Stefojen vaihto

Elikkäs gilera smt taitaa olla paioli keula nii miten hemmetissä sais pultin irrotettua iskarin sieltä pohjasta että putket pääsis liukumaan irti toisistaan. Pultti kyllä pyörii mutta paikoillaan
3295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko sinulla jousen tulppa jo irti teleskoopin yläpäästä? Kannattaa sitten panna ne takaisin. Esijännitys jousessa yleensä pitää venttiilielementin paikallaan ja sen alapäässä oleva pultti lähtee auki.

Äänestä

Pulttipyssy eli iskevä mutterinväännin on usein ainoa tepsivä keino jumissa olevan teleskoopin kuuskoloruuvin irrottamiseksi. Irrotin hiljattain Solifer Speed skootterin jumipultit tällä tavalla.

Äänestä

Itse kävin moottoripyöräliikkeessä avattamassa nuo pultit, vieläpä ilmaiseksi tekivät sen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


987987 kirjoitti:

Elikkäs gilera smt taitaa olla paioli keula nii miten hemmetissä sais pultin irrotettua iskarin sieltä pohjasta että putket pääsis liukumaan irti toisistaan. Pultti kyllä pyörii mutta paikoillaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu