Kuulin huhua, että Hallikainen palaa uudestaan ensi kesänä rautakauppa-aikaan. Onko totta?
Paikallinen rautakauppa
6
615
Vastaukset
- sitäootellaan
Uusi K-rauta avataan Vaalimaalle!
- länneltä
Toivottavasti palaisikin,ei toi Raskila oikein vakuuta....
- Korkurssia_odottavat
Toivotaan todella että Hallikainen palaa. Nyt ihmisiä ryöstetään ja haukutaan päin naamaa. Inhottavaa käytöstä. Onneksi tavarat saa kätevästi työmatkaltakin, asiantuntevasta rautakaupasta, ja vielä sopivaan hintaan. Raskilan ovea emme enää avaa, emmekä suosittele muillekaan. Ala-arvoinen paikka.
- Länneltä
Joo,ei tartte tosiaankaan Raskilan ovia availla. Hinnat aivan älyttömät,kannattaa ajaa kaupunkiin ostoksille. Ei ole johtaja lainkaan kauppiaan oloinen mies.
- Anonyymi
Tuskin palaa. Tuli aikanaan tuettua pirun paljon sitä puulaakia. Viettää muijan kanssa eläkepäiviä epsanjan auringossa ja naureskelee miten tuli tehtyä tiliä vuosien mittaan. En todellakaan jäänyt kaipaamaan.
- Anonyymi
Eikö hallikaisella ole jälkikasvua joka voisi jatkaa kauppaa?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1415958
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san4282943- 1502902
- 262304
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv202161- 761451
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä131182Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101112- 531030
- 87972