Turvapaikka-rikolliset jakavat kansat

Ja samoin näköjään Englannissa:
On ikävää, että ihmiset eivät enää ole isänmaallisia, eivätkä välitä joukkoraiskaajan UHRIEN suuresta kärsimyksestä:

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/120f138c-1b24-42fd-8030-f45696e7e3ce_ul.shtml
15197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Meilläpäin ei ole turvapaikka-rikollisia, naista joskus saa aikansa houkutella yhdyntään, joskus jopa tekevät aloitteen siinä sitä sitten potenssia ootellaan.

Äänestä
  • Empatia-kyky ja oikeudentuntokyky puuttuu.

    Äänestä

Kyllä tuo täyttä totta on. Nähdään hyvin vaikkapa Saksanmaalla,maahanmuutto-vastaiset puolueet tekevät kovaa nousua,enkä ihmettele: Liikaa rikollisuutta toivat Mama Merkelin "työmiehet"
Eivät kunnioita mitään eikä ketään,ottavat vaan,vaikka hengen. Sama kaikissa Euroopan maissa joihin tullut suuret joukot väärinkäyttämään ihmisten vieraanvaraisuutta ja ystävällisyyttä.
Muistellaanpa hetki kun Saksaan Kölniin saapui uutenavuotena -16 junalasteittain lähi-idän ja afrikan miestä,,Suvaitsevaiset ihmiset "Refugees Welcome" kyltit käsissään,,mutta mitä tapahtuikaan: Valtavat raiskaus ja riehumis juhlat kaikenlaisinen väkivaltaisuuksineen pistivät maahansaapuneet tuhatpäisenä joukkona pystyyn. Mitä tuollaisesta tulisi ajatella?
Sopiiko ja pitääkö sivistyneisiin maihin päästää brutaaleja "uskonsotureita" barbaarisinen tapoineen?

Äänestä
  • maahantulijoilla:

    häikäilemätön RIISTÄJÄN-luonne,
    erilainen USKONTO,
    erilaiset ELÄMÄNTAVAT

    Äänestä

  • vaikka heitä on autettu, niin he maksavat hyvät teot pahuudella, raiskaamalla ja tappamalla.
    Joukkoraiskaus on niin halpamainen ja raukkamainen teko, RIKOS kaikkein räikeimmässä
    ¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨muodossa, että hyi olkoon!

    1Äänestä

Turvapaikanhakioiden määrä on vähentynyt eikä uusia tulijoita juuri tule, ongelma on poistumassa.

Äänestä
  • Niinpä niin,,suunnilleen sama määrä joka päiivä rajan yli lampsii näitä "Asylum" miekkosia kuin Suomessa syntyy lapsia! nk."perheenyhdistäminen" vähintäänkin toisen mokoman!
    Kai ymmärrät,että Suomessa on noin 400 000 "ulkomaalaisperäistä"
    Mistä IHMEESTÄ nämä ovat tulleetkaan? Suomessa syntyvistä lapsista on tällä hetkellä joka seitsemäs jotakin muuta alkuperää kuin suomalainen...Eli ongelma ei todellakaan ole poistumassa,vaan pikemminkin pahenemassa.

    Äänestä

Tuhatvuotta sitten suomi oli lähes asumaton, tänne on aina ollut muuttoliikettä ja tuhatvuotta sitten kieli mitä puhuttiin oli lähinnä saamenkielen tapaista ja alkuperäistä kantasuomalaista ei ole koskaan ollutkaan.
Suurimmat vierasmaalairyhmät ovat venäläiset ja virrolaiset ja muita kansallisuuksia kymmeniä, pääkaupukiseudulla asuu lähes kaikki.
Pakolaistaustaisia ei tule omatoisesti lisää, vain kiintiöinä. Eli ei meillä ole tällä hetkellä erityistä ongelmaa verrattuna takavuosiin, tulevaisuuus on avoin.

Äänestä

  • Ei kiinnosta länsinaapurin eikä itänaapurin tilanne, ainoa ettemme tee samoja virheitä, tuskin teemme.

    Äänestä

  • kuin Ruotsi vähitellen luisutaan.

    Äänestä

  • Tilanne kirjoitti:

    Ei kiinnosta länsinaapurin eikä itänaapurin tilanne, ainoa ettemme tee samoja virheitä, tuskin teemme.

    Älä unta näe! Svedueliittimme hännystelijöineen pitää huolen, että Ruotsin tie on myöskin Suomen tie.
    Mikä tuon muuttaisi?

    Äänestä

on kansallemme pahaksi

Äänestä

En tiedä englannin elämästä, täällä missä asun elämä soljuu rauhallisesti ihmiset todennäköisesti samankaltaisia kuin 50 vuotta sitten, ei keskustella turvapaikan hakijoista on muuta mielenkiintoista ajateltavaa.

Äänestä

Siihen-suuntaan
23.10.2018 19:16

kuin Ruotsi vähitellen luisutaan.


flegmaatti
23.10.2018 19:46

Tilanne kirjoitti:
Ei kiinnosta länsinaapurin eikä itänaapurin tilanne, ainoa ettemme tee samoja virheitä, tuskin teemme.

flegmaatti
23.10.2018 19:46
Älä unta näe!
Svedueliittimme hännystelijöineen pitää huolen, että Ruotsin tie on myöskin Suomen tie.
Mikä tuon muuttaisi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Empatian_kyky_puuttuu kirjoitti:

Ja samoin näköjään Englannissa:
On ikävää, että ihmiset eivät enää ole isänmaallisia, eivätkä välitä joukkoraiskaajan UHRIEN suuresta kärsimyksestä:

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/120f138c-1b24-42fd-8030-f45696e7e3ce_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu