SM-mitalisti vapaapainissa

heroiini-holmi

7

683

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tulee-ilmi-takuulla

      – Eräältä urheilutaustan omaavalta henkilöltä löydettiin aika runsaasti dopingaineita ja hormoneja. Hänen kohdallaan mennään törkeällä rikosnimikkeellä, rikosylikomisario Jari Kinnunen Sisä-Suomen poliisista sanoo.

      https://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/mtv-n-rikospaikka-tanaan-22-35-poliisi-epailee-suomalaisen-nhl-pelaajan-sekaantuneen-laajaan-kokaiinivyyhtiin/7088148#gs.veWBvK0

      Vangittuna olevia epäillään törkeistä huumausainerikoksista, ammattimaisesta kätkemisrikoksesta ja rahanpesusta. Vangittujen joukossa on muun muassa kiinteistönvälittäjä ja vapaapainin SM-mitalisti.

    • jannekosesiellä

      huhua lyö nimiä kehiin jos oikeasti on jotain

      • Saatko.nukuttua

        Sinä näköjään jo löit ;)
        Onko muitakin harhoja sinulla?

        Tuleehan nimet julki sitten kun asia on käräjöity, kunhan kysyin koska lehdessä kirjoitettu asiasta kuten linkeistä näet, tosin saattaa teikäläisellä olla harhojen lisäksi lukemisvaikeuksia? Päätellen kirjoitustaidoista.


      • Luuviulu

        Älä ny rajaköngäs jaksa ...


    • harrihansesiellä

      nimimerkille "jannekosesiellä" sinähän et ole muuta kuin levittänyt paskaa kaikista ja kaikkialla, olet pelkkä kävelevä ihmisen muodon ottanut paskanlevitin

      kukaan ei voi olla kateellisempi ja katkerampi kun sinä

      • jannekosesiellä

        Rajaköngäs älä jaksa kaikki jo tietää


    • Täällä on vuosikaudet kirjoiteltu ties mitä paskaa minusta ja pojastani, sellaisista asioista mitkä ei pitäisi liikuttaa ketään, kuten seuranvaihto esim.

      Kirjoittakaa nimellä vastaisuudessa tuollaiset asiat mikäli koette että ne on teille tärkeitä kommentoida :)

      Rekisteröityminen onnistuu helposti, eikä tarvi olla nimimerkin takana piilossa keljuilemassa.

      Kasvattakaa selkäranka ja rekisteröitykää omalla nimellä :)

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2242
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      218
      2119
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1428
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1190
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      16
      1183
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1051
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      84
      930
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      875
    Aihe