Oikeasti näkevälle

Hylkiö

Inhoan elämääni, en löydä siitä mitään hyvää. Kaikista pahinta on että elämäni tärkein ihminen on sulkenut minut elämästään kokonaan. Ei rakkautta, ei rahaa,ei ulkonäköä, ei ystäviä, ei työtä, ei kotia. Ei siis edes syytä elää. Koska tämä painajainen oikein loppuu?

12

390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ggggg

      ennemmin tai myöhemmin.

    • huhuu

      kylläkyllä ja ei.

    • Hylkiö_nostaa

      Oikeasti näkevälle

    • taistelijanaika

      Sinä et todellakaan ole mikään "hylkiö" vaan kaukana siitä.
      Olet rakastava, lämmin ja fiksu henkilö jonka suurin este ja jarru on täysin väärä ympäristö ja henkilö johon olet ladannut liian suuren merkityksen kohtalosi suhteen, siksi olet ollut aivan liian pitkään siipi maassa.
      Työpaikan kautta tulet saamaan itsetuntoa ja hyväksyntää ja pohjan uudelle alulle. Ihmiset siellä ookoo kunhan tutustut rauhassa heihin ja annat heille mahdollisuuden. Ole siis urhea ja taistele sinnikkäästi , sillä tulet saamaan elämän syrjästä kiinni (tuo työ nousee erittäin tärkeänä) ja tulet olemaan poikkeuksellisen onnellinen. Pää pystyyn ja ota suitset käsiin -- se kannattaa.
      Sinussa on sisua sisimmässä , ymmärrät tämän kun alat työstää omaa tulevaisuuttasi omin ehdoin.

    • Hylkiö

      Kiitos paljon!!! Ja oikeassa oket. Työn puute on mikä elämääni häiritsee, mistä sen työn löydän?? Toivon ettö kaukaa tästä väärästä ympäristöstä..

    • taistelijanaika

      Alat hakemaan ja etsimään heti intensiivisesti ja kylmän viileän systemaattisesti. Mistä sen löydät? Käsittääkseni tässä nousee esiin yleinen haku eli ilmeisesti ihan tuo netin te-- avoimet työpaikat.
      Voit itse vaikuttaa hakemasi paikan sijaintiin, eli päätät vain siinä hakuvaiheessa missä päin haluat työskennellä. Huom : periksi älä anna kuule missään vaiheessa, äläkä lannistu hetkeksikään! Panosta siihen hakemukseen, sinä osaat kyllä olla eduksesi. Maailma vastaa kyllä huutoosi ja kaikki järjestyy ennen pitkää. Tärkeintä nyt että toimit ettei arvokasta elämääsi kulu suotta turhautumiseen ja tyhjänpäoväisten juttujen hautomiseen. Sinulle on tulossa uusi alku ja uusi aika kunhan nyt olet asialla ja tosissasi. Se palkitsee runsaasti.
      Onnea matkaan! Tulethan kertomaan täällä sitten, vaikka tähän linkkiin, kun onnistuit.

    • Hylkiö

      Hei, olen saanut työtä! Olen hakenutkin töihin sellaisiin paikkoihin jossa voisin asua ja pääsin nyt kauas pois vanhoista kuvioista. Toivottavasti kaikki menee hyvin ja ehkä voin perustaa pysyvän kodin!

    • kokija

      Kiva lukea tällastakin välillä-onneksi olkoon kun pääsit negatiivisesta ympäristöstä pois..siitä alkaa ovet avautua kaikelle uudelle,tiedän kokemuksesta että kun pääsin ahdistavasta paikasta,jossa asui ilkimyksiä,ovet avautui uu´sille asioille,uusia tuttavuuksia,virikkeellinen ympäristö, eika ei käynyt pitkäksi kun ihmisiä lähelle,ja työpaikkakin tuo uusia kontakteja ja hauskoja tilanteita työtovereiden kanssa! jess anna palaa!

      • Hylkiö

        En ottanutkaan loputa työtä vastaan. Asun edelleen kotona. Toistaiseksi.
        Odotan edelleen työpaikkaamihin voisin muuttaa.


      • Dipleyn

        Kirkkoherran avustaja.
        Ei.Kyllä.Ei.


      • Hylkiö
        Hylkiö kirjoitti:

        En ottanutkaan loputa työtä vastaan. Asun edelleen kotona. Toistaiseksi.
        Odotan edelleen työpaikkaamihin voisin muuttaa.

        Ootpa pöljä ja vissiin kateellinenki kun et edes omaa nimimerkkiä keksiny.


      • Dipleyn
        Hylkiö kirjoitti:

        Ootpa pöljä ja vissiin kateellinenki kun et edes omaa nimimerkkiä keksiny.

        Kirkkoherran avustaja.
        Ei.Ei.Kyllä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      20
      2590
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      95
      2474
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1354
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      121
      1238
    5. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      89
      1228
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      279
      1141
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      18
      974
    8. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      959
    9. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      12
      937
    10. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      59
      873
    Aihe