Onko lupa olla katkera tai pettynyt

katkerusko_M70

Ikää on jo aika paljon, reilun vuoden päästä jo isot täydet kympit. Lähelle tulleita ihmissuhteita vahän, mutta riittävästä jotta voi sanoa niitä olleen. Ei mitän pitkälle menneitä.

Sielu on vaan niin hirveän helppo kuvittelemaan kaikkea ja vastaus on aika tyly. Onko lupa olla edes pikkasen katkera?

4

1164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eikannatakatkeroitua

      Ei kannata katkeroitua.....minulla kokemusta siitä, ettei puoliso arvosta minua, kun olen tullut kaksi kertaa petetyksi, ja se on hänen mielestään minun vika! Voisin kyllä katkeroitua tuosta, mutta koen että Korkeampi Voima aikanaan vielä opettaa.

    • Anonyymi

      katkeruus tuo stressin, nokka tuuleen ja kohti uusia pettymyksiä!

    • Anonyymi

      Ei lupaa tarvitse tunteisiin kysellä. Mutta kannattaako katkeruus? Tekeekö se hyvää sun hyvinvoinnille? Pidäthän itestäs huolta?

    • Anonyymi

      Anna anteeksi ihan kaikki ensin itsellesi ja sitten muille ihmisille jotka elämässäsi oli tai on .Sanottuja sanoja kukaan ei saa takaisin.Mutta voit antaa anteeksi. Sillä anteeksi anolla jatkat elämää.On ihan turha märehtiä mennyttä se ei tule takaisin sitä ei voi muttaa. Mitä voitat itse hirveät vanhemmat, hirveät ystävät,hirveät ex miehet ym . Kukaan ihminen ei ole täydellinen ja kukaan ei riitele yksi.Sylistämällä muita ei voita mitään.Katkeroidut ja sinulta jää elämä elämättä.Totus on kun ikää tulee se myös kapenee. Ihmisillä tulle sairauksia ymm. Talouskin kapenen kun eläkellä.Jos nainen asuu yksin ei miestä,niin raha tukassa tai ei lesksen eläkettä,ei perintörahoja. Vaikka olisi nivelrikkoja ymm. Haluaisi sen ystävän tavata ulkona. Kävely on ilmasta ja ei tarvii selitää,En voi tulla kahvillan tai shopailee tai teaterin.Naisella joka itsensä elättänyt on myös ylpetensä.Joten useinhan naiset kun eläkellä haluaisi nyhjöttä sisällä pulla kahvit. Mutta jokainen yskin asuva osaa olla kotinsa yksin.Oletko sinä se pulla mössä syövä joka ei vitsi ulkoilla? Oletko sinä jolla varalisuuta ja ystävälläsi ei.Teke sitä hajurakoa.Toinen ei jaksa kunella kun olit teatteri, tai ostksilla, lounaalla ymm.Väistämättä ihmisä ystäviä sukua kuoleekin.Oletko tukena ollut silloin nille joilla menetyksiä?Se on vähän nin miten itse kohtelee edessä olevaa samoin saa takaisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      125
      2651
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      56
      2117
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      24
      1701
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1518
    5. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      364
      1288
    6. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1283
    7. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      71
      1200
    8. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1055
    9. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      90
      979
    10. 127
      920
    Aihe