortunut esittämään olevani todellista humalaa huonommassa kunnossa, joka sitten aamulla hävetrtää (vaikka muut eivät välttämättä sitä olisi edes huomannut). Viimeksi kävi ehkä pahiten, sillä joku huitaisi minua vahingossa ja kaaduin. Aloin sitten itkemään hysteerisesti että se koski ja joku käy minuun käsiksi. Lisäksi siinä vieressä oli minun deittini. Ollaan vasta pari kertaa nähny ja olin kuvitellu että meistä voisi tulla jotain. Nyt tuntuu, että olen mokannut pahasti. Miertin, mitä hän mahtaa ajatella minusta, "tuollainenko hän on humalassa" jne jne. Voi voi, häpeä on suuri. Keventäkää oloani, ja kertokaa omia kokemuksia ja kuinka niitä häpeätte!
Noloja tekoja humalassa
14
233
Vastaukset
- Pohjosen_poika
En ole tehnyt viime aikoina noloja tekoja mutta tänään olut maistuu!!
- Pro-juoppo
Krapulakaljaa ostaessa olen kassajonossa päästänyt savet housuihin. Siitä viisastuneena pidän kotona aina riittävästi juomia, ettei krapulapäissä tarvi lähteä mihinkään.
Nyt pienet yömyssyt ja sitten yöpuulle.- olettositaitava
Kylpylöissä annetaan savihoitoja.
Ne ovat aika kallita!
Sinä hoidit itsesi savella humalassa ja ilmaiseksi!
- Palstan_pitkämuisti
Ei Tissu teeskentele, vaikka jälkeenpäin aina väittääkin olevansa kovempi jätkä kuin onkaan. Kerran sillä tuli naapurinsa kanssa joku halkokiista pihan grillauspaikalla, jolloin naapuri löi sitä rintakehään. Tissu sai paniikkikohtauksen ja lähti ajamaan päivystykseen aivan kauhuissaan. Piti kokoajan meitä tilantasalla.
Tissu luuli, että kuolee siihen tuuppaukseen, josta joku muu olisi vain suuttunut ja lyönyt takaisin.- Kuolema_Kylmäkädelle_Ry
Miksi olet Tissulle niin katkera, vaikka tyypistä, jonka se yllytti ovellesi pahoinpitelemään sua, tuli sun paras ei-sukulainen kaverisi, jonka kanssa saunotkin säännöllisesti joka viikko? Miksei vain anneta vanhojen asioiden olla ja keskitytä tulevaisuuteen? Itsekin puhut jatkuvasti rakentavasta keskustelusta.,.
- Asdfh4523
Khusin Maikkulan apteekin lattialle kritiikkinsä siitä, että ei saa katseilta bentsoja. Aamulla putkassa hävetti.
- Palstan_pitkämuisti
Jos luovut Kylmiksenä esiintymisestä, Kylmis jättää Tissun kovakouraisen, analyyttisen arvostelun aikojen alusta tähän päivään kokonaan. Deal?
- Asdfh4523
Palstan_pitkämuisti kirjoitti:
Jos luovut Kylmiksenä esiintymisestä, Kylmis jättää Tissun kovakouraisen, analyyttisen arvostelun aikojen alusta tähän päivään kokonaan. Deal?
En ole kylmis, en ole tissu. Tosin nautin siitä että minua luullaan jommaksi kummaksi.
En voi mitään sille, että kylmiksen tempaukset inspiroivat minuakin.
- tyhmämikätyhmä
En tiiä nolosta mut ainakin tosi tyhmän jutun, lähin ajamaan. Ja nuorena tuli kännissä ideoita mm mennä ajamaan jonku tuntemattoman mopolla kortitta ja humalassa onneksi kaveri esti teon ja onhan tuota kieritty lumikinosta alas ja huh huh :D en oo henkisesti tasapainossa ollu ikinä
- Vesilinjallapysytään
Kännipsykoosissa on tullu tehtyä vaikka mitä kummallista. Noloja juttuja on niin monta, että vaikea löytää mitään yhtä yli muiden. Onhan sitä tullu sanottua vaikka mitä ja sammuttua alasti mihin sattuun, mutta ei mitään noloudessaan ylitsepääsemätöntä tai anteeksiantamatonta ole tullut tehtyä. Eipä ole tullu naistenkaan kanssa vielä pahasti mokailtua. Kännipanolapsi ois nolo homma. Ehkä.
- Kylmät_kädet__
Minä olen tosi nuoren ex-pariskunnan kännipanolapsi. Onko sinulla jotain meikäläisiä vastaan?
- Vesilinjallaedelleen
Kylmät_kädet__ kirjoitti:
Minä olen tosi nuoren ex-pariskunnan kännipanolapsi. Onko sinulla jotain meikäläisiä vastaan?
Ei ole lapsia vastaan mitään. Lapsensaaminen/hankinta on kuitenkin todella iso muutos, joka pitäisi suunnitella tarkasti harkiten ja sen hetkinen elämäntilanne huomioon ottaen. Se on hyvä asia lapsenkin kannalta.
- kjnbbb
Sonnin henkilökunnan pikkujoulussa kuusen alle, kun luulin olevani metsässä.
- Asdfh4523
Luulin lääkäreitä natseiksi mutta kun pakotettiin käymään antoi bentsoreseptin ja rintataskuun 20 euroa kaljarahaa. Lääkärit on hyviä tyyppejä, nyt on juhlaa kun napit huulessa ja pirkkaolut kädessä
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa38610164Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956474Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096200SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614531Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä13848Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien883424Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963381Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en643206Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,73128Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103092