niitä virheitä, jotta minäkään en ottaisi itseäni turhan vakavasti, eiks niii ;)
Sä tahallaan teit
12
541
Vastaukset
- munpäätäeikäännetä
En ymmärrä mitä kirjoitus tarkoittaa. Siitä olen varma, että monta vuotta olen yksin, ehkä loppuelämäni ajan.
- eiehkäsinullesitten
Luulen että oikea ymmärtää tämän :)
- eikäkoskaanhyväksytä
miksi aloititte sen kaiken töissä, sitä ei ole hyväksytty koskaan
- sitäenymmärrä
Miten kahden aikuisen suhdetta mikään voisi estää jos tunteet molemminpuoleisia? Ja jos työnsä hoitaa kumminkin ja vapaa-ajalla muut jutut?
- yhärikkinäinen
sitäenymmärrä kirjoitti:
Miten kahden aikuisen suhdetta mikään voisi estää jos tunteet molemminpuoleisia? Ja jos työnsä hoitaa kumminkin ja vapaa-ajalla muut jutut?
Kun ei niitä tunteita ole. Jos on voinut huonosti vuosia, ei silloin jaksa muuta kuin hoitaa työnsä ja olla yksin. Ei ole mitään tarvetta eikä jaksamista ruveta tutustumaan keneenkään.
yhärikkinäinen kirjoitti:
Kun ei niitä tunteita ole. Jos on voinut huonosti vuosia, ei silloin jaksa muuta kuin hoitaa työnsä ja olla yksin. Ei ole mitään tarvetta eikä jaksamista ruveta tutustumaan keneenkään.
Tunnet samoin kuin minä nimimerkki "yhärikkinäinen" sillä
erotuksella, että en ole ihastunut kehenkään omalla alallani
tai töissä, vielä vähemmän aloittanut mitään.
Mutta tämän keskustelun kulusta päätellen joku on
ihastunut työkaveriinsa.
- koskatykkäänsusta
Joo :)
- seolisikivajuttu
Miksi et jo kerro sitä mulle suoraan, tekojasikaan unohtamatta :) :)
- Entykännykkäänkään
Kummat pehmeni ensin?
- mitähelev
Teollisuus mutta vastataanpa....
Lapsellisia pelejä sanoisin, ellei kyse siitä että tietää toisella olevan joku epöselvä juttu kesken. Kummeksuttaa nykynuorten keinotekoinen "kemia", harmillista jos malli otetaan salkkareista. Uskaltakaa olla oma itsenne?!!!! - 333
Kyllä. Halusin että huomaat...mitä minä huomaan :/
En tunnista itseäni aloituksesta.
Mutta vain ihminen, joka osaa ITSE tehdä
pilaa itsestään ja nauraa myös hiukan itselleen
on kehittynyt ihminen.
Käsitän, ymmärrän ja tajuan,
jos ihminen suuttuu PUOLITUNTEMATTOMAN
asiattomasta kritiikistä, ja karkeista piloista.
Näistä piloista kun huomaa heti, ettei puolituntematon tiedä,
mistä puhuu. Sitä en käsitä, jos joku suuttuu, tuttujen ihmisten
(hyväntahtoisesta) pilailusta.
Aloitus ei ole minulle, mutta kyllä itselleen pitäisi
osata myös nauraa ainakin suppeassa tuttavapiirissä.
Täällä palstallahan joutuu puolustautumaan tuntemattomien,
täysin asiattomia syytöksiä vastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi5905775Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä863613Yleltä tiukka nootti Sohvaperunat-sarjan tyypeistä: "Halutessaan ja tapauskohtaisesti harkiten..."
Näin "Sohvis-julkkiksia" suojellaan! Toisaalta ovathan nämä ihmiset itse lähteneet mukaan reality-ohjelmaan. Että mitä m43201917-vuotiasta lukiolaispoikaa epäillään perheenisän murhasta Pyhtäällä
Perheenisä löytyi kuolleena kotipihastaan loppuvuonna 2023 Heinlahdesta Myyrynmäeltä. Poliisi epäilee murhasta kotkalais381736Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1491696Janne Kataja uudessa elämäntilanteessa - Vauva tuli, tyttäret jo teini-iässä: "On jo vähän..."
Janne Kataja on uudessa elämäntilanteessa, 44-vuotiaana hän tuli kolmatta kertaa isäksi. Tyttäret edellisestä liitosta211433- 831404
Kaksoisliekki-ihmiset
Kun olette tavanneet kaksoisliekkinne, miltä se on tuntunut? Ole tosi utelias tietämään.2011234Olet mun herkkä kohta
Vaikutuksesi minuun on valtava. Käsitätköhän miten paljon tunnen takiasi? Miten paljon elämäni on muuttunut sen jälkeen591201Milloin olette tavanneet ekaa kertaa?
Ap vastaa: Viime keväänä maalis/huhtikuun vaihteessa se varmaan oli.761123