Eduskunnasta poistuminen on Janin fiksuin veto koskaan.
Jani jättää eduskunnan - uran hienoin saavutus
Ei.tule.ikävä
8232
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kalliiksi tuo tulee yhteiskunnalle jatkossakin, veronmaksajien rahoilla elää, eikä tuota muuta kuin paskaa viemäriin.
Todella hieno ja facta kommentti!!!!!!!!!!
Hienoa että mamu ymmärsi tehdä oikeat johtopäätökset töppäilystään. Kauan se kesti mutta veronmaksaja kiittää!
Saattaa kusettaa, kuten tavaksi tullut on. Viime vaalien edellä ilmoitti niin ikään lopettavansa, mutta hillotolpan kutsu kävi liian voimakkaaksi ja asettui ehdolle. Jotkut vielä äänestivät. Lienevätköä tyytyväisiä edustajaansa? Jani koettaa vain kääntää huomion pois väärinkäytöksistään. Ei ole mitään varmuutta siitä etteikö asettuisi ehdolle uudestaan.
Ei asetu uudelleen ehdolle, sekä on täyden vastuun kantamista? Luultavasti tulevaisuus on kuitenkin jo turvattu, ei tarvitse asettua tavallisen kansan asemaan.
Mutta miten pieni Suomi tulee toimeen ilman tätä ihmisyyden ja eriarvoisuuden lähettilästä. Sanokaapas se..... Ei mitenkään.
Toimi Kankaanniemen uran hienoin saavutus on jääminen pois eduskunnasta.
Ehkä hänen itsensä näkövinkkelistä kuitenkin kansanedustajana nostettu palkka kaikkine kokous- sun muine palkkioineen ynnä hyvä eläke ovat sellainen saavutus, mihin hän muissa hommissa ei olisi yltänyt?