Kuulin ettäon aivan hirveä rimpula.
Millainen tämä skoda rabbit on ajaa?
11
368
Vastaukset
- luulinluulin
Kuulopuheisiinhan trollit aina länkytyksensä perustavat.
- Ajaaa
Hyvä se on ajaa.
- voiKunOletNolo
Onneksi on asiantuntijoita ja ammattilaisia jotka testaavat ja vertaavat autoja keskenään ja Skoda on todettu loistavaksi ajoltaan ja on kaikessa luokkansa kärkeä, että silleen se röllin runo kusee omille nilkoillesi taas kerran.
- Rapidfani
Yllättävän hyvä, ainakin porrasperänä. Ketterä ja ripeä kaupungissa, mutta maantiellä vain keskitasoa. Reisitukea saisi olla vähän enemmän, mutta takaosasto on skodamaisen tilava ja pitkäkin matkustaja mahtuu hyvin kyytiin. Jousituksesta voi olla montaa mieltä, mutta minusta sen ei pidäkään olla liian napakka. Renkaan profiili vaikuttaa aika paljon ja itse suosin korkeampaa profiilia. Minkäänlaista tuuliherkkyyttä en ole havainnut.
Jos nyt jotain negatiivista pitää sanoa, niin melu maantienopeuksissa on omiin korviini aika kova, mutta ei kuitenkaan varmaan keskitasoa kovempi. Myös ohjaustehostin voisi ehkä olla hieman voimakkaampi ja aurinkolippa on vähän jähmeä/rimpula sivulle käännettäessä.
Viistoperäisestä ei ole kokemuksia. Hintaansa nähden Rapid on kelpo peli. aivan hirveä!!! vetelee ja pomppii kuin heikkopäinen härkä ja melutaso jo taajamanopeudessa korvia huumaava!!! ruostuu nopeasti ja kori kasattu heikennetystä pellistä, kori romahtaa kolarissa. lisäysöljykulut jopa suuremmat kuin polttoainekulut. penkit kelvottomat, selkävika tulee hyvin nopeasti, ajo asento huonompi kuin ladassa. ei siis mitään hyvää sanottavaa itäauto skodista.
- Toyotero
Kuin polo ja transupotter, liukkailla polkimilla , melko kolho kottero?
- koeajon
Mun mielestä se oli ihan ok.
- pomppivakoppi
Pupujussien sukua. Pomppii ja tykkää heinistä. Onkin peltokärrynä käytetty perinteisesti.
Talviaikaan tuo parkkipaikalta lähteminen on vaikeaa:
https://www.youtube.com/watch?v=7noRtKqHLh4
Kyllä siinä tuo sisustus kaipaisi vähän .. mutta lausunnot korvaavat puuteet:
https://www.youtube.com/watch?v=cEQ-5xje-xw
Tässä seuraavassa skoda on tehnyt viikottaisen huoltokutsun.
Videon lopussa näkyy itäblogin aatekokouksen kokoontuminen.- Anonyymi
Onkohan tuo ihan perushuolto, kun vuosimalli näyttää olevan 2017 .
Skodassa tuo huolto on melko laaja , verrattuna länsiautoihin.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2534567Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1312993Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412752Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741740Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061584Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn231475- 551334
- 931245
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2061103- 481095