Inhoan elämääni, en löydä siitä mitään hyvää. Kaikista pahinta on että elämäni tärkein ihminen on sulkenut minut elämästään kokonaan. Ei rakkautta, ei rahaa,ei ulkonäköä, ei ystäviä, ei työtä, ei kotia. Ei siis edes syytä elää. Koska tämä painajainen oikein loppuu?
Oikeasti näkevälle
12
430
Vastaukset
- ggggg
ennemmin tai myöhemmin.
- huhuu
kylläkyllä ja ei.
- Hylkiö_nostaa
Oikeasti näkevälle
- taistelijanaika
Sinä et todellakaan ole mikään "hylkiö" vaan kaukana siitä.
Olet rakastava, lämmin ja fiksu henkilö jonka suurin este ja jarru on täysin väärä ympäristö ja henkilö johon olet ladannut liian suuren merkityksen kohtalosi suhteen, siksi olet ollut aivan liian pitkään siipi maassa.
Työpaikan kautta tulet saamaan itsetuntoa ja hyväksyntää ja pohjan uudelle alulle. Ihmiset siellä ookoo kunhan tutustut rauhassa heihin ja annat heille mahdollisuuden. Ole siis urhea ja taistele sinnikkäästi , sillä tulet saamaan elämän syrjästä kiinni (tuo työ nousee erittäin tärkeänä) ja tulet olemaan poikkeuksellisen onnellinen. Pää pystyyn ja ota suitset käsiin -- se kannattaa.
Sinussa on sisua sisimmässä , ymmärrät tämän kun alat työstää omaa tulevaisuuttasi omin ehdoin. - Hylkiö
Kiitos paljon!!! Ja oikeassa oket. Työn puute on mikä elämääni häiritsee, mistä sen työn löydän?? Toivon ettö kaukaa tästä väärästä ympäristöstä..
- taistelijanaika
Alat hakemaan ja etsimään heti intensiivisesti ja kylmän viileän systemaattisesti. Mistä sen löydät? Käsittääkseni tässä nousee esiin yleinen haku eli ilmeisesti ihan tuo netin te-- avoimet työpaikat.
Voit itse vaikuttaa hakemasi paikan sijaintiin, eli päätät vain siinä hakuvaiheessa missä päin haluat työskennellä. Huom : periksi älä anna kuule missään vaiheessa, äläkä lannistu hetkeksikään! Panosta siihen hakemukseen, sinä osaat kyllä olla eduksesi. Maailma vastaa kyllä huutoosi ja kaikki järjestyy ennen pitkää. Tärkeintä nyt että toimit ettei arvokasta elämääsi kulu suotta turhautumiseen ja tyhjänpäoväisten juttujen hautomiseen. Sinulle on tulossa uusi alku ja uusi aika kunhan nyt olet asialla ja tosissasi. Se palkitsee runsaasti.
Onnea matkaan! Tulethan kertomaan täällä sitten, vaikka tähän linkkiin, kun onnistuit. - Hylkiö
Hei, olen saanut työtä! Olen hakenutkin töihin sellaisiin paikkoihin jossa voisin asua ja pääsin nyt kauas pois vanhoista kuvioista. Toivottavasti kaikki menee hyvin ja ehkä voin perustaa pysyvän kodin!
- kokija
Kiva lukea tällastakin välillä-onneksi olkoon kun pääsit negatiivisesta ympäristöstä pois..siitä alkaa ovet avautua kaikelle uudelle,tiedän kokemuksesta että kun pääsin ahdistavasta paikasta,jossa asui ilkimyksiä,ovet avautui uu´sille asioille,uusia tuttavuuksia,virikkeellinen ympäristö, eika ei käynyt pitkäksi kun ihmisiä lähelle,ja työpaikkakin tuo uusia kontakteja ja hauskoja tilanteita työtovereiden kanssa! jess anna palaa!
- Hylkiö
En ottanutkaan loputa työtä vastaan. Asun edelleen kotona. Toistaiseksi.
Odotan edelleen työpaikkaamihin voisin muuttaa. - Dipleyn
Kirkkoherran avustaja.
Ei.Kyllä.Ei. - Hylkiö
Hylkiö kirjoitti:
En ottanutkaan loputa työtä vastaan. Asun edelleen kotona. Toistaiseksi.
Odotan edelleen työpaikkaamihin voisin muuttaa.Ootpa pöljä ja vissiin kateellinenki kun et edes omaa nimimerkkiä keksiny.
- Dipleyn
Hylkiö kirjoitti:
Ootpa pöljä ja vissiin kateellinenki kun et edes omaa nimimerkkiä keksiny.
Kirkkoherran avustaja.
Ei.Ei.Kyllä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie4196858Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll1094524Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta924362Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom523717Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1683682Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole1383681Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut2483589Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi413143Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a153106Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin1172869