Inhoan elämääni, en löydä siitä mitään hyvää. Kaikista pahinta on että elämäni tärkein ihminen on sulkenut minut elämästään kokonaan. Ei rakkautta, ei rahaa,ei ulkonäköä, ei ystäviä, ei työtä, ei kotia. Ei siis edes syytä elää. Koska tämä painajainen oikein loppuu?
Oikeasti näkevälle
12
409
Vastaukset
- ggggg
ennemmin tai myöhemmin.
- huhuu
kylläkyllä ja ei.
- Hylkiö_nostaa
Oikeasti näkevälle
- taistelijanaika
Sinä et todellakaan ole mikään "hylkiö" vaan kaukana siitä.
Olet rakastava, lämmin ja fiksu henkilö jonka suurin este ja jarru on täysin väärä ympäristö ja henkilö johon olet ladannut liian suuren merkityksen kohtalosi suhteen, siksi olet ollut aivan liian pitkään siipi maassa.
Työpaikan kautta tulet saamaan itsetuntoa ja hyväksyntää ja pohjan uudelle alulle. Ihmiset siellä ookoo kunhan tutustut rauhassa heihin ja annat heille mahdollisuuden. Ole siis urhea ja taistele sinnikkäästi , sillä tulet saamaan elämän syrjästä kiinni (tuo työ nousee erittäin tärkeänä) ja tulet olemaan poikkeuksellisen onnellinen. Pää pystyyn ja ota suitset käsiin -- se kannattaa.
Sinussa on sisua sisimmässä , ymmärrät tämän kun alat työstää omaa tulevaisuuttasi omin ehdoin. - Hylkiö
Kiitos paljon!!! Ja oikeassa oket. Työn puute on mikä elämääni häiritsee, mistä sen työn löydän?? Toivon ettö kaukaa tästä väärästä ympäristöstä..
- taistelijanaika
Alat hakemaan ja etsimään heti intensiivisesti ja kylmän viileän systemaattisesti. Mistä sen löydät? Käsittääkseni tässä nousee esiin yleinen haku eli ilmeisesti ihan tuo netin te-- avoimet työpaikat.
Voit itse vaikuttaa hakemasi paikan sijaintiin, eli päätät vain siinä hakuvaiheessa missä päin haluat työskennellä. Huom : periksi älä anna kuule missään vaiheessa, äläkä lannistu hetkeksikään! Panosta siihen hakemukseen, sinä osaat kyllä olla eduksesi. Maailma vastaa kyllä huutoosi ja kaikki järjestyy ennen pitkää. Tärkeintä nyt että toimit ettei arvokasta elämääsi kulu suotta turhautumiseen ja tyhjänpäoväisten juttujen hautomiseen. Sinulle on tulossa uusi alku ja uusi aika kunhan nyt olet asialla ja tosissasi. Se palkitsee runsaasti.
Onnea matkaan! Tulethan kertomaan täällä sitten, vaikka tähän linkkiin, kun onnistuit. - Hylkiö
Hei, olen saanut työtä! Olen hakenutkin töihin sellaisiin paikkoihin jossa voisin asua ja pääsin nyt kauas pois vanhoista kuvioista. Toivottavasti kaikki menee hyvin ja ehkä voin perustaa pysyvän kodin!
- kokija
Kiva lukea tällastakin välillä-onneksi olkoon kun pääsit negatiivisesta ympäristöstä pois..siitä alkaa ovet avautua kaikelle uudelle,tiedän kokemuksesta että kun pääsin ahdistavasta paikasta,jossa asui ilkimyksiä,ovet avautui uu´sille asioille,uusia tuttavuuksia,virikkeellinen ympäristö, eika ei käynyt pitkäksi kun ihmisiä lähelle,ja työpaikkakin tuo uusia kontakteja ja hauskoja tilanteita työtovereiden kanssa! jess anna palaa!
- Hylkiö
En ottanutkaan loputa työtä vastaan. Asun edelleen kotona. Toistaiseksi.
Odotan edelleen työpaikkaamihin voisin muuttaa. - Dipleyn
Kirkkoherran avustaja.
Ei.Kyllä.Ei. - Hylkiö
Hylkiö kirjoitti:
En ottanutkaan loputa työtä vastaan. Asun edelleen kotona. Toistaiseksi.
Odotan edelleen työpaikkaamihin voisin muuttaa.Ootpa pöljä ja vissiin kateellinenki kun et edes omaa nimimerkkiä keksiny.
- Dipleyn
Hylkiö kirjoitti:
Ootpa pöljä ja vissiin kateellinenki kun et edes omaa nimimerkkiä keksiny.
Kirkkoherran avustaja.
Ei.Ei.Kyllä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1625011Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa203611Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1623419Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss382917Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1072679Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie282058Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191905Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky111789Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1551522Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo111502