Niinpä niin

ljbb

2

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oikeamitta

      "Tätä ennen hän oli jo kääntynyt muslimista kristityksi"
      Miten tähän väitteeseen voi luottaa? Koraanissa sanotaan ettei nk. vääräuskosille tarvi puhua totta. Suomalaiset on sinisilmäsiä ja ajattelemattomia vaikka koraanin saa kirjastosta lainaan! Jos suomeen tulisi vieraslaji eläin, niin luettaisi kaikki lajikirjat ym.

      Tuskin tarvii enää ihmetellä yhtään näitä asioita. Enää jäädään odottamaan ensimmäistä uskonnon nimissä tehtyä väkivalta aaltoa. On se meinaan ihme, että jos me ollaan niin pirun "syntisiä" ja kaikkea mahdollsita pahaa, että Jumala ois lähettäny islamilaiset maahan meidän ojentamiseks. Tätenhän meidän täytyisi pitää niitä jumalina, jotka koko maahanmuuttohässäkän järjesti.

      Meinaan aikoinaan raamatun aikana Jumala seikkaili paljonkin maan päällä, kivitti porukoita, usutti ihmiset toistensa kimppuun sotaan ym. Nyt Jumala näyttää monistuneen ihmisjoukoiksi ja menettäneen kykynsä viskoa kiviä taivaalta paitsi meteorien muodossa.
      Milloin laissa kielletään aggressiiviiin toimiin usuttavan uskonnon harjoittaminen, ja sellaiseen kehoittavan kirjan maahan tuominen, kuten NL aikana venäjällä?

      • Ylipäätään uskonharhaisen tulisi pystyä manaamaan epäjumalansa esiin oikeuden edessä tai joutua häkkiin siihen asti, että tulee järkiinsä.

        Häkki voittaa aina, jos tuo saataisiin laiksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      132
      14332
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      30
      5952
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      154
      5525
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      302
      4366
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      39
      4127
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      105
      3671
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      6
      3602
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      22
      3558
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      63
      2655
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      93
      1438
    Aihe