laihian susikilpailu

laihialaisilla on ilmiselvästi menossa kilpa kuka valehtelee parhaiten nähneensä susia....iltasanomissa tämä pururadalla kadelle sudelle murissut tyyppi vei kyllä pisteet....heh heh. kyllä kaikki nyt ymmärtää ettei laumassa vaeltava eläin parkkeeraa viikkotolkuksi laihialle.....hei?
8326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mukavaa että sudet levittäytyvät muualle täältä Kainuusta ja Pohois-Karjalasta! Täällä on peurat syöty ja hirviä vähän, mutta teillä siellä Länsirannikolla on peuroja, kauriita, ja hirviä susien ruuaksi Sudet on mukavia, ne ei tee kenellekkään pahaa, ei koirille eikä kissoille ihmisistä puhumattakkaan!
Toivottavasti sudet lisääntyy runsaasti iloksenne, ja kaatolupia ei myönnetä edes pihasusille!

Äänestä

Laihialla on susiperhe jo saanut pentuen ja on elellyt muutaman kilometrin etäisyydellä keskustasta.

Teillä siellä kaupungissa ei ole mitään huolta, elelkää vain vuokratuki asunnossa mutta jättäkää rauhaan meidät tukien maksajat.

Mun mielestä näiltä sosiaalituilla eläjiltä pitäis keräta pois noi kompuutterit, että ei ole ajankuluksi kirjoittelua nimimerkin takaa.

Äänestä

Koko pohjanmaallahan niitä on eniten taitaa olla Suupohjassa eteläisellä pohjanmaalla

Äänestä

ei taida laihialainen eroittaa sutta naapurista. todellinen hätä on jos ne syö kierrätyseväät..kyllä ne sudetkin kohta tajuaa lähteä kun on niin nuukasti ruokaa

1Äänestä
  • Taas oli syäty yks

    Äänestä

kummasti niit' ei oo enää näkyny sen jälkeen kun se purata rambo niitä pelotteli....pistäää miettimään koko jutun todenperää

Äänestä

Ne on niin sukurutsattua sakkia laihialaaset, että näkee kissankin sutena.

Äänestä

Susi jo syntyissään on laihialainen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


wolwerinna kirjoitti:

laihialaisilla on ilmiselvästi menossa kilpa kuka valehtelee parhaiten nähneensä susia....iltasanomissa tämä pururadalla kadelle sudelle murissut tyyppi vei kyllä pisteet....heh heh. kyllä kaikki nyt ymmärtää ettei laumassa vaeltava eläin parkkeeraa viikkotolkuksi laihialle.....hei?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu