Oliko kaupunki pommitettu sodassa niin että oli pakko rakentaa kaikki uusiksi?
Muuttivatko paikkakuntalaiset kaupunkiin sodan jälkeen ja kaupunki kasvoi?
Siellä on niin monta 60-luvulla rakennettuja rumia taloja vähän niin kuin Oulussa.
Jos asut Kouvolassa niin ei se mitään. Varmasti pidät siitä! Hieno sulle!
Miksi Kouvola on niin rumasti rakennettu?
JokuHurri
1
399
Vastaukset
- minimini
Kouvolaei ole ruma kaupunki. Täällä on hyvinkin kaunista. Olet sellainen propakannan uhri. Etsit vaan sitä rumaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703169
- 622515
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562156Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942075- 551972
- 421604
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141273EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391188- 61103