...mitä sulle aion sanoa, ni ei tuu sanaakaan niistä sillon ku nähään.
Mut nääthän sä sen ilmankin. <3 :)
Mut nääthän sä sen ilmankin. <3 :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Tää on mun mielestä sellainen sanaton juttu.
Yes. Aikalailla Totta! :)
Kummitus tai mikä tahansa niin Suomessa edelleen Suomen laki.
Suomen oikeus imago tullaan vielä puhdistamaan. Korruptio kitketään pois. Poliisin ja oikeudenkaaren imagoa ei sa polkea ja siitä on rankat seuraamukset. Sanonpahan vaan.
Tulee aika jolloin vanhat oikeuden vaakakupit palaavat. Siellä ei ole sijaa kieroille tai rahalla vapaaksi. 10v niin eipä ole rahaa varmaan edes käytössä.
Pilkataan oikeudenkaaren tuomareita ja poliiseja. Te tuutta häviämään sen. Arvostus palautetaan vielä jokupäivä. Meistä tulee yhdenvertaisempia, tasa-arvoisempia ja ketään ei syrjitä ihonvärin, talouden, estyneisyyden, seksuaalisuuden, uskonto tai ei mukaan. Kaikkien asiat on tärkeitä.
Että te ole yläpuolella jos teillä on rahaa. Se ja kaikki muukin voidaan ottaa pois. Valkokypärä voidaan vaihtaa keltakypärään ja keltakypäräkin voidaan ottaa pois.
Ylpeys, ylivoima/omavoima ja riistetty raha ei ole muotia huomennakaan.
Nöyrä kiitos täältä pohjalta sallitta musiikin, ruoka juoma ja vaate. Katonkin pääni päälle tänään.
-Herra viha on turhaa työ työ saa sitä tätä.
-Se joka alennetaan, ylennetään.
: päteekö nämä. Kun jotkut saa kaiken. Ylpeydenkin. Ei saa nöyryyttä.
Kyllä sen näkee ilman sanojakin. Oishan han se kiva kuulla sanoillakin.
Tänään sain eräältä helliä katseita..
n>m
No mitä meinasit viimeks sanoa? itse en oo kyllä ajatustenlukija,enkä naamastakaan osaa lukea...:/ hymyn tunnistan huulista ja silmistä,siinäpä se :)
Teen tulkinnat käytöksestä ja minulle osoitetuista sanoista. Kummatkaan ei osaltasi vakuuta..
Kieltääköhän Suomen laki kummitusten lähettämät viestit, kuten jotkut Puolustusvoimat kieltävät KRP:n pääsyn tutkimaan heidän ns. AREA51-juttujaan, aivan vain yleisen turvallisuuden kannalta, Keskusrikospoliisilta on pääsy kielletty eräille armeijan alueille :D
Mut yhelkään Ali/Ylivetokessulla ei oo istumapaikkaakaan evätty Valtion vankilassa, mikäli tarve niin vaatii. Ja kohtahan se niin vaatii. Suorastaan HUUTAA! ;)
Se on eri juttu siviilissä. Ja sitä haluaisin.
Ei sitä toki työpaikalla voi alkaa suhteilemaan. Vaikka omankin sydämeni vienyt työkaverimies. Toivon ettei olisi, mutta syvemmälle vaan vajoan.
Vankilassa vois lukea, kattoo dvd ja pleikat. Radiot kahvinkeittimet ja ruuat.
Voisko valtio ottaa mut tutkintavankeuteen suojaan?
Saanko omat paperit? Asianajajan?
Mitä sitten tahtoisit sanoa?
Tahtoisin sanoa jotain sellaista jota sinä et välittäisi kuulla. Olen edelleen samanlainen. Ja tunnen samoin.
Jos oot kerran kummitus, niin mun pitäisi nähdä sut kohta, eli hallowiininä ;)