acnex-liuos

Onko kellään kokemusta apteekista saatavasta Acnex-liuoksesta? Ostin viime viikolla kun olen niin kyllästynyt kaulalla ja leuassa olevaan akneen. Taitaa olla melko vahvaa ainetta kun kirvelee niin pirusti.
32177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

pilalle niin siinä tapauksessa käytä..älä ainakaan levitä koko iholle.finnit lähtee kun on sen aika..vedenjuonti ja ruokavalio auttaa ja kosteusvoide..ainakin minulla.tuolla liuoksella sain ihon pahempaan jamaaan

Äänestä
  • Mulla meni kaulasta iho lähes vereslihalle kun käytin tota. Aine tekee naaman rasvaiseksi ja hirveen näköiseksi.

    Äänestä

Kyllähän se varmaankin ihon desinfioi ja puhdistaa, ei siinä mitään. Mutta ei se kyllä aknea varsinaisesti paranna, kuten ei oikein muutkaan ulkoisesti käytettävät tuotteet...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


finni kirjoitti:

Onko kellään kokemusta apteekista saatavasta Acnex-liuoksesta? Ostin viime viikolla kun olen niin kyllästynyt kaulalla ja leuassa olevaan akneen. Taitaa olla melko vahvaa ainetta kun kirvelee niin pirusti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu