Skodan luja laatu on käsite ja esikuva autoilevalle maailmalle myös Skodan ylivertainen mukavuus ja upeat ajo-ominaisuudet saavat ylistystä osakseen.
Lujaa laatua Skoda
13
364
Vastaukset
- NäinSeVaanOnTaas
Siksi se on Sveitsin ostetuin auto ja menekkiä on enemmän kuin ehtivät tekemään.
- itä-kopperot
Muistan tuon saman tekstin Ladan takaikkunalta. Olihan se kamala vekotin.
- onko_järkee_vai_ei
Taas tätä trollin skitsofreniaa. Toisessa ketjussa kehutaan Ladaa paljon paremmaksi kuin Skodaa. Tässä taas toisin päin. Yrittäkää nyt jo päättää.
- SarkasmiSaKari2
paska auton rutku joka ei kestä edes 100 tonnia, onko kivaa viedä se skodasi huoltoon 100 kilometrin välein, lähde vittuun trolli.
- Karua.todellisuutta
Kaikki varokoon iskemästä
Käsiään käytettyyn Dsg-tai Multitronic-laatikolla varustettuun Vw-konsernin tekeleeseen. Vaihteiston vaihto uuteen on niin kallis temppu ettei se ole useinkaan taloudellisesti kannattava kymppitonnin arvoiseen autoon. Jos ihmiset eivät tätä tiedä, riski iskeä kätensä paskaan on todella suuri. Varsinkin kun muitakin hankalia ja kalliita vikoja konsernin autoissa ilmenee. Valmistaja on avuton korjaamaan rikkoontuvien vaihteistojen rakennetta kestävämmäksi ja lisäksi maahantuojan asenne näyttää olevan erittäin negatiivinen vikojen ilmetessä. Ei ihme että kuluttajansuojaviranomaiset ovat työllistettyjä.
Vw-konserniauto = RISKIOSTOS käytettynä. - SusannaT
Minun yeti ei kyllä kestänyt yhtään, kyseisen merkin korjaajakin sanoi että osta toyota, niin ei näitä ongelmia ole.
- SitäJormaTähän
Todelliset Automiehet eivät aja Skodalla, vaan neidit. Tom of Finland ei Skodalla olis ajanut....
- skeidaapukkaa
aloittaja unohti mainita skodakuskien ylivertaisen suhtautumisen muihin tiellä liikkujiin
- omatsius
TAAS SE MOURUAMINEN ALKOI.
- pjpiu
Karvahattuinen tuulipukupappa joutui ongelmiin kun Ladan valmistus ja myynti lopetettiin mutta onneksi oli Skoda joka korvasi tutun ja turvallisen Ladan ja Skodassa on melkein yhtä hyvät ajo-ominaisuudet, teho ja mukavuus kuin Ladassa joten pappa on tyytyväinen.
skodassa on huonompi lämmityslaite kuin ladassa, ladassa sentään tarkeni talvella ilman pilkkihaalareita. samaa tuotantoeräähän nuo taitavat teknisesti olla.
- Kuha.kysyn
Meinaakko, että monellakin yli 90-vuotiaalla on ajokortti ja ostavat kaikki Skodat?
itäauto skoda korvasi ladan 90 luvulla. samat peltimuotit edelleen käytössä, istuinverhoilun pehmikkeenä meriheinä josta tulee se tietty ominaishaju.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1422633Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3601967- 401687
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii321546Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281360Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941203- 541163
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327927Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles110918Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53772