Netissä yksityiset tarjoaa tietokoneita myyntiin. Ilmoituksessa voi olla 2x2.4 Mhz Vai onko kyse kaksiydin prosessorista?
Kahden prossun tietokoneita?
10
276
Vastaukset
- ijdfihuhg
Kaksi ydintä, joiden kellotaajuus 2,4 Mhz?
Todella hidas etana, vaikka kaksi ydintä onkin. - jobbarien-ilmoitukset
Jobbareiden ilmoitukset kannattaa aina lukea suolan kanssa.
Mitä enempi ilmoituksesta ylistystä löytyy, sen epäilyttävämpää. - Turbo-Urpo1
Niinhän noita löytyy: https://sprzedajemy.pl/ga-945gcm-s2l-core-2x2-4-mhz-2-gb-ram-chlodzenie-lga775-biala-podlaska-2-0010c9-nr54835978
- exBersel
Pitää lukea se ilmoitus ja päätellä siitä. Tuossa kerrotaan mikä prosessori koneessa on ja kuvasta näkee ettei emolevylle sovi kahta prosessoria, joten se on 1x tuplaydinprosessori
- linjoillakin
Niin ja se Mhz hämää kun yleensä puhutaan Ghz.
- KaksiCPUtaEmolevyllä
Kyllä kotikäyttäjillekin tarkoitettuja kahden CPU:n tietokoneita (emolevyjä) alkaa kohta tulla markkinoille. Pääprosessori hoitaa käyttöliitännän yms ja toinen samanlainen apuprosessori hoitaa raskaita tausta-ajoja. Nopea PCI-Express väylä CPU:lta toiselle.
- AsusDeluxe
Itelläni ollut kaksikin tuplaprossukonetta. Eka oli jotain 2x1GHz Pentium III ja toinen 2x2.8GHz XEON. Molemmat 2000-luvun alkupuolella. Jälkimmäisellä editon ihan HD-videoitakin ilman mitään rendaushelvettiä. Oli siinä molemmissa sentään kaksi ydintä ja hyperthreading.
Ja onhan nykyprossuillekin tuplaemoja saatavana, aika hintavia vaan ovat.- MonenMontaCPUta
Tukiko Windows Home ja Linuxit noita ihan suoraan ilman virittelyjä? Siitähän on aina vähintään puoliksi kysymys.
- AsusDeluxe
MonenMontaCPUta kirjoitti:
Tukiko Windows Home ja Linuxit noita ihan suoraan ilman virittelyjä? Siitähän on aina vähintään puoliksi kysymys.
Mulla tais silloin olla XP ja se ainakin tuki ongelmitta. En ymmärrä miksei uudemmat Winukat tulisi viimeistään jos asentaa emolevyn piirisarjan ajurit.
Linuxit tukevat käsittääkseni myös aina, kuten palvelinkäyttisten kuuluukin. - AsusDeluxe
AsusDeluxe kirjoitti:
Mulla tais silloin olla XP ja se ainakin tuki ongelmitta. En ymmärrä miksei uudemmat Winukat tulisi viimeistään jos asentaa emolevyn piirisarjan ajurit.
Linuxit tukevat käsittääkseni myös aina, kuten palvelinkäyttisten kuuluukin.Knoppix antoi jopa virheilmoituksen ellei koneessa ollut kuin yksi prossu. Toimintaan se ei vaikuttanut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3483658Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun192388Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151970Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141655Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171552Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t411509Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2821468- 171324
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631126- 171048