sille kaverillesi vai muutenko vain huomasi jotain erityistä meidän välillä, koska kyllä musta tuntuu että hän jotakin tietää ;)
Puhuitko jotain
kyllähänsenvarmaanäkee
17910
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
En tiedä mitään mun kaverista, mutta analyyttinen mieleni sanoo, että tänään on jotain erikoista menossa täällä palstoilla... ;)
Liittyykö tähän jotenkin auto? ;)
Autoja tuolla huristelee, pikkuisiakin.
Ehkä jollailla lailla joo ;)
Saiskohan jotain vinkkiä tilanteista? ;)
Joo "pikkuisia" autoja huristelee valtateillä kuten Teuvo - Valtateiden Kuningas... en muista kenen musiikkikappale oli.
suomalainen 24-vuotias Heikki puukotettu hengiltä ja epäillystä (ulkomaalaistaustaisen näköinen) näytetään uutisissa ihan selkeitä kuvia. Mihin tämä maailma on oikein menossa? :-(
Eikä :((( Suomi nyt ainakin päin takapuolta. :(
Ja perjantai.
IS:n Uutisissa ei oo mitään puukotetusta Heikistä, mutta "Koko Kansan Julkkis Anne Kukkohovi" on ihan varmasti satuillu paskaa kavereilleen Instagramissa:
Väittää mies-Joukon raahanneen "johonkin asuntoon", repineen vaatteita ja viel purreen kaulasta...Sen sivuston luetuin juttu! :D
Jos toi tarina ei oo huomiohuo*aamista, ni mikä sitte olis? :D
Jumakauta, että jollai eukolla onki pokkaa. Riittääköhän paljonki paijaajia... :D
En ole puhunut kenellekään mitään enää. Jos puhun, ni siitä ei hyvää seuraa. Ei ole ennenkään seurannut.
Nähtävästi hän ei ole ainoa, joka meistä sen näki, en ole kertonut.
ei varmaankaan ainoa :)
hmm... niin tuollainen kuvittelu mitä tytötkin kuvittelevat mitä joku toinen on mahdollisesti kuvitellut on aivan turhaa, sitten sen näkee mitä oikeassa maailmassa tapahtuu, oikeasti, silloin sitä voi itse muuttaa, turha on elää omissa kuvitelmissaan.
vähän huvittavaa kun kuulisi vahingossa radiosta jotain armeijan taistelukomentoja isolla teholla läheltä: "tää hurri ilmoittaa että on paukut loppu. loppu." vastaus: "lähettäkää sille tornado. loppu."
monesti yliopistoissa opiskelevat tytöt menettävät todellisuudentajun juurikin kuvittelemalla toisten kuvitelmia, silloin näistä tulee skitsofreenikkoja, tämä on yliopistotyttöjen perussairaus, joka yleensä alkaa ensin masennuksena.
Voihan se olla, että tämä kaveri on nähnyt ennenkin samanlaista toimintaa sen toisen "kaverin" suunnalta ja osaa ennakoida mitä tulee tapahtumaan. Ehkäpä historia toistaa itseään, ehkäpä ei.
Joo luulo on aina tiedon väärti, vai miten se menikään paradoksimaisesti tieto on aina luulon väärti...
Ikävä kyllä ainakaan minun kohdallani ei ole kysymys luulosta. En tiedä ketä sinä tai ap tarkoitatte, mutta tarkoitan erästä jonka tunnen hiukan liiankin hyvin. Nyt vain odotan, koska seuraava mies on koukussa ja millä pelillä tällä kertaa. Tiedän hänen kirjoittelevan täällä ja toivon, että hän ymmärtäisi rauhoittua. Jos hän ei yksin siihen pysty niin apua aina saa kun hakee.