Murhatapauksissa yleensä epäillään ensin murhatun puolisoa ja muita lähiomaisia. Lisbet olisi voinut ampua Olof Palmen ja panna aseen käsilaukkuunsa.
Syynä että Olof oli pettänyt häntä toisen naisen kanssa.
Epäiltiinkö Lisbet Palmea ?
7
146
Vastaukset
- uu5trr
Se olisi tahrannut maan maineen.
- mailalta.terveisiä
Huumoria näyttää löytyvän... mustaa huumoria.
- Kukanäkijamitä
Miksi Lisbeth Palmea ei uskottu kun hän sanoi tunnistaneensa Christer Petterssonin ampujaksi, oliko viranomaisten sana luotettavampi tuossa asiassa?
- Motiivilöytyy
Minä asuin Tukholmassa 1981-1983 ja kuuluin tuolloin mietiskelyjärjestöön jonka pääpaikka sijaitsi Odenplanin aseman lähellä. Odenplanin aseman yläpuolella kokoontui puistossa usein sama miesjoukko johon kuului tuolloin Christer Petterssonkin. Christer Pettersonilla oli tuolloin myös käsiase jota hän esitteli tuolloin kavereilleen. Tuo mietiskelyjärjestö, johon kuuluin, uskoi aikaisempiin elämiin ja sain tuolloin tietää että Christer Pettersson oli elänyt aikaisemmin Kustaa II Aadolfina (1594-1632). Sain myös tietää että Olof Palme oli elänyt aikaisemmin yhtenä niistä komentajista joiden toimesta Kustaa II Aadolf sai surmansa 1632 Lutzenin taistelussa.
- Todennäköinen
Oliko Olof Palme edellisessä elämässään Albrecht Wenzel Eusebius von Wallenstein (oik. von Waldstein, tšekiksi Vojtěch Václav Eusebius z Valdštejna, 24. elokuuta 1583 Hermanitz an der Elbe, Böömi – 25. maaliskuuta 1634 Eger)?
- 12345654321
Todennäköinen kirjoitti:
Oliko Olof Palme edellisessä elämässään Albrecht Wenzel Eusebius von Wallenstein (oik. von Waldstein, tšekiksi Vojtěch Václav Eusebius z Valdštejna, 24. elokuuta 1583 Hermanitz an der Elbe, Böömi – 25. maaliskuuta 1634 Eger)?
Voi perhana, miten harhaanjohtavat saisi edes hetkeksi vaiennettua? Saahan noita juttuja miettiä mutta netissä tuollainen vääntö johtaa noitavainoon. Minusta aikamme suurin harhaanjohtava on Saarahuora.
- Todennäköinen
"Wallenstein valtuutettiin Pyhän saksalais-roomalaisen keisarikunnan puolesta kokoamaan armeija ja kukistamaan protestanttiset kapinalliset. Valtansa huipulla Wallensteinilla oli, alaistensa komennossa, omassa yksityisarmeijassaan noin 50 000 miestä. Hän oli Böömin epälegitiimi hallitsija ja hänelle syntyi poliittisia pyrkimyksiä sen myötä kun hän menestyi sodassa. Näiden petosepäilyjen takia Pyhän saksalais-roomalaisen keisarikunnan vallanpitäjät murhauttivat hänet (Albrecht von Waldstein) kesken kolmikymmenvuotisen sodan."
Mitä noitavainoa tuo nyt olisi kun jos tuo tieto Olof Palmesta pitäisi paikkaansa, hän saisi oikeutta kahteen eri kuolemaansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t907286- 353851
- 453460
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402582- 2192518
- 402393
- 1292309
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292209Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna191943- 451902