https://www.kaleva.fi/juttutupa/oma-elama/onko-ennustaja-tiennyt-sinulle-tulevaisuuden/6331918
Onko kenelläkään kerrottavana omia kokemuksia?
Ennustamisesta tarinoita
3
143
Vastaukset
- Oma_kokemukseni
Ei ole yksikään ennustaja, tai selvänäkijäksi itseään väittävä nähnyt, eikä tiennyt yhtään oikein minun kohdallani.
Menetin aika tavalla rahaa. Jotain pari tonnia euroa.
Arvatkaapa vain, että harmittaako.
Ei olisi pitänyt koskaan soittaa heille.
Koska niitä rahoja en tule koskaan saamaan takaisin,
ei vaikka ne olivatkin petoksella huijattuja.
Paljon luvattiin ja mainostettiin kyseistä firmaa joskus takavuosina alan henkisissä lehdissä. Täyttä valhetta ja puijausta koko homma.
Hukkaan meni ne rahat. Ja huijariyritysten ja niissä toimivien tilipussiin.
Nekin rahat, jotka menivät kalliisiin puhelinsoittoihin, olisi voinut käyttää johonkin tähdellisempään, kuten ruokaan, laskujen maksamiseen etc. - Oikeitanäkijöitäon
Oikeat näkijät löytyy usein puskaradion kautta ei mainostaen.
- Base537
90-luvun lopuula eräs oululainen vanha papparainen sanoi tuntemalleni henkilölle, että "näin paljon tein tänäänkin rahaa puhumalla pas*aa" ja heilutteli setelinippua. Hän oli ns. puhelinennustaja siihen aikaan.
Uskomus voi olla aivan puuta heinääkin, eikä siinäkään mitään, mutta se voi viedä rahat, jotka olisi voinut käyttää paremmin, niin että siitä olisi ollut jotain todellistakin seurauksellista hyvää vointia ja elämän paranemista, eikä vain "ennustajan" tilille siirtynyttä verotonta tuloa tyhjän latelemisesta.
Parempia vaihtoehtoja löytyy kuin ennustaja. Jos ei itse elämässään tee mitään eikä pyri mihinkään eikä työskentele haluamaansa tavoitetta kohti, niin ei silloin ole mitään ennustettavaakaan, koska mitään ei tule tapahtumaan, koska et mitään teekään.
Sama asia kuin istuisi järvellä veneessä ja soittaisi ennustajalle että milloin pääsen rantaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427105
- 323978
- 503428
- 412978
- 172756
- 372248
- 162206
- 412173
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons472157- 432112