Niinpä niin

ljbb

2

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oikeamitta

      "Tätä ennen hän oli jo kääntynyt muslimista kristityksi"
      Miten tähän väitteeseen voi luottaa? Koraanissa sanotaan ettei nk. vääräuskosille tarvi puhua totta. Suomalaiset on sinisilmäsiä ja ajattelemattomia vaikka koraanin saa kirjastosta lainaan! Jos suomeen tulisi vieraslaji eläin, niin luettaisi kaikki lajikirjat ym.

      Tuskin tarvii enää ihmetellä yhtään näitä asioita. Enää jäädään odottamaan ensimmäistä uskonnon nimissä tehtyä väkivalta aaltoa. On se meinaan ihme, että jos me ollaan niin pirun "syntisiä" ja kaikkea mahdollsita pahaa, että Jumala ois lähettäny islamilaiset maahan meidän ojentamiseks. Tätenhän meidän täytyisi pitää niitä jumalina, jotka koko maahanmuuttohässäkän järjesti.

      Meinaan aikoinaan raamatun aikana Jumala seikkaili paljonkin maan päällä, kivitti porukoita, usutti ihmiset toistensa kimppuun sotaan ym. Nyt Jumala näyttää monistuneen ihmisjoukoiksi ja menettäneen kykynsä viskoa kiviä taivaalta paitsi meteorien muodossa.
      Milloin laissa kielletään aggressiiviiin toimiin usuttavan uskonnon harjoittaminen, ja sellaiseen kehoittavan kirjan maahan tuominen, kuten NL aikana venäjällä?

      • Ylipäätään uskonharhaisen tulisi pystyä manaamaan epäjumalansa esiin oikeuden edessä tai joutua häkkiin siihen asti, että tulee järkiinsä.

        Häkki voittaa aina, jos tuo saataisiin laiksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      128
      7736
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      94
      7262
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      31
      7182
    4. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      18
      6532
    5. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      73
      6341
    6. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      111
      5687
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      46
      5468
    8. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      5445
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      74
      5321
    10. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      47
      5190
    Aihe