Kenelle lähetät seuraavaksi

Äitille

-tekstarin
-postikortin
-muun viestin

23

513

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Postikortinko?

      Itse en juuri postikortteja lähettele.

      Lähetä vaikka minulle. Ai mutta, ethän sinä tiedä edes varmuudella käyttämääni
      sukunimeä tai oikeaa osoitetta - saati, että tietäisit mitään muutakaan minusta!

      T: Ei-koskaan ap.- kuten nimimerkkikin kertoo

      • JoriNoita

        Lähetä sä vaikka sitte ittelles, ja tuu palstalle kertoo, mitä se postimerkki kertoo.
        Voit sitte postinkantajallekki selventää, että todellakin olet sen korttis lähettäjä/vastaanottaja. ;)


      • JoriNoita kirjoitti:

        Lähetä sä vaikka sitte ittelles, ja tuu palstalle kertoo, mitä se postimerkki kertoo.
        Voit sitte postinkantajallekki selventää, että todellakin olet sen korttis lähettäjä/vastaanottaja. ;)

        Loppuiko ap. trollauksesi lyhyeen kuin kananlento?


      • JoriNoita kirjoitti:

        Lähetä sä vaikka sitte ittelles, ja tuu palstalle kertoo, mitä se postimerkki kertoo.
        Voit sitte postinkantajallekki selventää, että todellakin olet sen korttis lähettäjä/vastaanottaja. ;)

        Mutta kun minä juuri kirjoitin,
        etten lähettele postikortteja.
        Sinä vain jankkaat, että lähetä se
        postikortti...
        kun en lähetä...kenellekään!


    • suukkosiailtaan

      En mitään noista mutta lähetän lentosuukkoja yhdelle ihanalle Äijälle sekä eräälle kuumalle Köriläälle. Ikävä on ja tulee olemaan...

    • turhakokeillaedes

      Kuka hullu yrittäisi lähettää toiselle kortin, laittaisi kortin jonnekkin laatikkoon ja se sieltä siirtyisi jonnekkin. Hullujen puhetta, ei sellainen ole mahdollista.

      • MeniköPerIlle

        Jep. Ei ainakaan sillon, jos sinä hullu olet siin laatikon likellä päivystämässä.


      • perunalaatikkovahti
        MeniköPerIlle kirjoitti:

        Jep. Ei ainakaan sillon, jos sinä hullu olet siin laatikon likellä päivystämässä.

        Mikä ihmeen laatikko? Joku näkisi jonkun jossain! Hullujen puhetta, ei sellainen ole mitenkään järjellisesti mahdollista!


      • MeniköPerille
        perunalaatikkovahti kirjoitti:

        Mikä ihmeen laatikko? Joku näkisi jonkun jossain! Hullujen puhetta, ei sellainen ole mitenkään järjellisesti mahdollista!

        Päivystä sinä siel perunanpaistopisteessäs. Johan oppii ne sorsatki lentämään, ja ihan ilman räpylöitä. Pöpi!


    • TerppuSaavikko

      Esterille!
      Joku Vei jo senkin. :)

    • enyhtään

      kellekkään. Lopetin joulukorttienki laiton jo parisen vuotta sitten.

    • EipSiin

      Tekstari: todennäköisesti opettajalle

      Whatsappia: todennäköisesti kaverille tai työnantajalle

      Postikorttia.. hmmm.. joku vanha ihminen eli varmaan isälleni tai vaarille isänpäivänä

      Sähköposti: työhakemus jollekin firmalle

      muu viesti: kelan sivuilla lähetän yksityisviestissä liitteen jostain asiakirjasta ja selvitän sanallisesti mikä se on..

    • kivaolisaadaviestiä

      En tiedä. Viimeksi lähetin synttäritoivotuksen itselleni.

      • särkyisydän.nyt

        Jos vaan tietäisin numerosi, ihan satavarmasti laittaisin sulle onnittelut vaikka joka viidennen nimesi nimpparinakin ja lempinimesikin päivänä. Ihan anonyyminä, mutta vain sua varten. Sun tarttis saada viesti ;(


    • Sulanvarsi

      En nyt kenellekkään mutta jos, niin sielunkumppanille. Seuraavasti: ostaisin kirjakaupasta huokoista kirjoituspaperia, jos sellaista vielä tehdään, ostaisin täytekynän, virittäisin henkiin käsialakirjoitukseni, lähinnä kaunokirj.fonttia, aluksi harj.kirjoitusta kunnes tyytyväinen ja sen jälkeen ajatuksiani paperille, kiireettä. Miettisin samalla kun kirjoitan. Kun valmista, muutama puhallus paperille musteen kuivumiseksi, hetken odottelua, paperin taitto kahdesta kohtaa kirjeen sisälle, nuolaisu sulkemiseksi, ei teippiä. Muinaisina aikoina normaali tapa, nykyään ilmeisesti ylellisyyttä. Kirjehän tuo vain olisi bittiavaruuden rinnalla mutta haluaisin uhrata tuohon pari tuntia illassa, koska Hän olisi merkittävintä elämässäni.

    • jokuoutotus

      Tekstarini menee työkaverille. Postikortti menee äitiyslomalle jääneelle työkaverille. Muu viesti menee ihan kohta kans yhdelle työkaverille. Koko vuonna jotenkin tienny etukäteen paljon toteutuneita työasioita. Sen takia, tai saattaa olla siitä riippumatta, telepaattisia viestejä menee koko ajan vaikka minne.

    • TeenAgeTime

      Multa on viestittelytkin kielletty. Myös tälläkin palstalla. Näköjää.

      Ei mun viestit mee perille ku IRL, ja aina ei silloinkaan...
      Toivottavasti Hän edes ymmärtää, miten Tärkeä on mulle. <3

      • näppäilevämmä

        Ei viestit oo kiellettyjä. Syötin vaan laina-autoon erilaista polttoainetta, niin siitä katosi ylimääräinen savu. Huomenna varmaan saan oman auton takas tai ehkä just ennen aamua.


      • PaaTeroaPäälle
        näppäilevämmä kirjoitti:

        Ei viestit oo kiellettyjä. Syötin vaan laina-autoon erilaista polttoainetta, niin siitä katosi ylimääräinen savu. Huomenna varmaan saan oman auton takas tai ehkä just ennen aamua.

        Carinahan tankkaa mitä se osaa. Näppäiee muitten hanureita, levittää persettään ja luulee, että syylä nenänvarressa on kauneuspilkku.
        Ei se ole. Susta ei sais kaunista pilkunnussijaakaan. Katkasijasta puhumattakaan.
        Lapioi ittes vaikka paskakasaan ja roppaa kauhalla PALJON hiekkaa päälle. Eikä Varmasti kukaan puhaltele haavo jaskaan. ;)


    • anonymous-

      Joulupukille

    • only_one

      En ole lähettänyt kuin yhdelle, hänelle jonka näin tänään. Tuskin tulen enää muille lähettämään.

    • Elluhalloyb

      Ystävät lähettelee mulle...kortteja...
      On kiva saada..
      Mut mä onneton oon niin saamaton...
      Anteeks....😁💌

    • äitipä

      Paskoille en enään viestejä lähettele, eihän ne edes pysy sanojensa takana ja uskalla vastata teoistansa☺

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      57
      1815
    2. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      14
      1692
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      137
      1266
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      126
      1145
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      83
      807
    6. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      162
      741
    7. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      721
    8. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      414
      662
    9. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      582
    10. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      535
    Aihe