Parturi hoi, katso peiliin.

Kannattaamuuttaapois

juorutaan toisten asioista ja puhutaan paskaa muista, sekä kysellään ja udellaan muiden asioista. Facessa haetaan sitten sääliä että hänestä puhutaan potaskaa jne. Äly hoi! Jos itse haukkuu muita niin sitten täytyy ottaa muidenkin paska vastaan. Niin se vaan menee. 👍 ja aina voi vaihtaa paikkakuntaa...

12

1051

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bouni

      Onkohan tuo juoruaminen ”ammattitauti”

    • Ullanasiakas

      Tiedän ainakin yhden parturin Kokemäellä, joka ei juorua eikä puhu pahaa muista ihmisistä, vaikka onkin kova puhumaan.

      • Sarppa71

        Juu ja mää tiän toisen. Oon ollu asiakkaana n. 7v eikä varmaan juoruile. Päin vastoin kuuntelee murheet ja hyvät kuulumiset eikä vuoda. Luottamus 100 eikä turhaan.


    • Tiijetään

      JB?

      • Iknow

        Juurikin se.


      • Tiijetään

        Mitäs hän tällä kertaa?

        Ihan hirveä persoona. Ainakin siis työaikana.


    • Enole

      Pitää olla fb-kamu jotta näkee kirjoitukset.

      • Mororo

        Julkisia päivityksiä on , ei tarvi olla kamu edes


    • NannaVK

      On ikävää et parturit puhuu tosi paljon ihmisten asioista. Ja juuri nämä muutamat puhuu tosi paljon.

      En jaksa sitä kuunnella. Se on itselle ns arjen irtiotto. Kiva kun se menee parturin paskaa kuunnellessa ja omaa egoaan pönkittäessä. Tämä yksi puhu ihan tosissaan et sopisi Idolsiin kun on niin hyvä laulaja!!! Odotin koska alkaa nauraa itse, mutta ei. Että siinä meillä parturi-laulaja 😁

    • HöpöHöpöVainoajat

      Onko niitä "salaisia" asioita pakko puhua sille kampaajalle? Ei kampaajilla ole vaitiolovelvollisuutta.
      Kampaajan tehtävä on laittaa asiakkaan hiukset. Se on ihan omalla vastuulla, mitä sille höpisette.
      Ja jos, ette ole hiuksiinne tyytyväisiä, menkää reklamoimaan kampaajalle itselleen muutaman päivän kuluessa. Ja jos ette edelleenkään ole tyytyväisiä, vaihtakaa kampaajaa. Itse täällä juoruatte ihan samalla tavalla, kuin kampaajan kerrotte tekevän. Älkää täällä huudelko nimimerkkien takana. Laittakaa omat nimenne esiin, niin on tasavertaisempaa. Mutta siihen ette pysty!
      Mitä siitä, jos se kampaaja kertoo kuinka hyvin sillä menee ja kuinka ihana perhe sillä on? Ja kertoo ongelmistaan? Kyllä mäkin kertoisin, jos mulla olis samalla tavalla asiat. Se ihminen on hyvinkin avoin ja kertoo kaikesta. Tekeekö se siitä huonon.?
      Nimimerkin takana huutelevat vain kateelliset tai toisten ongelmista nauttivat ihmiset!
      Antakaa ihmisten olla omia persoonia. Tekin olette omanlaisianne, eikä kukaan teistä täällä suomi24 sivulla huutele.
      Menkää itseenne ja hävetkää!

      • Customer

        Kampaajalla ei tosiaankaan ole vaitiolovelvollisuutta, ei oo nykyään enää taksikuskillakaan. Eli taksikuskit voivat jatkaa juoruamista ihmisten asioista, ei oo enää laitonta. Mutta hyvään asiakaspalveluun kuuluu, ettei asiakkaiden itsestään tai muista kertomia henkilökohtaisia asioita kerrota eteenpäin. Oon samaa mieltä, jos parturin tai kampaajan työ, käytös tms. ei miellytä, niin sitten kokeilemaan seuraavaa. Jos joku oikeasti tekee huonoa työtä tai juoruaa muista ihmisistä, sellaiseltahan sitten loppuu hommat jossain vaiheessa.


      • Dallasbae

        Parturi on parturi. Mua ei vittuakaan kiinnosta niitten elämä, enkä omastani edes puhu. Siinä väistelee 2h parturin uteiluita kaikista. Parturin työ on laittaa tukka kuntoon, piste.

        Ja eikö ole outoa, että hän päästää kotiin saakka huomaamaan virheet? Miksi ei voi sen verran olla munaa, että sanoo heti että nyt meni vituiksi?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      119
      3984
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3305
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      67
      1927
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      219
      1381
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1292
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      226
      1042
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      765
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      706
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      706
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      695
    Aihe