Kylmii väreitä

https://www.youtube.com/watch?v=H7dm3cimUdc
Katsellut tuosta vasta alkua. Olen suhtautunut aika skeptisesti omiin kokemuksiini. Tuo ensimmäinen kertoja kertoi leijuneensa "siniseen sateeseen"... Brrr... Tuo säikäytti heti alkumetreillä. Olen nimittäin ainakin puolen tusinaa kertaa saanut valita menenkö "sinisen sateen" matkaan tai "siniseen huoneeseen", joka on ikäänkuin jokin pelkkä energiaharso.
En ole uskaltanut mennä koska olen ajatellut että jos se onkin kuolema tai ettei sieltä muuten pääse takaisin järjissään tähän maailmaan.
Rohkeutta se vaatii kertoa noista, oli sitten mistä tahansa kyse. Katson tänään vielä tuon koko ohjelman.
35533
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Kannattaa kertoa lääkärille noista tuntemuksista.

Äänestä
  • Nåin on, skitsofreniaan kannattaa puuttua ajoissa eikä ruokkia sitä lisää mielikuvitusjutuilla. Oikein pahaksi päästettynä sairaus on vaarallinen muille ihmisille, kuten oli eräässä surullisessa tapauksessa jossa ufouskovainen löi kohtalokkain seurauksin takaapäin kirveellä päähän kanssamatkustajaa joukkoliikennevälineessä pääkaupunkiseudulla. Syyksi ufoilija kertoi että oli saanut tappokäskyjä katulampuilta jotka ovat mielenhallintalaitteita.

    Äänestä

Mene vihreään huoneeseen.
Siellä kehitellään ekologisia ratkaisuja ufohulluuteen.

Äänestä

Kylmiä väreitä videosta aiheutuu ainoastaan siinä mielessä, että kuinka ihmeessä hyvästä koulutusjärjestelmästä huolimatta voi olla aikuisia ihmisiä jotka satuilevat toisilleen noin pölhöjä? Asian ymmärtäisi ja ymmärtää jos kyse on jostakin Afrikan tai Australian originaalikulttuurista jossa nuotion äärellä satuillaan koska paremmasta ei ole tietoa eikä koulutusta saatavilla. Mutta että jotenkin sivistyneessä länsimaassa jotkut ovat samalla tasolla lapsenomaisissa uskomuksissaan ja tarinoissaan kuin tähtitaivaan alla munasilteen tarinoivat alastonhippa- ja poppamiehet.

Äänestä
  • Ei tuossa olla niin kaukana alastomuudesta, ainakaan rintsikat eivät näköjään kuulu ufoiluun vaan kohti uusia sfäärejä ja värähtelyjä mennään ns. pitkät päällä, jonka kameramieskin huomasi ja zoomasi suoraan hinkkeihin :D:D:D

    Äänestä

Potkupallon tai pienen kuun kokoinen alus. Eli kumman? Tai minkä kokonen ees on pieni kuu...

Äänestä
  • Pieni+kuu,+joo...+osoittaa+hyvin+kuinka+pihalla+hönöt+ovat+todellisuudesta.+Kuun+näennäinen+kokovaihtelu+on+optinen+harha+jolloin+kuu+voi+näyttää+taivaanrannassa+suuremmalta+kuin+ollessaan+lähempänä+zeniittiä.+Itse+kuu+taas+liikkuu+vaihtelevalla+etäisyydellä+maasta,+mutta+sen+aiheuttama+näennäisen+kokoeron+vaihtelu+on+maksimissaan+n.+14%+jota+ei+helposti+edes+paljain+silmin+erota+jos+kuuta+verrataan+silmämääräisesti+sen+olessa+samalla+kohtaa+taivasta+mutta+eri+etäisyydellä.Ja+se+potkupallokin+voi+näyttää+niin+monen+kokoiselta.+Onko+se+kentän+toisella+laidalla+vaiko+kivuliaasti+erittäin+lähellä+silmää.

    Äänestä

  • onpaspienikuu kirjoitti:

    Pieni+kuu,+joo...+osoittaa+hyvin+kuinka+pihalla+hönöt+ovat+todellisuudesta.+Kuun+näennäinen+kokovaihtelu+on+optinen+harha+jolloin+kuu+voi+näyttää+taivaanrannassa+suuremmalta+kuin+ollessaan+lähempänä+zeniittiä.+Itse+kuu+taas+liikkuu+vaihtelevalla+etäisyydellä+maasta,+mutta+sen+aiheuttama+näennäisen+kokoeron+vaihtelu+on+maksimissaan+n.+14%+jota+ei+helposti+edes+paljain+silmin+erota+jos+kuuta+verrataan+silmämääräisesti+sen+olessa+samalla+kohtaa+taivasta+mutta+eri+etäisyydellä.Ja+se+potkupallokin+voi+näyttää+niin+monen+kokoiselta.+Onko+se+kentän+toisella+laidalla+vaiko+kivuliaasti+erittäin+lähellä+silmää.

    Jotkut katsovat maailmaa ihan eri perseptiolla, luultavasti kuin katselisivat sarjakuvaa tai piirrosfilmiä, yksinkertaistettua yksinkertaisen aisteilla. Eräällä jo edesmenneellä erään ufokerhon foorumilla kertoili joskus tarinoitaan tyyppi joka sanoi nähneensä kiekon muotoisen ufon pilvisellä säällä. Harsopilven läpi näkyvä auringon kiekko ei kelvannut selitykseksi koska "AURINKO EI VOI NÄKYÄ PILVEN LÄPI!", piste. Tällaiset sitten tekevät "havaintoja" ja huomioita..

    Äänestä

Kylläpäs täällä porukka nostelee itseään niin ylös, oh- oh-- kun minä olen niin viisas ja tuo on typerä, minä olen nii-in viisas kun on koulussa opittua faktaa ja minä olen fiksu kun en ole tuommoisia hörhöjuttuja onneksi koskaan kokenut omakohtaisesti, ah- ah-, minä rakastan itseäni kun olen nii-in fiksu, minä minä, sinä typerä!

Mutta kyllä se kuolema tulee vielä meille kaikille, sitten näette koko totuuden miten asian laita on.

Äänestä
  • Totta tämä, kuolema tulee meille kaikille, poislukien ne Roswell-crashissa eloonjääneet
    alieenit, joita elätetään USAn salaisissa luolissa, joiden olosuhteet ja ilmasto on saatettu
    jäljittelemään asukkien kotiplaneetan olosuhteita !

    Äänestä

  • Tuskin kenenkään tarvitsee nostella itseään videolla esiintyvien höpöttäjien yli tai ylle, kyllä he ovat ihan itse itsensä lattianrakoon höpöttäneet. Että oikein ufon kyydillä Forssaan.. Anteeksi Vorssaan...

    Äänestä

  • Kylläpäs sai kilarit taas vanha varis tästäkin aloituksesta. Siitä päätellen dokkari oli hyvä. Pitääpä ihan kiusallaan katsoa koko dokkari. Kommentoin vasta sitten.

    Äänestä


  • longliveJAGking kirjoitti:

    https://www.youtube.com/watch?v=2BW7L8VmpFo
    Ennen osattiin tehdä dokumentteja. JAG on edelleen ufodokumenttien Suomen kuningas. Ohjelma alkaa Suomen kuuluisimmalla ufotapauksella.

    Kohdassa 17:35 debunkkareiden jumala James Randi saa kuulla kunniansa.

    Äänestä

  • kivaasettiä kirjoitti:

    Kohdassa 17:35 debunkkareiden jumala James Randi saa kuulla kunniansa.

    Jaa? Sanoiko JAG tuimasti että "Ääver tyyver siiver kööver!"?

    Äänestä

  • JontteriPunakuono kirjoitti:

    Kylläpäs sai kilarit taas vanha varis tästäkin aloituksesta. Siitä päätellen dokkari oli hyvä. Pitääpä ihan kiusallaan katsoa koko dokkari. Kommentoin vasta sitten.

    Video jossa heikkopäiset höpisevät fantasioitaan toisilleen, on ihan yhtä paljon dokkari kuin tieteen kuvalehti on tieteellinen julkaisu.

    Äänestä

  • JontteriPunakuono kirjoitti:

    Kylläpäs sai kilarit taas vanha varis tästäkin aloituksesta. Siitä päätellen dokkari oli hyvä. Pitääpä ihan kiusallaan katsoa koko dokkari. Kommentoin vasta sitten.

    "Pitääpä ihan kiusallaan katsoa koko dokkari."

    Et kyllä kiusaa sillä ketään muuta kuin itseäsi. Montakohan miestyövuotta muuten tuollaisen "dokkarin" tekemiseen menee?

    Äänestä

  • liiver.ööver kirjoitti:

    Jaa? Sanoiko JAG tuimasti että "Ääver tyyver siiver kööver!"?

    Oikean loitsun osaamalla voi päästä jopa ufolla Vorssaan.

    Äänestä

  • vorssassaa kirjoitti:

    Oikean loitsun osaamalla voi päästä jopa ufolla Vorssaan.

    Randi on silti kaikkein paras taikuri ja spektikko.

    Äänestä

  • notradami kirjoitti:

    Randi on silti kaikkein paras taikuri ja spektikko.

    Ja seksikkäin!

    Äänestä

  • BoyFriend0 kirjoitti:

    Ja seksikkäin!

    Ei pidä paikkaansa. Kyllä helliksen Aijaan kautta linkittämä itsestään ottama niskalihakuva kaljun takaraivon neljäntoista tikin ventteineen oli homoeroottisin kuva mitä palstalla on nähty, aivan kuten sen lähettäjä tarkoittikin.

    Äänestä

  • helläpoikajytää kirjoitti:

    Ei pidä paikkaansa. Kyllä helliksen Aijaan kautta linkittämä itsestään ottama niskalihakuva kaljun takaraivon neljäntoista tikin ventteineen oli homoeroottisin kuva mitä palstalla on nähty, aivan kuten sen lähettäjä tarkoittikin.

    Joo muistan sen, tyyppi yritti esitellä lihaksiaan kun oli jäänyt debatissa jälleen kerran häviölle. Mutta minkälainen pälli ylipäätään luulee että lihaksilla on jotakin merkitystä väittelyssä, kun siinä on merkitystä ainoastaan sillä yhdellä "lihaksella" joka sijaitseee kallossa ja jota tyypillä ei ole. Kerrankin se puhuttuaan itsensä pussiin ja jouduttuaan nöyryytetyksi, ulisi nostavansa ainakin 200 kiloa penkistä. So What?

    Tai minkälainen tyyppi ylipäätään postaa itsestään alastonkuvia ufopalstalle, etenkin kun tietää että kanssakeskustelijat ovat enimmäkseen miehiä?

    Äänestä

Älä mene siniseen sateeseen, vaan tule ennemmin Turkuun ruskealle talolle. Täällä saa kaikki sitä mitä haluaa.
t. Ruskean talon tampuurimajuri

Äänestä

Jollain esiintyjällä piti olla isot kannut tuossa videossa. Se oli ainoa syy miksi halusin katsoa. Mutta en löytäny sellaista kohtaa.
Muutoin ihmettelen mitä järkeä on kuvata 2 tuntia tuollaista jorinaa.
Ei kukaan tolkuissaan oleva jaksa katsoa pätkän vertaa sitä.
Maalin kuivumisen seuraaminen on paljon kiinnostavampaa!

Äänestä
  • No joo, ei daisareita ja varsinkaan paidan peittämiä sellaisia nähdäkseen tarvitse todellakaan katsella ja kuunnella kahta tuntia liirumlaarumia olemattomista olennoista.

    Äänestä

  • Skeptiset vanhat pojat haaveilee naisista ja niiden kannuista. Käsitöiksi valitettavasti menee, kun niin hullua akkaa ei maa päällään kanna että ottaisi hapannaamaisen kalkkiksen kotiinsa ja saisi kiitokseksi kuunnella viisastelua ja pään aukomista aamusta iltaan.

    Äänestä

  • Plexis kirjoitti:

    Skeptiset vanhat pojat haaveilee naisista ja niiden kannuista. Käsitöiksi valitettavasti menee, kun niin hullua akkaa ei maa päällään kanna että ottaisi hapannaamaisen kalkkiksen kotiinsa ja saisi kiitokseksi kuunnella viisastelua ja pään aukomista aamusta iltaan.

    Jokaisella luonnon luomalla terveellä miehellä on naiset ja kannut mielessä huolimatta siitä onko naimisissa tai vakisuhteessa vaiko ei, ja jokainen terve mies katsoo kannuja siellä missä niitä katsottavissa on mutta ei kannujen vuoksi sentään tarvitse aikaansa uhrata suhteettomasti, juurihan tuossa todettiin että ei kannata katsoa kahta tuntia mielikuvitusjaarittelua vain nähdäkseen mahdollisesti kannuja. Mutta toki toista se on ufoilijoilla joista sekavimmat yksilöt lähettelevät itsestään alastonkuvia ufopalstalle ja höpisevät alati miesten sukupuolielimistä, sen minkä huimilta rakennuslaskelmiltaan ehtivät.

    Äänestä

  • Labia kirjoitti:

    Jokaisella luonnon luomalla terveellä miehellä on naiset ja kannut mielessä huolimatta siitä onko naimisissa tai vakisuhteessa vaiko ei, ja jokainen terve mies katsoo kannuja siellä missä niitä katsottavissa on mutta ei kannujen vuoksi sentään tarvitse aikaansa uhrata suhteettomasti, juurihan tuossa todettiin että ei kannata katsoa kahta tuntia mielikuvitusjaarittelua vain nähdäkseen mahdollisesti kannuja. Mutta toki toista se on ufoilijoilla joista sekavimmat yksilöt lähettelevät itsestään alastonkuvia ufopalstalle ja höpisevät alati miesten sukupuolielimistä, sen minkä huimilta rakennuslaskelmiltaan ehtivät.

    ."Mutta toki toista se on ufoilijoilla joista sekavimmat yksilöt lähettelevät itsestään alastonkuvia ufopalstalle ja höpisevät alati miesten sukupuolielimistä, sen minkä huimilta rakennuslaskelmiltaan ehtivät."

    Alkoi ihan kiinnostamaan herjasi, missä ja kuka näin on käyttäytynyt?
    Pistä sinä hyvä vähäpoika siitä jotain dokumenttia, että joku muukin uskoisi sinun tuota uskomatonta väittämääsi.

    Äänestä

  • tuubaa kirjoitti:

    ."Mutta toki toista se on ufoilijoilla joista sekavimmat yksilöt lähettelevät itsestään alastonkuvia ufopalstalle ja höpisevät alati miesten sukupuolielimistä, sen minkä huimilta rakennuslaskelmiltaan ehtivät."

    Alkoi ihan kiinnostamaan herjasi, missä ja kuka näin on käyttäytynyt?
    Pistä sinä hyvä vähäpoika siitä jotain dokumenttia, että joku muukin uskoisi sinun tuota uskomatonta väittämääsi.

    Tonto se jaksaa älähdellä isäntänsä puolesta :)

    https://keskustelu.suomi24.fi/t/13854173/hellakoukku-raivoaa-palstalla-hulluna

    Tuossa muuten tontolle himan muisteltavaa omista typerehtimisistä. Ja mitä itse asiaan tulee, kyllähän lukuisa joukko ihmisiä muistaa helliksen toissaviimeisen meltdownin jonka yhteydessä tyyppi lupaili suorittavansa skeptikoille "P**sera**kausta ja v**ltelyä". Ei terve ihminen moista lupaile suorittaa. Myös Randifantasiat ovat hyvin tunnettuja, hellikselle kun vielä vuonna 2018 homoseksuaalisuus on erittäin triggeröivä asia ja josta jokainen lukionkin psykologian kurssit lukenut tietää mistä silloin on kyse.

    Tässä muuten ketju jossa hellis jää kiinni matkasatujensa aikavyöhykevirheestä, ja samasta ketjusta ilmenee että todellakin kirjoittelee muullakin kuin nimimerkillään vaikka väitti että ei kirjoittele:

    https://keskustelu.suomi24.fi/t/11287765/miksi-skeptikot-kayvat-taalla

    Nämä legendaarisimmat hellishölmöilyt ovat muuallakin tallessa ja niitä palautellaan aina välillä yleisön naurettaviksi :)

    Äänestä

  • tontosejaksaanuolla kirjoitti:

    Tonto se jaksaa älähdellä isäntänsä puolesta :)

    https://keskustelu.suomi24.fi/t/13854173/hellakoukku-raivoaa-palstalla-hulluna

    Tuossa muuten tontolle himan muisteltavaa omista typerehtimisistä. Ja mitä itse asiaan tulee, kyllähän lukuisa joukko ihmisiä muistaa helliksen toissaviimeisen meltdownin jonka yhteydessä tyyppi lupaili suorittavansa skeptikoille "P**sera**kausta ja v**ltelyä". Ei terve ihminen moista lupaile suorittaa. Myös Randifantasiat ovat hyvin tunnettuja, hellikselle kun vielä vuonna 2018 homoseksuaalisuus on erittäin triggeröivä asia ja josta jokainen lukionkin psykologian kurssit lukenut tietää mistä silloin on kyse.

    Tässä muuten ketju jossa hellis jää kiinni matkasatujensa aikavyöhykevirheestä, ja samasta ketjusta ilmenee että todellakin kirjoittelee muullakin kuin nimimerkillään vaikka väitti että ei kirjoittele:

    https://keskustelu.suomi24.fi/t/11287765/miksi-skeptikot-kayvat-taalla

    Nämä legendaarisimmat hellishölmöilyt ovat muuallakin tallessa ja niitä palautellaan aina välillä yleisön naurettaviksi :)

    Alastonkuvat missä, kuka ja milloin ???

    Äänestä

  • kerrohan kirjoitti:

    Alastonkuvat missä, kuka ja milloin ???

    Ahaa, sinua siis kiinnostaa helliksen alastonkuvat oikein "kovasti" :D mihinkäs se koira karvoistaan pääsisi :D

    Äänestä

  • Kyllä minua säälittää miesten maailma, kun kuulemma miehen joka toinen ajatus sivuaa seksiä,
    siis jotakin siihen liittyvää. Aika lailla surkea, kapea
    mielikuvitus! Huomaan, että on todella mukava olla tällainen tavallinen, rumahko akka, joka ei herätä miesväen hormoneissa liikahduksia.

    Äänestä

  • Keski-ikäinen kirjoitti:

    Kyllä minua säälittää miesten maailma, kun kuulemma miehen joka toinen ajatus sivuaa seksiä,
    siis jotakin siihen liittyvää. Aika lailla surkea, kapea
    mielikuvitus! Huomaan, että on todella mukava olla tällainen tavallinen, rumahko akka, joka ei herätä miesväen hormoneissa liikahduksia.

    Ei se liity mielikuvitukseen, vaan on ihmiskunnan tärkein motivaattori ja syy siihen että sinäkin olet siinä.

    Äänestä

  • Keski-ikäinen kirjoitti:

    Kyllä minua säälittää miesten maailma, kun kuulemma miehen joka toinen ajatus sivuaa seksiä,
    siis jotakin siihen liittyvää. Aika lailla surkea, kapea
    mielikuvitus! Huomaan, että on todella mukava olla tällainen tavallinen, rumahko akka, joka ei herätä miesväen hormoneissa liikahduksia.

    Mutta jos sinä olet tyytyväinen siihen että olet keski-ikäinen tavallinen rumahko akka, niin eihän sinun pitäisi edes joutua miettimään että mitä miehet miettivät, ellei asia sitten kiinnosta sinua juuri sen kontekstin puitteissa että olet keski-ikäinen tavallinen rumahko akka joka ei juuri kiinnosta miehiä.

    Äänestä

  • miksikiinnostaa kirjoitti:

    Mutta jos sinä olet tyytyväinen siihen että olet keski-ikäinen tavallinen rumahko akka, niin eihän sinun pitäisi edes joutua miettimään että mitä miehet miettivät, ellei asia sitten kiinnosta sinua juuri sen kontekstin puitteissa että olet keski-ikäinen tavallinen rumahko akka joka ei juuri kiinnosta miehiä.

    Niin no, kun katsoo TV:n Avara Luonto-ohjelmia, niin huomaa, että evoluution syy tuo miesten ajatusmaailma on. Mutta eikös jo pitäisi päästä luolamiehen maailmasta irti? En ihmettele tuota 'me too' -ilmiötä, sillä kyky lukea toisen ihmisen ajatuksia kehittyy jatkuvasti ja tunne likaisista ajatuksista tulee esille, herättää inhon. Meistähän on tulossa selvänäköisiä jossain vaiheessa. Hyvä sinänsä, ei tarvita kielioppiopintoja.

    Mitä tulee minuun itseeni, niin on minulla mies ja lapsia, tuolla alueella ei puutetta ole.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


DeepBlueACDC kirjoitti:

https://www.youtube.com/watch?v=H7dm3cimUdc
Katsellut tuosta vasta alkua. Olen suhtautunut aika skeptisesti omiin kokemuksiini. Tuo ensimmäinen kertoja kertoi leijuneensa "siniseen sateeseen"... Brrr... Tuo säikäytti heti alkumetreillä. Olen nimittäin ainakin puolen tusinaa kertaa saanut valita menenkö "sinisen sateen" matkaan tai "siniseen huoneeseen", joka on ikäänkuin jokin pelkkä energiaharso.
En ole uskaltanut mennä koska olen ajatellut että jos se onkin kuolema tai ettei sieltä muuten pääse takaisin järjissään tähän maailmaan.
Rohkeutta se vaatii kertoa noista, oli sitten mistä tahansa kyse. Katson tänään vielä tuon koko ohjelman.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu