Toyota RAV4 on yksi Pariisin autonäyttelyn isoista uutuuksista. Ennennäkemättömiin uutuuksiin kuuluu Toyota RAV4:n uusi sukupolvi. Esillä oli pelkästään hybridimalleja. Syy on ymmärrettävä, sillä Euroopassa nykymallista 85 prosenttia on myyty hybridinä.
Suomeen uusi RAV4 saadaan keväällä todennäköisesti maalis-huhtikuussa.
https://tekniikanmaailma.fi/toyota-rav4-on-saanut-lisaa-sarmia/
Pariisin autonäyttelyn merkittävin uutuus, RAV4
14
350
Vastaukset
- ErittäinKaunis
Erittäin upea nuorekas muotoilu ja mikä parasta se muotoilu vittuilee konservatiiville ja potkii häntä munille:
http://mb.cision.com/Public/11234/2619769/882f4e3447302b44_800x800ar.jpg - VaihdanKeväällä
Todella upea maasturi. Minun seuraava autoni.
- kevät.2029
Sitten kun se on yli 10 vuotias?
- tyylikkyys_hukassa
Järkyttävän näköinen keula. Ei jatkoon!
- ZEPhyrhyrdoids
lopputulos vaikuttaa jotenkin kiinalaiselta ROMULTA
- Ggfgjjhh
Viisikymppinen tojopappa esittää lipilaaria nuorukaista :)
Todellisuudessa tuossa muotoilussa ei ole mitään konservatiivia munillepotkivaa. Mutta hienoa tietysti, jos pienimunainen tojopappa niin kokee istuessaan nuorena kapinallisena Toyota-rollaattorissaan.
Esittelyautossa on omat jujunsa ja värinsä, käytännössä tullee olemaan täydellisesti massaan sulahtava auto. Uusi Camrykin taitaa valitettavasti olla ennemmin tylsä kuin räväkkä, kun sitä ostetaan karvalakkimallina kaduillemme.
C-HR sentään on oikeastikin erottuva. Ja ihan hyvännäköinenkin, mutta ilmeisesti muotoilun takia pieni sisältä.
Miksi tuosta Ravihepasta joku maksaisi yli 40000e, kun tyylikkäämmän (ja vähemmän konservatiivisen) 5008:n saa alle 30:llä?- Fjjccghjjk
Joojoo, ei edes näy kuvaa, niin paha sanoa, mutta ihkua hei, että sinä harmaahapsi olet nuorekas! Voit mennä Volvon kuvasi kanssa heittämään yo-manit teineille. Jos lupaat ostaa viinaa ja kledjuja ja pidät lipan vinossa, niin ties vaikka saisit ensipususikin!
- MenneessäeläjiäKaikki
Katso muiden paitsi saksalaisten autonvalmistajien konseptiautoja. Kaikki todella kauniita. Vanhoilliset menneessäeläjät haluaisivat säilyttää kaiken ennallaan.
Meil ukkoina jo syntyy sylilapset ja nuori mies on hautaan valmis jo. Eino Leino.
- esikuvilla_ajetaan
Yöks. Hyi helvata. Kyllä uusikorinen Audi Q3, VW T-Roc tai Skoda Karoq ovat muuta toista, tohjota jää noille 6-0 kaikessa. Ja tohjottimen yläpuolelle asemoitu Kodiaq on katumaastureiden kunkku. TDI/TSI jyrää ja uusi märkä dsg7 on upea vaihteisto. ja entäs ajettavuus: tohjotinta pitää kaitsea tiellä pysyäkseen rystyset valkosina kun vagit menee viivasuoraan!!
- buhahhahahahaaa
skeida-kodak buhahahahahahhahahhaaaa
- upearavimalli
Keskikokoisten katumaastureiden kunkkumalli, uusi Honda kun on vaisu esitys, vaikka japsi onkin ja muista nyt ei oikein ole Toyotan uhkaajiksi. Suomessa tuo ostetaan vain hybridinä, niin kuin nyt edelläkävijämerkin muutkin mallit.
Odotettavissa on entistä paremmin meille suomalaisille sopiva auto ja Suomen oloihin tietysti. Täällä tarvitaan luotettava ja kestävä peli, jolla voi lähteä huoletta liikkeelle kelissä kuin kelissä , Toyota on juuri sitä.- zorpas
Mutta eihän Tojotalla uskalla ajaa huonossa talvikelissä kun se ei pysy tiellä!!!!!!!!!!!! Osta Ateca 4drive ja pysyt! Ihmetyttää miten noinkin paljon tota ravia ees näkyy verrattuna ateca? kuka tojotan haluaa ostaa? nytki takasin kutsu hyrpideille pari miltsiä kutsutaan pajalle tojoja. laatua?
tosi nuorekas ja tyylikäs uusi RAV-4 on. jos otetaan vertailuun skoda kodiak niin sehän on kuin 80 luvun kiikkerä ja vempula ajettava toyotaan verrattuna. skodassa sisustuskin on vain halpaa kovamuovia, pehmeät pinnat puuttuu kokonaan ja siksi skoda onkin meluisa auto ajaa.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j492288- 262043
Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.271495Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!161424- 1211371
- 181055
Tiedätkö nainen sen tunteen
Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.71954Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta
Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut107904Mikset päästä irti ja hae apua
Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad78886Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta
Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva333873