Ei kai jotkut lieksalaiset piilottele

laittomasti maassa olevia ulkkareita, sehän on laitonta vaikka eräs kansanedustaja siihen kehoittaakin?

Näitä laittomia voi olla ympäri Suomea.
27683
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Meidän kesämökillä on kaksi uikkaria, mut eihän se sulle.

2Äänestä

Voi voi sentään. Pitää varmaan lähteä kiertelemään korttelista ja töllistä toiseen jos se jotenkin selviäisi, rauhaa sinä nyt sielullesi et kuitenkaan saa.

2Äänestä

Meijjän mökillä on uikkariloehen lisäksi piilossa uimaseuran narut. Aeikasemmin ne olivat Pikkaraisen hallussa.

3Äänestä

Kyllä kunnon kommari aina yhden laittoman mamun piilottaa, siitä saa hyvän mielen.

Äänestä
  • Ja kyllä kunnon natsiänkyrä aina yhden idioottialoituksen tekee - siis aina ja aina ja aina ja aina ja...

    Äänestä

  • Suvakiksi kasvanut ei yhen piilottamisella selviäkkään, tusinahan sillä pitääolla ja se kolmastoista vielä päälle,
    -näitä tusinaveikkoja joo, jotka suomen kipoista lutkuttavat elantonsa.

    Äänestä

Asiatonta hori aa.
Ilmo pääpumpulle tehty.

Äänestä

Mulla on kaikki alkkarit pyykkikorissa. Ei oo yhtään maassa, saa tulla vaikka Lieksan perussuomalaiset tarkistamaan.

1Äänestä
  • Laitappa osoite, niin saat tarkastajia kylään!

    Äänestä

Mulla on potakkakuopassa pari matua jemmassa, mutta ei niitä sieltä pimeästä erota! Saavat olla talven yli, mutta keväällä tulee karkoitus ja toivottavasti eivät syö kaikkia perunoita!

Äänestä

Meijän peräpellon lato on täynnä laittomii ulukomuan elävii. En tiijä minne sitten ne laitan kun yöpakkaset tulloo. Pitäskö tehä sipilän metku ja antoo oma mökki niille asuttavaks ja lähtee ite etelään...

Äänestä

Vai isäm! Jäikö koulu kesken?

Äänestä
  • Kesken jäi. Olisin mielelläni vielä jatkanut mutta sanoivat, että se on nyt loppuun käyty, päästötodistus kouraan ja reppu selkään. Olen unessa useasti, sinun kaduillas koulutie, kotiportilta Ärrälle asti minun askeleeni vie. Laulaessa se tavutetaan a-as-ke-leeni.

    Äänestä

Jaa pankkolainen käyttää alkkareita, normaalit naiset kyllä yleensä pikkuhousuja.

Äänestä
  • No äärivasemmistolaiset naiset saattaa käyttää miesten alushousuja, on ne sen verran outoja.

    Äänestä

  • hyhhyh.sentään kirjoitti:

    No äärivasemmistolaiset naiset saattaa käyttää miesten alushousuja, on ne sen verran outoja.

    Karmeaa!

    Äänestä

  • hyhhyh.sentään kirjoitti:

    No äärivasemmistolaiset naiset saattaa käyttää miesten alushousuja, on ne sen verran outoja.

    Pankolla ne on vielä kusenpolttamat miestenkalsarit jalassa!

    Äänestä

Pankolla ne on vielä kusenpolttamat!

Äänestä
  • Alkkareiden/pikkareiden nuuhkiminen ei ole tiettävästi mikään harvinainen harrastus, mutta harva sen täällä keskustelupalstoilla näin avoimesti tunnustaa.

    Äänestä

Pikkariton suuvakki, sehän on aivan normallii
Näin turhat esteet ja vetoketjut poistuu

Äänestä

Vais vielä laittomia piilotelevat, mutta eikös nua ole kaikki laittomia lekotelijoita.
- miksi täälä lekottelevat.

Äänestä

Pepellä ei aika kulu kotimaassaan kun pitäisi töitä tehdä, siksi pepe tuli suomeen jossa ei sitä ongelmaa pepellä ole!

Äänestä
  • Pepe saap jetkaamalla ja potaskoita lupailemalla suomesta täyven ylläpion, paremman kuin työtäteke kanttis eläkevanhuksena,
    -kyllä PEPEN kelpaa huutaa vaikeuttaan ja kulukia kotmaissaan lomilla kustantamanamme-

    Äänestä

Kovaa se on tua joutilaana kulukeminen ja näyttää naamaltaan törkiältä, niin sitten taas värkkäämään sitä kotimaahansa uutta lomaa mistä juuri on palannut.

Äänestä
  • Eihän nämä kuulu suomeen, ei ollenkaan -lapajakoon kotmaahansa äkäseen

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


aijai.sentään kirjoitti:

laittomasti maassa olevia ulkkareita, sehän on laitonta vaikka eräs kansanedustaja siihen kehoittaakin?

Näitä laittomia voi olla ympäri Suomea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu