Niinpä niin

ljbb

2

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oikeamitta

      "Tätä ennen hän oli jo kääntynyt muslimista kristityksi"
      Miten tähän väitteeseen voi luottaa? Koraanissa sanotaan ettei nk. vääräuskosille tarvi puhua totta. Suomalaiset on sinisilmäsiä ja ajattelemattomia vaikka koraanin saa kirjastosta lainaan! Jos suomeen tulisi vieraslaji eläin, niin luettaisi kaikki lajikirjat ym.

      Tuskin tarvii enää ihmetellä yhtään näitä asioita. Enää jäädään odottamaan ensimmäistä uskonnon nimissä tehtyä väkivalta aaltoa. On se meinaan ihme, että jos me ollaan niin pirun "syntisiä" ja kaikkea mahdollsita pahaa, että Jumala ois lähettäny islamilaiset maahan meidän ojentamiseks. Tätenhän meidän täytyisi pitää niitä jumalina, jotka koko maahanmuuttohässäkän järjesti.

      Meinaan aikoinaan raamatun aikana Jumala seikkaili paljonkin maan päällä, kivitti porukoita, usutti ihmiset toistensa kimppuun sotaan ym. Nyt Jumala näyttää monistuneen ihmisjoukoiksi ja menettäneen kykynsä viskoa kiviä taivaalta paitsi meteorien muodossa.
      Milloin laissa kielletään aggressiiviiin toimiin usuttavan uskonnon harjoittaminen, ja sellaiseen kehoittavan kirjan maahan tuominen, kuten NL aikana venäjällä?

      • Ylipäätään uskonharhaisen tulisi pystyä manaamaan epäjumalansa esiin oikeuden edessä tai joutua häkkiin siihen asti, että tulee järkiinsä.

        Häkki voittaa aina, jos tuo saataisiin laiksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      352
      4491
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      146
      2538
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2146
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      145
      1690
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1227
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      44
      1222
    7. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      35
      1178
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      79
      1101
    9. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      345
      1045
    10. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      143
      1029
    Aihe