Tässä porukassa Vapaapainin sm-mitalisti, kukahan mahtaa olla, työskentelee kiinteistöalalla, jonkun kirjankin kirjoittanut kuulemma.
https://www.iltalehti.fi/nhl/1db3c2a5-a408-41fa-8f7f-81b2d8022322_nh.shtml
https://www.iltalehti.fi/nhl/1db3c2a5-a408-41fa-8f7f-81b2d8022322_nh.shtml
Vastaukset 7
Vanhimmat
– Eräältä urheilutaustan omaavalta henkilöltä löydettiin aika runsaasti dopingaineita ja hormoneja. Hänen kohdallaan mennään törkeällä rikosnimikkeellä, rikosylikomisario Jari Kinnunen Sisä-Suomen poliisista sanoo.
https://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/mtv-n-rikospaikka-tanaan-22-35-poliisi-epailee-suomalaisen-nhl-pelaajan-sekaantuneen-laajaan-kokaiinivyyhtiin/7088148#gs.veWBvK0
Vangittuna olevia epäillään törkeistä huumausainerikoksista, ammattimaisesta kätkemisrikoksesta ja rahanpesusta. Vangittujen joukossa on muun muassa kiinteistönvälittäjä ja vapaapainin SM-mitalisti.
huhua lyö nimiä kehiin jos oikeasti on jotain
Sinä näköjään jo löit ;)
Onko muitakin harhoja sinulla?
Tuleehan nimet julki sitten kun asia on käräjöity, kunhan kysyin koska lehdessä kirjoitettu asiasta kuten linkeistä näet, tosin saattaa teikäläisellä olla harhojen lisäksi lukemisvaikeuksia? Päätellen kirjoitustaidoista.
Älä ny rajaköngäs jaksa ...
nimimerkille "jannekosesiellä" sinähän et ole muuta kuin levittänyt paskaa kaikista ja kaikkialla, olet pelkkä kävelevä ihmisen muodon ottanut paskanlevitin
kukaan ei voi olla kateellisempi ja katkerampi kun sinä
Rajaköngäs älä jaksa kaikki jo tietää
Täällä on vuosikaudet kirjoiteltu ties mitä paskaa minusta ja pojastani, sellaisista asioista mitkä ei pitäisi liikuttaa ketään, kuten seuranvaihto esim.
Kirjoittakaa nimellä vastaisuudessa tuollaiset asiat mikäli koette että ne on teille tärkeitä kommentoida :)
Rekisteröityminen onnistuu helposti, eikä tarvi olla nimimerkin takana piilossa keljuilemassa.
Kasvattakaa selkäranka ja rekisteröitykää omalla nimellä :)