Vaikka työministeri Lindström aiheuttikin nykyisen työmarkkinaselkkauksen niin siitä huolimatta mäen hallituksen onnistuneen kokonaisuudessaan paljon edeltäjiään paremmin.
Keskustaa kuitenkin kannatan
19
323
Vastaukset
- KurMaisAnusJombelle
Kun Rinteen puhetta kuuntelee niin tajuaa heti, ettei hänelle välttämättä kokonaisuus hahmotu.
Entisen ay-pomon on vaikea päästä irti "lestistään".- Ei.tietenkäänSDPtä
Neuvotellaan, neuvotellaan ja asetetaan komitea tutkimaan puhtaalta pöydältä....köh köh... Siinä se oli Rinteen vastaus.
Sitten kun Sipilä teki selkeän ehdotuksen niin se ei alkanut neuvottelemaan mitään. Ei.tietenkäänSDPtä kirjoitti:
Neuvotellaan, neuvotellaan ja asetetaan komitea tutkimaan puhtaalta pöydältä....köh köh... Siinä se oli Rinteen vastaus.
Sitten kun Sipilä teki selkeän ehdotuksen niin se ei alkanut neuvottelemaan mitään.On asioita, joista neuvottelutarjoukset tulevat vaan auttamatta liian myöhään, kun tarjoaja on pelästynty omaa ylimielisyytensä aiheuttamaa tuhoa.
- Ostopalvelumiehet--
Ostopalvelumiehethän on suoraan EK:n palveluksessa
- KurMaisAnusJombelle
Yksi vakaan kannatukseni peruspilareista on Sipilän päättäväisyys ja uskottavuus.
- Tukiaisukko
Nyt on päättänyt ajaa kepun oppositioon
- KurMaisAnusJombelle
Sellaista tuo politiikka näyttää olevan, välillä vallassa välillä oppositiossa.
Oppositiossa ollessaan Keskusta ei ole niin halpamainen kuin Demarit, eikä SAK tukenaan. Entinen ay-johtaja Rinne on päärääkyjänä. - kepuli_konsti
KurMaisAnusJombelle kirjoitti:
Sellaista tuo politiikka näyttää olevan, välillä vallassa välillä oppositiossa.
Oppositiossa ollessaan Keskusta ei ole niin halpamainen kuin Demarit, eikä SAK tukenaan. Entinen ay-johtaja Rinne on päärääkyjänä.No nythän sinä vitsin murjaisit heh heh. Vai Keskusta ei ole niin halpamainen? Ja puolue nimenomaan tunnetaan suhmurointi- ja iltalypsypolitiikastaan.
- Kumaanujomb
kepuli_konsti kirjoitti:
No nythän sinä vitsin murjaisit heh heh. Vai Keskusta ei ole niin halpamainen? Ja puolue nimenomaan tunnetaan suhmurointi- ja iltalypsypolitiikastaan.
Kuin myös demarit.
Tuollaista lähinnä Sipilän kysmyksessä ollessa tyhmyyden aiheuttamaksi ylimielisyydeksi kutsutaan.
- Kalle2
KurMaisAnusJombelle kirjoitti:
Sellaista tuo politiikka näyttää olevan, välillä vallassa välillä oppositiossa.
Oppositiossa ollessaan Keskusta ei ole niin halpamainen kuin Demarit, eikä SAK tukenaan. Entinen ay-johtaja Rinne on päärääkyjänä.Väyryne, Aho, Vanhanen, Jätemäki ja kirsikkana sössimässä Sipilä. Jäljet hirvittävät.
15 % tekee tiukkaa.
- Vgffxcv
Tämä sairas hallitus on itsenäisen Suomen historian huonoin.
Tuhonnut niin paljon, että sen korjaamiseen menee aikaa.
Kepu on kelmien kähmijöitten mätä puolue!!
Kokoomus on veroparatiisit kähmijöiden ja isorikkaiden piilottakien puolue.
Siniset on mitätön olematon mätä paska puolue!! - Riku.Aalto
Mutta minä varastan vuokralaisten rahat.
- Valehteleva.keputrolli
Miksi valehtelet, aina ja kaikesta?
- lahjuskuprut
Onko Riku kepuketkujen Nuorisosäätiössä?
- TWA
On aivan sama mitä ruplaossi kannattaa, ei vaikutusta yhtään mihinkään. Vaalimenestys sen todistaa, montakertaa valtuustoon yrittänyt. Tulos surkea. Mitätön aijä ossi on.
- Driimtiim
Tarkoitit varmaan Sipilää.
- loppulopput
Keväällä vaalien jälkeen sossu-komukat, ovat kuin orpo piru kalajoen markkinoilla 26% yhteis kannatuksellaan. Kun nykyiset hallituspuolueeet Keskusta- Oikeisto jyräävät 74% kannatuksella.
Se on kommariluotoille herkkää aikaa, kun lopputilejä napsahtelee ainakin satatuhatta.- KauKe-
Miksi palsta hiljeni kun totuutta alettiin puhua, kuten loppuloput ilmaisi. Tuo on täyttä totta, vasurit nuolee suoloja, kun ei muuta heille ole tarjolla. Senkin jälkeen vain tuonela heitä oddottaa.
Mutta onhan tuollaisia myrkkykäärmeitä jo liiankin kauan katseltu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?2012488Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä911250Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1795147Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa353780Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1963594Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss543257Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1092944Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky132638Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie572207Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy192015